اتاق بازرگانی فدرال از SME ها در 3 استان حمایت می کند

[ad_1]

ابراهیم العربی ، رئیس فدراسیون اتاق های بازرگانی مصر (FEDCOC) ، از آغاز برنامه ایجاد مراکز کارآفرینی در اتاق های فدراسیون خبر داد.

این اقدام بخشی از برنامه توسعه صنعتی سازمان ملل (UNIDO) در حمایت از شرکتهای خرد ، کوچک و متوسط ​​(SME) است.

العربی گفت این برنامه اولین برنامه در نوع خود در منطقه عرب است. وی افزود که همه فعالان زندگی اقتصادی ، از سازمان های دولتی و سازمان های بین المللی گرفته تا بخش خصوصی ، یک برنامه واحد را برای حمایت از این نوع پروژه ها راه اندازی و اجرا کرده اند.

وی گفت این طرح تحت نظارت كابینه مصر و اتحادیه عرب اجرا خواهد شد. این برنامه با همکاری: UNIDO برگزار می شود. اتحادیه اتاق های عرب ؛ اتحادیه بانک های عربی (UAB) ؛ سازمان عربی توسعه کشاورزی (AOAD) ؛ و آکادمی علوم ، فناوری و حمل و نقل دریایی عرب (AASTMT).

العربی افزود: برنامه اصلاحات اقتصادی دولت مصر که بین سال های 2016 و 2019 تصویب شده است ، موفقیت آمیز بوده و بازار داخلی از فضای اقتصادی مناسب برخوردار است.

بر این اساس ، UNIDO مصر را به عنوان اولین کشور در منطقه انتخاب کرد که ابتکار عمل را آغاز کرد. هدف آن حمایت و آموزش جوانان و همچنین مربیان برای راه اندازی MSME است.

وی گفت که طی سه ماه گذشته ، FEDCOC با کابینه مصر و وزارتخانه های برنامه ریزی و تجارت و صنعت و همچنین آژانس توسعه شرکت های متوسط ​​، کوچک و خرد (MSMEDA) رایزنی و هماهنگی کرده است.

این کار برای شناسایی مهمترین بخشهای اقتصادی و استانهایی که دولت برای توسعه مشاغل کوچک انجام می دهد انجام شد. سوال این است که آیا این برنامه به عنوان بخشی از چشم انداز مصر 2030 با استراتژی توسعه کشور سازگاری کامل دارد؟

العربی توضیح داد که این بحث ها منجر به انتخاب فرمانداران بحیرا ، مینیا و سوهاگ به عنوان اولین فرمانداران اجرای برنامه شد. آنها به عنوان یک الگو و سکوی پرتابی برای مراحل آینده به ویژه در مورد اتاق های بازرگانی در سایر استان ها خدمت خواهند کرد.

وی همچنین گفت که FEDCOC امسال یک استراتژی یکپارچه را برای حمایت از این نوع مهم پروژه تدوین کرده است و راه اندازی برنامه اولین قدم واقعی برای این استراتژی است.

العربی افزود که در سال 2020 اتحادیه ابتکارات زیادی را برای توسعه MSME انجام داده است که به کاهش بیکاری جوانان در مصر کمک کرده است. امضای مجموعه ای از پروتکل ها برای همکاری با بانک های مصر برای ایجاد مکانیزمی آسان برای تأمین مالی جوانان ، آخرین اقدام این اقدامات بود.

العربی گفت: تجربه جهانی طی 20 سال گذشته نشان داده است که سریعترین و مهمترین راه برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید که بتواند جمعیت رو به رشد در اقتصادهای در حال ظهور را در خود جای دهد توسعه و حمایت از IHR است.

این امر به دلیل انعطاف پذیری این نوع پروژه ها و این واقعیت است که بندرت به بودجه قابل توجهی نیاز دارند. علاوه بر این ، این پروژه ها به ندرت به بودجه زیادی احتیاج دارند و تنوع و رشد سریع آنها به آنها امکان می دهد تا برای بسیاری از کشورها مانند تایلند و مالزی به رونق اقتصادی دست یابند.

العربی تأکید کرد که مرحله پیش رو شاهد مشارکت گسترده بخش خصوصی مصر در پشتیبانی و توسعه شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) از طریق همه مکانیسم های اقتصادی موجود است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *