اخبار واقعی نیست: داستان های جعلی این هفته درباره NRA ، گرتا تونبرگ ، موارد دیگر

[ad_1]

مروری بر برخی از محبوب ترین اما کاملاً غیر واقعی داستان ها و جلوه های تصویری هفته. هیچ یک از آنها قانونی نیست ، اگرچه به طور گسترده در شبکه های اجتماعی پخش شده است. آسوشیتدپرس آنها را بررسی کرد. در اینجا حقایق ذکر شده است:

NRA برای محافظت از آفریقایی آمریکایی ها در برابر KKK ایجاد نشده است

مطالبه: یازده “روزی است که جمهوری خواهان برده های صاحبان برده دموکرات را آزاد می کنند.” اندکی پس از آن ، “NRA برای کمک به سیاه پوستان در دفاع از خود در مقابل Ku Klux Klan دموکراتها ایجاد شد.”

حقایق: NRA برای کمک به سیاه پوستان در دفاع از خود در برابر قبیله ایجاد نشده است. بلکه به عنوان سازمانی برای بهبود تیراندازی در میان اعضای گارد ملی نیویورک پس از جنگ داخلی آغاز به کار کرد. مردم برده توسط ارتش متفقین آزاد شدند نه توسط یک حزب سیاسی. ادعاهای دروغین پس از امضای قانون روز استقلال ملی توسط رئیس جمهور بایدن ، كه 19 ژوئن را به عنوان تعطیلات فدرال تبدیل كرد ، گسترش یافت. این تعطیلات تاریخی است که در آن نیروهای اتحادیه خبر آزادی سیاهان برده در گالوستون ، تگزاس را آورده اند. اگرچه اعلامیه آزادیبخش در سال 1863 برده ها را در جنوب آزاد کرد ، اما تا پس از پایان جنگ داخلی در سال 1865 در بسیاری از نقاط قابل اجرا نبود. تصویب این قانون بحث های گسترده ای در رسانه های اجتماعی ایجاد کرد که شامل اطلاعات غلط تاریخی بود. پس از امضای این لایحه در 17 ژوئن ، پستی به دروغ ادعای ارتباط بین تشکیلات NRA و سیاهان برده شده در فیس بوک و توییتر منتشر شد. براساس گزارش AP ، KKK توسط پیشکسوتان کنفدراسیون ایجاد شده است ، نه حزب دموکرات. جوزف لوندس ، استاد علوم سیاسی در این زمینه گفت: “KKK یک سازمان تروریستی چریکی بود. بنابراین صحبت در مورد KKK از نظر وابستگی علنی به حزب خیلی منطقی نیست زیرا ما در مورد نوع دیگری از موجودیت با هم صحبت می کنیم.” دانشگاه اورگان. “در جنوب ، دموکراتهایی بودند که از KKK حمایت می کردند. دموکراتهایی نیز وجود نداشتند. NRA همچنین برای کمک به محافظت از سیاه پوستان در برابر KKK ایجاد نشده است.” انجمن ملی تفنگداران در سال 1871 توسط گروهی از افسران و کهنه سران متفقین در نیویورک تشکیل شد. آنها NRA را برای بهبود مهارت های تیراندازی در میان گارد ملی نیویورک با پیش بینی جنگ های آینده تشکیل دادند. “اسمیت ، نویسنده کتاب” NRA: تاریخ غیرمجاز “گفت:” اسمیت اضافه کرد که ویلیام کانان ، بنیانگذار NRA در کتاب خود. ” اولیس اس. گرانت و دوره حفظ و احیای ملی “هرگز اشاره نکرده اند که NRA به برده هایی که آزاد شده اند و در طی بازسازی مورد سو ab استفاده قرار گرفته و کشته شده اند ، کمک کرده یا آنها را مسلح کرده است. همچنین ادعا می شود جمهوری خواهان” از آنجا که متفقین بودند “از نظر تاریخی دقیق نیست. ارتش ، نه حزب جمهوری خواه ، كه بردگان را از ایالات متفقین آمریكا آزاد كرد. این چیزی نبود كه جمهوری خواهان مخالف دموكرات ها باشند. “و بسیاری از دموكرات ها بودند كه برای پایان دادن به برده داری در ارتش اتحادیه خود جنگیدند.” حزب تقریباً شبیه حزبی نیست که بوجود آمده است. در سال 1854 به شمال. ” لندوس می گوید ، ایده جمهوری خواه بودن یک حزب برابری سیاه فقط درصورت وجود کپسول زمان و بازگشت به 100 سال یا بیشتر درست است. پس از جنگ داخلی ، حزب دموکرات حزب مسلط در جنوب بود و نمایندگی از نظم سیاسی جدا شده جیم کرو بود. اما پس از سال 1964 ، دموکرات های سفیدپوست جنوبی احزاب را تغییر دادند. “

ویدیو دستکاری شده است تا Thunberg تغییرات آب و هوا را انکار کند

مطالبه: این ویدئو نشان می دهد که گرتا تونبرگ ، فعال محیط زیست سوئدی ادعا می کند که تغییرات آب و هوایی واقعی نیست.

حقایق: گرتا تونبرگ ، نوجوان صلیبی موضع خود را در مورد تغییر آب و هوا تغییر نداده است ، اما یک ویدیوی دستکاری شده که این هفته در اینستاگرام به طور گسترده منتشر شده ویرایش شده است تا به نظر برسد. در این ویدئو ، مهدی حسن ، مجری برنامه MSNBC ، از تونبرگ می پرسد که اگر رئیس جمهور از وی نحوه برخورد با تغییرات آب و هوایی را بپرسد ، او چگونه برخورد خواهد کرد تونبرگ پاسخ می دهد که او به او چیزی نخواهد گفت ، زیرا این دموکراتیک نخواهد بود و نمی خواهد رهبر منتخب بدون حمایت رای دهندگان کاری انجام دهد. تونبرگ گفت: “بنابراین من فقط به او می گفتم كه شرایط را همانطور كه ​​هست بگوید.” به نظر می رسد دوربین کمی پرش می کند و تونبرگ ادامه می دهد: “از آنجا که بحران آب و هوا وجود ندارد ، چگونه می توان انتظار داشت که مردم خواستار اقدام آب و هوایی باشند؟” کاربران اینستاگرام این ویدیو را با زیرنویس به اشتراک گذاشتند و ادعا کردند که تونبرگ بحران آب و هوا را “شر” می نامد و “صحبت می کند” به روشی متفاوت از قبل برای تغییر اقلیم. ” با این حال ، فیلم ویرایش شده یک قسمت اساسی از مصاحبه را قطع می کند ، که نشان می دهد ایده تونبرگ تأکید بر شدت بحران است ، نه کاهش آن. در یک مصاحبه اصلی در 7 مارس ، پس از توضیح اینکه نمی خواهد یک رهبر منتخب بدون حمایت رای دهندگان عمل کند ، تونبرگ گفت که رهبران جهان باید شدت بحران را به رای دهندگان خود منتقل کنند. وی گفت: “بنابراین آنچه اکنون به آن نیاز داریم ، آگاهی بخشی و ایجاد افکار عمومی است.” “برای درمان بحران به عنوان یک بحران. زیرا اگر مردم از بحرانی که ما با آن روبرو هستیم آگاه نباشند ، مطمئناً رهبران منتخب را تحت فشار قرار نخواهند داد. بنابراین من فقط به او می گویم که وضعیت را همانطور که هست بگوید. ، منظورم این است ، بله ، شما می توانید بگویید … من با بسیاری از رهبران جهان ملاقات می کنم و آنها می گویند ، “من نمی توانم کاری انجام دهم زیرا از حمایت رای دهندگان برخوردار نیستم.” بنابراین چگونه می توانید انتظار حمایت و پشتیبانی داشته باشید فشار رای دهندگان؟ اگر با بحران به عنوان یک بحران رفتار نکنید؟ از آنجا که بحران آب و هوا وجود ندارد ، چگونه می توان انتظار داشت که مردم خواستار اقدامات آب و هوایی باشند؟ “

___

گرمای تگزاس توربین بادی را ذوب نکرد

مطالبه: عکس ذوب شدن توربین بادی در گرمای تگزاس را نشان می دهد.

حقایقبه گفته سخنگوی RWE تجدیدپذیر ، که توربین را کار می کند ، آسیب اخیر توربین بادی در جنوب شرقی تگزاس مربوط به گرما نیست. این شرکت در حال بررسی چگونگی وقوع خسارت است ، با یک علت بالقوه طوفان اخیر. یک عکس از توربین بادی با تیغه هایی که به پایه آن پایین آمده اند ، این هفته در فیس بوک و توییتر به طور گسترده ای پخش شده است ، در حالی که کاربران شبکه های اجتماعی ادعا می کنند که عامل موج گرما در جنوب غربی است. یکی از کاربران فیس بوک در پستی که بیش از 50 هزار بار مشاهده شده است ، نوشت: “موج گرمای فعلی در حال ذوب شدن یک توربین بادی در تگزاس است.” این تصویر صدمات واقعی توربین در منطقه ماتاگوردا در جنوب هیوستون را نشان می دهد ، اما دمای بالا در تگزاس منجر به خرابی نشده است. مت تولیس ، مدیر ارتباطات RWE در نامه ای به آسوشیتدپرس گفت: “آسیب توربین قطعاً مربوط به گرما یا درجه حرارت زیاد نیست.” “ما یکی از توربین های پروژه خود را در منطقه ماتاگوردا ، تگزاس آسیب دیدیم ، که بالقوه نتیجه طوفان هفته گذشته است. تیم ما در حال ارزیابی علت و میزان آسیب به یکی از توربین های آسیب دیده است.” شعبه محلی سرویس ملی هواشناسی در 14 ژوئن در توئیتر نوشت که خرابی توربین به دلیل وزش باد طوفانی است که آن روز از منطقه عبور کرد ، اما یک هواشناس آژانس روز دوشنبه به AP گفت که نمی تواند برای مطمئن. Dan Riley ، کارشناس هواشناسی گفت: “یک رعد و برق وجود داشت ، اما خیلی قوی به نظر نمی رسید.” “در جنوب تگزاس هوا گرم بود اما غیر معمول نیست.” برخی از کاربران شبکه های اجتماعی اظهار داشتند که رعد و برق می تواند آسیب برساند. تولیس گفت تیمش این احتمال را رد نمی کند.

نقل قول درباره مهاجرت از جانب سناتور جان اف کندی و نه JFK است

مطالبهرئیس جمهور سابق جان اف کندی گفت: “افرادی در واشنگتن در موقعیت های قدرت حضور دارند که مرز فقط یک مزاحمت است. و من فکر می کنم برخی از آنها معتقدند که مهاجرت غیرقانونی یک حسن اخلاقی است. اینطور نیست.”

حقایق: این نقل قول را سناتور جمهوری خواه جان اف کندی از لوئیزیانا ، نه رئیس جمهور سابق ، آورده است. یک پست فیس بوکی از مرکز آزادی دانشگاه لیبرتی این هفته دو جان کندیس بسیار متفاوت را مخلوط کرده است: یک رئیس جمهور سابق دموکرات و یک سناتور جمهوری خواه. این پست که بعداً حذف شد ، حاوی یک نقل قول است که به افرادی که مرز را “آزار دهنده” می دانند و اجازه می دهد مردم بدون اجازه قانونی در ایالات متحده زندگی کنند ، “اخلاقی خوب” تلقی می شود. در کنار این نقل قول ، او عکسی از رئیس جمهور سابق را نشان می دهد که در 22 نوامبر 1963 ، هنگامی که در دالاس ، تگزاس بود ، ترور شد. در واقع ، این نقل قول متعلق به جان اف کندی دیگر است که اظهارات خود را در فاکس نیوز در سال 2019 بیان کرد ، زمانی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا آماده ارائه پیشنهاد مهاجرت جدید بود.

حق چاپ © 2021 توسط آسوشیتدپرس. کلیه حقوق محفوظ است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *