ابوظبی – بانک تجاری مصر در سال 2020 به رشد 14 درصدی در سود خالص دست یافته است

[ad_1]

بانک بازرگانی ابوظبی (ADCB) – مصر اعلام کرد که در پایان سال 2020 به رشد 14 درصدی در سود خالص خود دست یافته است. وی افزود که در شاخص های نتایج تجاری خود در طول سال به رشد بی سابقه ای دست یافته است.

با وجود چالش های اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) ، که تأثیر مستقیمی بر فعالیت اقتصادی محلی و جهانی داشت ، رشد چشمگیری رخ داد.

در بیانیه ای ، این بانک گفت که تغییر در نام تجاری آن به طور قابل توجهی به عملکرد آن در طول سال کمک کرده است. این گروه از قدرت پرداخت مالی بالایی برخوردار است و در بین بانک های فعال در بازار امارات متحده عربی رتبه سوم و در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) رتبه پنجم را دارد.

ADCB گفت که کل دارایی های آن 16٪ افزایش یافته و به 34 میلیارد EGP در پایان دسامبر 2020 رسیده است. این رشد همزمان با سیاست بانک برای گسترش بازار مصر بود ، که پس از تغییر نام تجاری در ماه سپتامبر دنبال می شود.

در پایان سال 2020 ، سبد سهام سپرده مشتری در حدود 29 میلیارد EGP بود که 14 درصد افزایش داشت و کل وام ها و تسهیلات مشتری در مدت مشابه به 17 میلیارد EGP افزایش یافت که 32 درصد افزایش را نشان می دهد.

این امر علی رغم کاهش فعالیت اقتصادی متاثر از تعطیلی و اقدامات پیشگیرانه دیگر که توسط دولت مصر بعنوان بخشی از تلاشها برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر معرفی شده بود ، رخ داد.

طبق گفته این بانک ، سبد سهام شرکت های بزرگ و شرکت های کوچک که اوراق قرضه را تأمین مالی و اوراق بهادار می کنند به رشد کل سبد وام های آن کمک کرده است. تأمین مالی شرکتها در پایان سال 2020 با 3.6 میلیارد EGP به 12 میلیارد EGP افزایش یافت.

ADCB در تلاش است تا در بازار مصر به رشد خود ادامه دهد و تا پایان سال 2021 به رشد 25٪ دست یابد ، پیش بینی می شود بیش از متوسط ​​نرخ رشد پیش بینی شده در بخش بانکی 15 تا 20٪ باشد.

استراتژی بانک برای دوره بعدی بیشتر مبتنی بر گسترش خدمات و محصولات بانکداری الکترونیکی است ، به ویژه از آنجا که گروه تجاری ابوظبی در این زمینه برجسته است.

وی با ارائه خدمات متنوع موفق به کسب چندین جایزه مهم در زمینه محصولات دیجیتالی شده است. این امر به نوبه خود یک تجربه بانکی و منحصر به فرد بانکی ، بارزترین بانکداری اینترنتی و عملکرد سبد الکترونیکی بانک و همچنین سایر خدمات بانکی را فراهم می کند که با آخرین تحولات صنعت بانکداری همگام هستند.

همچنین این بانک قصد دارد تا به تأمین مالی پروژه های بزرگ و اقتصادی قابل سرمایه گذاری به نفع اقتصاد ملی ادامه دهد. این امر با فراهم آوردن فرصت های شغلی و کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی همراه است.

چندین پروژه تأمین مالی را در بازه زمانی بین تأمین مالی مستقیم و وام های مشترک بررسی می کند ، ارزش هایی که بین 2 تا EGP 3 میلیارد است. این پروژه ها در بخشهای حیاتی اقتصاد مصر ، از جمله صنعت ، پیمانکاری ، گاز و نفت ، داروسازی ، علاوه بر بخش خدمات ، در بخشهای حیاتی اقتصاد مصر وجود دارد.

ADBC اخیراً توافق نامه های سرمایه گذاری مشترک با پروژه عربی و شرکت توسعه شهری ، زیرمجموعه گروه طلعت مصطفی (TMG) را امضا کرده است که سایر بانک ها را درگیر می کند. هدف تأمین مالی ایجاد و توسعه پروژه سلیا TMG در پایتخت اداری جدید (NAC) است.

با توجه به فعالیتهای مسئولیت اجتماعی خود در سال 2020 ، ADCB فعالیتهای زیادی را انجام داد که مهمترین آنها در سمپوزیوم سازمان یافته توسط مرکز دانشگاه برای توسعه حرفه ای در دانشکده بازرگانی دانشگاه اسکندریه شرکت کرد.

این سمپوزیوم با عنوان “فارغ التحصیلان بازار کار مصر” با حضور صاحبان مشاغل و کارآفرینان در استان اسکندریه برگزار شد. در این سمپوزیوم ، تأثیر COVID-19 بر بازار کار و تغییراتی که در زمینه اشتغال فارغ التحصیلان آموزش عالی ایجاد شده است ، مورد بحث قرار گرفت.

همچنین بانک با توجه به توانمندسازی و ادغام مالی آنها ، چندین رویداد با مشارکت افراد با اراده برگزار کرده است. همچنین به دنبال اطمینان از تأمین نیازهای آنها از طریق خدمات بانکی و محصولاتی است که به طور خاص نیازهای آنها را برآورده می کند.

این بخشی از تلاش های بانک برای دستیابی به توسعه و رشد پایدار در جامعه مصر است ، علاوه بر کمک مالی 10 میلیون EGP به صندوق Tahya Misr (زنده باد مصر) برای افراد آسیب دیده از بحران ویروس کرونا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *