السیسی می گوید که او باید مواضع عرب را برای محافظت از امنیت ملی متحد کند

[ad_1]

عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر روز شنبه بر ضرورت اتحاد مواضع کشورهای عربی به منظور تعیین عوامل تعیین کننده امنیت ملی عرب در همه مسائل منطقه ای تأکید کرد.

سخنان السیسی در طی ملاقات با عادل عبدالرحمن العسومی رئیس پارلمان عرب ، حنفی جبلی رئیس مجلس مصر و سامه شکری وزیر امور خارجه ، به گفته سخنگوی رئیس جمهور باسم رادی ، ارائه شد.

رادی گفت که در این نشست راه های تقویت نقش پارلمان عرب در ارتقا dialogue گفتگوی مولد و دموکراسی در منطقه مورد بحث قرار گرفت.

سخنگو افزود: رئیس جمهور مصر حمایت کامل کشورش از پارلمان عرب را به عنوان بستری که منعکس و تعامل با مردم عرب را در مورد موضوعات مختلف حیاتی اعلام کرده است.

السیسی همچنین نقش پارلمان عرب را در دستیابی به ثبات برای کشورهای عربی ستود.

از طرف خود ، العسومی از تلاش های مصر برای پیشبرد اقدامات مشترک عربی در سطوح مختلف ، از جمله پارلمان عرب ، ستایش کرد.

وی همچنین به روند توسعه بی سابقه ای اشاره کرد که مصر در حال حاضر در سرتاسر رئیس جمهور السیسی در سراسر کشور شاهد آن است. وی تأکید کرد که رئیس جمهور مصر نقشی اساسی در محافظت از امنیت ملی جهان عرب بازی می کند.

العسومی همچنین از موضع گیری شدید مصر در سال های اخیر در مورد مسائل مختلف عربی ، به ویژه رد هرگونه مداخله خارجی در لیبی ، که مستقیماً به کاهش خطرات احتمالی در منطقه کمک کرده است ، استقبال کرد.

در این زمینه ، السیسی مجدداً تأكید كرد كه موضع مصر در مورد مسئله لیبی عمدتاً با هدف دستیابی به توازن و حفظ سیر سیاسی این كشور است و تأكید كرد كه تلفیق مواضع به كشورهای عربی این اجازه را می دهد كه با سایر كشورها برخورد متفاوتی داشته باشند. مشکلات منطقه ای

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *