السیسی الحریری را دریافت می کند ، حمایت مصر از لبنان را تأیید می کند

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر روز چهارشنبه با سعد الحریری منتخب نخست وزیر لبنان دیدار و همکاری قوی کشورش با لبنان را تجدید کرد.

رئیس السیسی در این دیدار همچنین بر تلاش های مصر برای حفظ ظرفیت کشور لبنان تأکید کرد.

این جلسه با حضور سامه شکری وزیر امور خارجه مصر و عباس کامل رئیس اداره اطلاعات عمومی (GIS) برگزار شد.

رئیس جمهور مصر مجدداً بر اهمیت کمک به لبنان برای خروج از مخمصه فعلی خود تأکید کرد. وی خاطرنشان كرد كه این اتفاق زمانی رخ خواهد داد كه همه رهبران لبنان ضمن حل اختلافات و تشدید تلاشها برای تشكیل یك دولت مستقل و توانایی مقابله با چالشهای فعلی ، منافع ملی را تأیید كنند.

رئیس جمهور السیسی همچنین موضع قاطع مصر در مورد تقویت روابط نزدیک با لبنان را تمدید کرد و آرزوهای صمیمانه خود را به الحریری در تشکیل دولت جدید ابراز داشت. رهبر مصر گفت که این کار به گونه ای انجام می شود که آرزوهای مردم لبنان را برآورده کند و به امنیت و ثبات برسد.

وی همچنین بر آمادگی مصر برای ارائه همه جنبه های پشتیبانی و کمک برای غلبه بر بحران های پیش روی لبنان تأکید کرد. این امر به ویژه در مورد انفجارهای بندر بیروت در آگوست سال 2020 و شیوع ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) صدق می کند.

الحریری به نوبه خود مجدداً بر افتخار لبنان در روابط تاریخی نزدیک با مصر که مبتنی بر همبستگی و برادری است ، تأکید کرد. وی از کشورش به خاطر تلاش های مصر در حمایت از لبنان در همه زمینه ها ، به ویژه در زمینه کمک و مساعدت پس از حادثه در بندر بیروت ، تشکر کرد.

الحریری تجربه فعلی مصر را بر اساس اولویت های موفقیت اقتصادی و موفقیت در توسعه تحسین کرد و آن را الگویی دانست که در خاور میانه دنبال می شود.

وی همچنین از تلاشهای خستگی ناپذیر و صادقانه مصر برای ایجاد حمایت بین المللی از لبنان در سطوح مختلف با توجه به چالشهای مداوم و دشوار این کشور ، به ویژه در سطوح سیاسی ، اقتصادی و انسانی قدردانی کرد.

در این نشست علاوه بر بحث در مورد مهمترین تحولات در اوضاع منطقه ، صحنه سیاسی کلی در لبنان نیز بررسی شد. روش های بهبود چارچوب موجود برای همکاری های دو جانبه بین دو کشور نیز مورد بحث قرار گرفت.

به دنبال بمب گذاری در بندر بیروت در آگوست 2020 ، رئیس جمهور السیسی حمایت و همبستگی کامل مصر با مردم لبنان را تأیید کرد. وی همچنین به آمادگی کامل کشورش برای ارائه پشتیبانی کامل از طریق کمک های پزشکی و پشتیبانی و استفاده از توانایی های آن برای کمک به لبنان در تلاش های بهبودی خود اشاره کرد.

وزیر بهداشت و جمعیت مصر ، هلا زاید اخیراً با همراهی سه هواپیمای مملو از تجهیزات پزشکی از لبنان دیدار کرد. این کمک ها به عنوان بخشی از دستورالعمل های رئیس جمهور السیسی و تمایل مصر برای حمایت از لبنان صورت می گیرد.

این سه هواپیما که به فرودگاه بین المللی رفیق حریری در بیروت وارد شدند ، حامل ابزار ، لوازم ، محصولات پزشکی ، شیر کودک و همچنین تجهیزات پزشکی و تجهیزات تهیه شده از سوی اتحادیه عرب بودند.

الحریری پس از استعفا جانشین وی پس از انفجار گسترده در 4 اوت در بندر بیروت ، برای چهارمین بار در ماه اکتبر به نخست وزیری منصوب شد. این انفجار که منجر به کشته شدن ، جراحات و خسارات عمده شد ، ناشی از هزاران ماده شیمیایی خطرناک بود که سالها به طور نامناسب در انبار بندر ذخیره شده بود.

اوضاع در لبنان مدت هاست متزلزل است ، با فروپاشی اقتصادی این کشور حداقل نیمی از مردم را به فقر سوق داده و واحد پولی سقوط می کند.

الحریری قول داده است که به سرعت دولت جدیدی از متخصصان را برای انجام اصلاحات و توقف سقوط اقتصادی کشور تشکیل دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *