السیسی مشتاقانه خواستار همکاری بین مصر و فرانسه است

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر روز دوشنبه ابراز تمایل مصر برای بهره گیری از تجربه فرانسه در دستیابی به برنامه های توسعه خود کرد.

رئیس جمهور افزود که این امر به ویژه به پروژه های راه آهن و برنامه ملی توسعه روستایی مربوط می شود.

سخنرانی السیسی در دیدار وی با وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان انجام شد.

سخنگوی ریاست جمهوری ، بسام رادی گفت که دیدار این دو به همکاری دو جانبه بین مصر و فرانسه ، به ویژه در زمینه های اقتصادی ، تجاری ، نظامی و امنیتی اختصاص یافته است.

آنها همچنین درباره موضوعات مورد علاقه مشترک ، از جمله موضوعات منطقه ای در شرق مدیترانه و قاره آفریقا ، بحث کردند.

لو دریان تبریک های رئیس جمهور فرانسه امانوئل ماکرون را به السیسی منتقل کرد و از روابط مستحکم و برجسته فرانسه و مصر استقبال کرد.

السیسی خواستار سلام و احوالپرسی خود به ماکرون شد و در آخرین سفر خود به فرانسه ابراز خوشحالی کرد که بیانگر روابط برجسته دوجانبه بین دو کشور است.

رئیس جمهور مصر همچنین تصریح کرد که با توجه به افتتاح چندین پروژه مهم ، همکاری امیدوار کننده فرهنگی بین دو کشور وجود دارد. این موارد شامل موزه بزرگ مصر (GEM) و شهر هنر و فرهنگ در پایتخت اداری جدید (NAC) است.

در این میان ، هر دو مقام در مورد موضوعات مورد علاقه مشترک ، به ویژه در منطقه مدیترانه شرقی ، که در آن توافق کردند هماهنگی های دوجانبه را ادامه دهند ، بحث و گفتگو کردند

لو دریان از تلاش های مصر برای دستیابی به ثبات در لیبی قدردانی کرد.

دو طرف توافق کردند که برای تحکیم مسیر سیاسی به منظور حل همه جنبه های بحران لیبی ، نیروهای خود را متحد کنند. این تلاش ها همچنین با هدف از بین بردن تروریسم ، حفظ منابع دولتی و نهادهای ملی و محدود کردن مداخلات خارجی صورت می گیرد.

آنها همچنین در مورد راه های تقویت همکاری بین مصر و فرانسه در مبارزه با تروریسم و ​​ایدئولوژی افراطی ، به ویژه در منطقه ساحل آفریقا ، بحث کردند. این علاوه بر حمایت از تلاش های کشورهای منطقه ساحل برای مقابله با تهدید گسترش گروه های تروریستی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *