اتحادیه عرب جلسه ای طولانی با سران مأموریت برگزار می کند

[ad_1]

دبیرکل اتحادیه عرب احمد ابول گیت روز سه شنبه جلسه ای گسترده با روسای نمایندگی های این لیگ در خارج از کشور برگزار کرد.

این جلسه بخشی از تلاش های دبیرخانه عمومی برای توسعه فعالیت ها و اجرای مأموریت های خارجی خود بود. این هدف همچنین به حداکثر رساندن روابط دوجانبه و چندجانبه است که لیگ را با سایر کشورها و همچنین با سازمان های بین المللی و منطقه ای متصل می کند.

در بیانیه صادر شده از سوی دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب آمده است كه ابول گیت به روسای مأموریت های این اتحادیه در خارج از كشور دستور داده است كه تلاش های خود را برای تحكیم روابط با كشورها و سازمان ها افزایش دهند.

هدف آنها خدمت به منافع مشترک عربی و همچنین گسترش روابط دوستانه و مکانیسم های همکاری در جوامعی است که در آن فعالیت می کنند. شامل: پارلمان ها ؛ شوراهای قانونگذاری انجمن ها و انجمن های تجار اتاقهای بازرگانی مختلف ؛ اتاق فکر و مراکز تحقیقاتی م institسسات فرهنگی؛ نهادهای رسانه ای و سایر محافل نفوذ و تصمیم گیری.

ابول گیت همچنین بر اهمیت نقش مأموریت های خارج از لیگ در نظارت بر اجرا و توسعه همه برنامه ها و برنامه های موجود تأکید کرد. آنها به عنوان بخشی از همایش های همکاری نهادی برگزار می شوند و شامل پیوندهایی با چین ، روسیه ، هند ، اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، اتحادیه آفریقا (AU) و کشورهای آمریکای جنوبی هستند.

وی روسای مأموریت های اتحادیه عرب در خارج از كشور را از اولویت های كلی سازمان و زمینه های تمركز در مرحله بعدی آگاه كرد. وی همچنین تحولات اخیر مربوط به مسئله فلسطین و همچنین تلاش ها برای حل بحران های سوریه ، یمن و لیبی را مرور کرد.

در کنار این مسائل ، ابول گیت بر نقش منطقه عرب در حمایت از امنیت ، ثبات و بهبود اقتصادی در منطقه ، به ویژه در سودان و سومالی تأکید کرد.

اتحادیه عرب دارای 25 مأموریت است که در حال حاضر در خارج از کشور فعالیت می کنند ، از جمله مأموریت دیپلماتیک ، یک مرکز ، یک دفتر رابط و یک دفتر. آنها با مأموریت های مشاهده ای معتبر یا مشاهدات سازمان ملل در نیویورک ، ژنو و وین ، اتحادیه اروپا در آدیس آبابا و اتحادیه اروپا در بروکسل و همچنین مأموریت های معتبر در پایتخت های مختلف جهان همکاری می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *