ائتلاف به رهبری سعودی پس از حمله عدن به سرزنش کردن حسینی ها ، به پایتخت یمن حمله می کند

[ad_1]

هواپیماهای نظامی به رهبری سعودی روز پنجشنبه برای تلافی حمله به فرودگاه عدن هنگام ورود دولت مورد حمایت ریاض ، به پایتخت کنترل شده حوثی ها ، صنعا ، یمن حمله کردند.

این ائتلاف جنبش حوثی ها را که شش سال با آن درگیر است ، به سازماندهی حمله به فرودگاه و حمله دوم به کاخ ریاست جمهوری در بندر جنوبی متهم کرده است.

ساکنان گفتند که این حملات هوایی فرودگاه صنعا و چندین مکان دیگر را در داخل و اطراف شهر تحت تأثیر قرار داد. آنها گفتند که برای چندین ساعت انفجارهای شدید به گوش می رسید.

تلویزیون Masirah تحت مدیریت Huti گفت هواپیماهای ائتلاف حداقل 15 کرسی را در مناطق مختلف پایتخت مورد اصابت قرار می دهند. هنوز گزارشی از تلفات جانی گزارش نشده است.

حملات هوایی ائتلاف باعث کشته شدن هزاران نفر از جمله بسیاری از غیرنظامیان در طول جنگ شد. اما در سالهای اخیر و درگیری ها به بن بست رسیده است و نادرتر شده است ، زیرا حسینیه های اسرائیلی کنترل بیشتر شهرک ها و دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور – با حمایت ریاض و قدرت های غربی – مستقر در عدن را در دست دارند.

جنگ اصلی تحت الشعاع جنگ قدرت بین دولت هادی و جدایی طلبان جنوب در عدن قرار گرفت. عربستان سعودی در تلاش است تا آنها را متحد کند تا در جنگ با هوتوها تمرکز کنند.

درست هنگام ورود اعضای کابینه جدید هادی از عربستان سعودی ، در حمله روز چهارشنبه به فرودگاه عدن حداقل 22 نفر کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند. حمله دوم علیه کاخ Maashek انجام شد ، جایی که آنها به ایمنی منتقل شدند.

در بیانیه ائتلاف آمده است که اتحاد یک هواپیمای بدون سرنشین منفجره حوثی را که کاخ را هدف قرار داده بود ، سرنگون کرده است.

در این بیانیه آمده است: “حمله ناامیدانه تروریستی به کاخ ماشک مسئولیت شبه نظامیان حوثی مورد حمایت تروریست ها در مورد حمله در فرودگاه بین المللی عدن را تأیید می کند”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *