استفان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا از مصر بازدید کرد

[ad_1]

استفان منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در تاریخ 5-6 ژانویه به مصر سفر کرد تا بر تعهد مستمر ایالات متحده به مصر تأکید کند و در مورد موضوعات مورد علاقه دو طرف بحث کند.

منوچین در جریان سفر خود چندین اجلاس از جمله با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر برگزار کرد. وزیر خزانه داری آمریکا همچنین با: سامه شکری ، وزیر امور خارجه ، دیدار کرد. محمد عبدالعطی وزیر منابع آب و آبیاری ؛ و وزیر دارایی محمد مایت.

در طول این دیدارها ، طرفین در مورد تلاشهای مداوم برای تسهیل توافق در مورد سد بزرگ رنسانس اتیوپی (GERB) و کشف مناطق برای همکاری اقتصادی و امنیتی بیشتر گفتگو کردند.

منوچین به عنوان بخشی از سفر خود به مصر ، که مقدم بر سفر بعدی به سودان بود ، بر لزوم حل عادلانه اختلافات حل نشده برای دستیابی به توافقنامه الزام آور در مورد سد اتیوپی تأکید کرد.

این امر اطمینان از رسیدگی به اقدامات و نگرانی های مصر و همچنین سایر كشورهای درگیر در مذاكرات را فراهم می كند.
وی از رونق روابط تجاری و سرمایه گذاری دو جانبه بین ایالات متحده و مصر استقبال کرد و خاطرنشان کرد که انتظار دارد آنها در آینده نزدیک به سطح قبل از همه گیری برگردند.

منوچین همچنین درباره بهترین اقدامات در ایالات متحده در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم بحث كرد.

منوچین گفت: “مصر یک شریک حیاتی ایالات متحده است ، همانطور که بیش از 1200 شرکت آمریکایی در اینجا فعالیت می کنند ، نشان می دهد که تجارت کل دوجانبه طی چهار سال گذشته 76٪ رشد کرده است.” ضمن بررسی همکاری های اقتصادی و امنیتی بیشتر. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *