آتش سوزی بوش استرالیا برای “بیشتر شدن ، طولانی شدن ، شدید” شدن: یک مطالعه

[ad_1]

کارشناسان هشدار داده اند که آتش سوزی های ویرانگر استرالیا در سال 2019/20 “زنگ بیدار” برای تأثیرات شدید تغییرات آب و هوایی در این کشور است.

در تحقیقی که اواخر روز پنجشنبه منتشر شد ، تیمی از دانشگاه ملی استرالیا (ANU) و مرکز تحقیقات اقلیمی شورای تحقیقات استرالیا (ARC) هشدار دادند که آتش سوزی در استرالیا در نتیجه گرم شدن کره زمین شدیدتر خواهد شد. .

فصل آتش سوزی 2019/20 که تابستان سیاه نام گرفت ، یکی از بدترین دوره های تاریخ استرالیا بود.

بیش از 30 نفر در آتش سوزی بوته های استرالیا جان خود را از دست داده اند ، با تخمین 445 مورد مرگ ناشی از دود و بیش از 18 میلیون هکتار زمین سوخته است.

نریلی آبرام ، نویسنده اصلی تحقیق از ANU ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “قبل از تابستان 2019/2020 ، بسیاری از مناطق جنوب شرقی استرالیا به مدت سه سال دچار خشکسالی شدیدی شدند” و افزود که “2019 گرمترین و خشک ترین ما بود. سال ثبت شده این تنظیم آب و هوا باعث ایجاد بارهای سوخت بسیار خشک شده که چشم انداز را برای سوختن آماده می کند و هوای خطرناک آتش سوزی باعث می شود آتش سوزی ها به سرعت تشدید شوند. “

“کار جدید ما شواهد مهمی را نشان می دهد که نشان می دهد آب و هوا در جنوب شرقی استرالیا تغییر کرده و این نوع آتش سوزی به طور مکرر ، طولانی مدت و شدیدتر انجام می شود.”

این مطالعه نشان داد که پیش بینی های بیش از 10 سال پیش مبنی بر اینکه خطر آب و هوایی آتش سوزی تا سال 2020 به طور قابل توجهی افزایش می یابد ، به حقیقت پیوسته اند.
آبرام گفت که تابستان سیاه نمونه ای از آنچه تابستان های استرالیا در پیش دارد است.

“وقتی به آینده نگاه می کنیم ، می بینیم که جنوب شرقی استرالیا به دلیل تغییرات اقلیمی ساخته شده توسط بشر ، داغتر می شود. وی گفت: “علاوه بر این ، تغییرات آب و هوایی سال به سال الگوهای متغیر آب و هوا را تغییر می دهد ، بنابراین ما انتظار داریم که سالهای بسیار گرم و خشک بیشتر اتفاق بیفتد.”

“همچنین نشانه هایی وجود دارد که جنوب شرقی استرالیا ممکن است در زمستان همچنان خشک تر شود و جبهه های آب و هوایی مکرر در تابستان را تجربه کند ، که باعث آتش سوزی های خطرناک می شود ، اما برای درک کامل چگونگی این موارد تحقیقات بیشتری لازم است ممکن است اثرات آتش سوزی ناشی از تغییرات آب و هوایی ایجاد شود. “

وی افزود: “همه این شاخص های مورد انتظار و احتمالی تغییر اقلیم نشان دهنده خطر فزاینده آتش سوزی استرالیا است كه فراتر از هر چیزی است كه ما در گذشته تجربه كرده باشیم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *