املاک مصر قصد دارد در مدت 5 سال 3 میلیارد EGP برای وام مسکن تأمین کند

[ad_1]

به گفته مدیر عامل ایمن عبدالحمید ، مدیر عامل املاک مصر در نظر دارد تا پنج سال آینده سرمایه وام مسکن به ارزش 3 میلیارد EGP را تأمین کند.

عبدالحمید افزود که این امر علاوه بر به دست آوردن سهم بیشتری از بازار در بودجه ارائه شده به افراد ، حاصل خواهد شد.

وی به دیلی نیوز مصر گفت كه این شركت قبلاً تا پایان نوامبر 2020 وام مسكن به ارزش تقریبی 450 میلیون EGP را تأمین كرده است. این یك تأمین مالی استاندارد برای شركت طی یك سال از تاسیس آن در سال 2007 محسوب می شود.

عبدالحمید افزود که بودجه سال جاری علی رغم بحران ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) بیش از اهداف شرکت است. وی گفت این شرکت در ازای کاهش حجم اوراق بهادار خریداری شده ، تمرکز خود را بر تامین مالی افراد قرار داده است.

“املاك سازوكارها و سيستم هاي پرداخت جديدي را برآورده مي كند كه مشتريان هدف را برآورده مي كند ، بدين ترتيب فرصت هاي خريد و برنامه مالي مشتري را شناسايي كرده و سپس برنامه هاي پرداخت سازگار را براي حفظ ثبات وضعيت مالي مشتري ارائه مي دهد. وی گفت: “بدون هیچگونه پیش فرض ، علاوه بر این ، این شرکت به طور پیش فرض کمک های مالی برخی مشتریان را به تعویق انداخته است.”

عبدالحمید همچنین گفت که این شرکت قصد دارد محصولات جدید خود را در دوره بعدی عرضه کند ، در حالی که خرید اوراق بهادار املاک و مستغلات را برای شرکت های توسعه املاک ادامه می دهد. این امر با نرخی اتفاق می افتد که نقدینگی و سود مداوم شرکت را حفظ کند.

وی افزود: “علاوه بر این ، این شرکت قصد دارد همکاری های خود را با شرکت های توسعه دهنده املاک و مستغلات برای ارائه خدمات مالی خود به این شرکت ها و مشتریان توسعه دهد.”

او فاش كرد كه شركت هاي رهن به مشتريان كمك مي كنند تا سهام خود را بدست آورند ، اما نه به هزينه افزايش بار مالي.

به این ترتیب جایگاه خود را به عنوان یکی از سازوکارهای شرکت در تغییر فرهنگ تأمین مالی وام در بین شهروندان پیدا کرد. هدف همچنین معرفی یک برنامه آموزشی در مورد اهمیت تأمین اعتبار وام برای دستیابی به یک واحد مسکونی است.

عبدالحمید خاطرنشان کرد: شرکت های توسعه املاک و مستغلات که برنامه های پرداخت طولانی مدت را به مشتریان خود ارائه می دهند و اوراق بهادار املاک و مستغلات خود را مجدداً فروخته می کنند ، وام مسکن را تأمین نمی کنند. همچنین به شرکت های رهنی این فرصت را نمی دهد که نقش خود را به طور موثر ایفا کنند.

بنابراین لازم است که بودجه واحدهای ساختمانی ناتمام را که در ابتدای اجرای سیستم تأمین وام در مصر وجود داشت ، تأمین کنیم.

عبدالحمید ایجاد یک شخصیت حقوقی برای ملاقات با توسعه دهندگان املاک و مستغلات ، مشتریان و شرکت های مالی وام مسکن را پیشنهاد کرد. این اطمینان می دهد که مشتری قسط این سایت جدید را پرداخت می کند ، که به نوبه خود تأمین مالی را برای توسعه دهنده فراهم می کند.

این کار از طریق آژانس های مالی مطابق با برنامه تعیین شده برای اجرای پروژه انجام خواهد شد و توسعه دهنده از این اعتبارات در ساخت پروژه استفاده خواهد کرد.

وی تأكید كرد كه در حال حاضر سبد مشتریان این شركت از 3000 مشتری فراتر رفته است و این شركت قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه استراتژیك خود برای 5 سال آینده ، تعداد مشتری خود را افزایش دهد.

هدف آن انجام این کار از طریق گسترش فرهنگ تأمین مالی وام مسکن ، همسو با برنامه دولت برای توسعه شهری و توسعه واحدهای مسکونی کاملاً تکمیل شده برای بخشهای مختلف مسکن است.

وی گفت: کاهش نرخ بهره به شدت به رشد بخش تأمین مالی وام مسکن کمک کرده است و با کاهش بیشتر ، تقاضا برای تأمین مالی وام مسکن افزایش خواهد یافت.

عبدالحمید همچنین گفت که هر 1 درصد کاهش در نرخ بهره منجر به کاهش 15 درصدی هزینه های تأمین مالی برای مدت زمان تأمین مالی تا 15 سال به مشتریان می شود.

وی افزود: 80 درصد اعتبارات رهن املاک و مستغلات این شرکت از طریق اجاره محصول خود است ، در حالی که واحدهای مسکونی حدود 90 درصد سرمایه مالی را به خود اختصاص می دهند.

با این وجود ، تأمین مالی اداری و تجاری فقط 10٪ از تأمین مالی وام را نشان می دهد. عبدالحمید فاش کرد که املاک یکی از اولین شرکت هایی است که کالای اجاره ای را برای استفاده خود در بازار مصر معرفی کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *