آژانس توسعه SME طی 6 سال 2.4 میلیارد EGP را به زیرساخت تزریق کرد

[ad_1]

وزیر تجارت و صنعت مصر ، نوین گیمه ، فاش کرد که آژانس توسعه شرکت های کوچک ، کوچک و متوسط ​​(MSMEDA) 2.4 میلیارد EGP را به پروژه های زیربنایی محلی در یک دوره شش ساله تزریق کرده است.

پروژه های اجرا شده برای روستاها و محله هایی است که بیشترین نیاز به این خدمات را دارند ، از جمله: تأمین آب آشامیدنی. توسعه شبکه های فاضلاب آسفالت معابر؛ تمیز کردن فاضلاب و کانال و بازسازی مدارس و مراکز جوانان

گاما افزود كه MSMEDA كه مدير عامل آن نيز هست ، همچنين از جولاي 2014 تا پايان سال 2020 30 ميليون فرصت اشتغال براي كارگران روزانه فراهم كرده است.

این فرصت ها از طریق پروژه های زیربنایی و توسعه جامعه بود که توسط MSMEDA تحت نظارت برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) اجرا شد. پروژه هایی که در سرتاسر مصر واقع شده اند از کمک کنندگان مختلف بودجه دریافت کرده اند.

وزیر گفت که آژانس در یک سیستم همکاری یکپارچه با وزارتخانه ها و فرمانداران مختلف برای اجرای بخشنامه های رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی کار می کند. این بخشنامه ها برای ایجاد فضای بهتر برای شهروندان در محروم ترین روستاها معرفی شده اند.

وی افزود که این آژانس به اجرای این پروژه ها با پیمانکاران محلی در ولایات مختلف ، که آموزش دیده و واجد شرایط استفاده از نیروی کار فشرده به جای ماشین آلات و تجهیزات هستند ، اعتماد می کند.

این کار به کارگران بی قاعده ای که می توانند مهارت های خود را توسعه داده و شانس خود را برای دستیابی به فرصت های شغلی بهتر پس از پایان پروژه ها افزایش دهند ، پرداخت می کند. این امر علاوه بر ارائه پروژه های خدمات عمومی در زمینه های بهداشت ، آموزش و محیط زیست است.

گاما گفت MSMEDA به دنبال هماهنگی مداوم با وزارت همکاری بین المللی در جهت تأمین اعتبار لازم برای این پروژه ها است. این امر از سوی اهداکنندگان و نهادهای بین المللی برای گسترش اجرای آنها حاصل خواهد شد.

بودجه به این آژانس کمک کرده و پروژه های آن در سال 2020 نیز به کار خود ادامه می دهند. این امر همچنین به تأمین درآمد کافی برای هزاران کارگر بی قاعده برای کنار آمدن با شرایط اقتصادی تحمیل شده توسط ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) کمک کرده است.

از طرف خود ، مدحت مسعود ، رئیس بخش مرکزی جامعه و توسعه انسانی در MSMEDA ، گفت که در سال 2020 آژانس اقدامات ابتکاری را برای بهبود شرایط زندگی شهروندان آغاز کرده است.

این پروژه ها به ویژه در مناطقی که از مهاجرت غیرقانونی رنج می برند متمرکز بود و شامل فعالیت های تحت توافق نامه اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) برای رسیدگی به این موضوع بود.

وی گفت که به عنوان بخشی از هماهنگی و همکاری با نهادهای جامعه مدنی ، 120 سازمان غیردولتی و نهادهای جامعه مدنی بر روی هدف 175 توافق کرده اند تا فعالیت ها و پروژه های تحت توافق نامه ها را آغاز کنند. این فعالیتها در پنج استان از 11 استان تحت پوشش این توافقنامه انجام شد.

این استانها شامل Luxor ، Asiut ، Minya و Fayum در مصر علیا و استانهای Beheira ، Sharkea ، Dakahlea ، Garbeya ، Kaliubia ، Menufiya و Kafr-El-Sheikh در منطقه دلتای نیل است.

وی افزود که این آژانس با همکاری وزارت بهداشت و جمعیت ، مشاوران و ناظران زن را که در برنامه های بهداشتی و جمعیتی در 11 استان کار می کنند نیز آموزش می دهد. هدف از این آموزش توسعه توانایی های آنها است که منجر به بهبود خدمات ارائه شده به خانواده ها در این مناطق می شود.

مسعود افزود که آژانس به اجرای تعدادی از توافق های دیگر ادامه می دهد. این شامل توافق نامه ای با همکاری بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) برای اجرای پروژه های بهبود زیرساخت ها در شش استان است.

این توافق نامه شامل استان های اسکندریه ، پورت سعید ، جیزه ، آسیوت ، منوفیا و شارکی است. علاوه بر این ، برنامه ای برای نوسازی شهری وجود دارد که توسط آژانس توسعه فرانسه (AFD) تأمین می شود ، برای توسعه چهار منطقه در استان های قاهره و جیزه ، یعنی الزاویه الحمرا ، ازبت حیرالا ، ارد اللیوا و میت عقبه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *