آتش سوزی بوش استرالیا برای “بیشتر شدن ، طولانی شدن ، شدید” شدن: یک مطالعهکارشناسان هشدار داده اند که آتش سوزی های ویرانگر استرالیا در سال 2019/20 “زنگ بیدار” برای تأثیرات شدید تغییرات آب و هوایی در این کشور است.

در تحقیقی که اواخر روز پنجشنبه منتشر شد ، تیمی از دانشگاه ملی استرالیا (ANU) و مرکز تحقیقات اقلیمی شورای تحقیقات استرالیا (ARC) هشدار دادند که آتش سوزی در استرالیا در نتیجه گرم شدن کره زمین شدیدتر خواهد شد. .

فصل آتش سوزی 2019/20 که تابستان سیاه نام گرفت ، یکی از بدترین دوره های تاریخ استرالیا بود.

بیش از 30 نفر در آتش سوزی بوته های استرالیا جان خود را از دست داده اند ، با تخمین 445 مورد مرگ ناشی از دود و بیش از 18 میلیون هکتار زمین سوخته است.

نریلی آبرام ، نویسنده اصلی تحقیق از ANU ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “قبل از تابستان 2019/2020 ، بسیاری از مناطق جنوب شرقی استرالیا به مدت سه سال دچار خشکسالی شدیدی شدند” و افزود که “2019 گرمترین و خشک ترین ما بود. سال ثبت شده این تنظیم آب و هوا باعث ایجاد بارهای سوخت بسیار خشک شده که چشم انداز را برای سوختن آماده می کند و هوای خطرناک آتش سوزی باعث می شود آتش سوزی ها به سرعت تشدید شوند. “

“کار جدید ما شواهد مهمی را نشان می دهد که نشان می دهد آب و هوا در جنوب شرقی استرالیا تغییر کرده و این نوع آتش سوزی به طور مکرر ، طولانی مدت و شدیدتر انجام می شود.”

این مطالعه نشان داد که پیش بینی های بیش از 10 سال پیش مبنی بر اینکه خطر آب و هوایی آتش سوزی تا سال 2020 به طور قابل توجهی افزایش می یابد ، به حقیقت پیوسته اند.
آبرام گفت که تابستان سیاه نمونه ای از آنچه تابستان های استرالیا در پیش دارد است.

“وقتی به آینده نگاه می کنیم ، می بینیم که جنوب شرقی استرالیا به دلیل تغییرات اقلیمی ساخته شده توسط بشر ، داغتر می شود. وی گفت: “علاوه بر این ، تغییرات آب و هوایی سال به سال الگوهای متغیر آب و هوا را تغییر می دهد ، بنابراین ما انتظار داریم که سالهای بسیار گرم و خشک بیشتر اتفاق بیفتد.”

“همچنین نشانه هایی وجود دارد که جنوب شرقی استرالیا ممکن است در زمستان همچنان خشک تر شود و جبهه های آب و هوایی مکرر در تابستان را تجربه کند ، که باعث آتش سوزی های خطرناک می شود ، اما برای درک کامل چگونگی این موارد تحقیقات بیشتری لازم است ممکن است اثرات آتش سوزی ناشی از تغییرات آب و هوایی ایجاد شود. “

وی افزود: “همه این شاخص های مورد انتظار و احتمالی تغییر اقلیم نشان دهنده خطر فزاینده آتش سوزی استرالیا است كه فراتر از هر چیزی است كه ما در گذشته تجربه كرده باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *