انتظار می رود اروپا به احیای روند صلح خاورمیانه کمک کند: اتحادیه عرب

[ad_1]

احمد ابول گیت ، دبیرکل اتحادیه عرب ، روز سه شنبه از سوزانا ترستال نماینده ویژه اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) برای روند صلح خاورمیانه پذیرفت تا در مورد دوره صلح منطقه در دوره آتی تبادل نظر کند.

این جلسه در مقر اتحادیه عرب برگزار شد و در پرتو دولت جدید ایالات متحده در مورد آینده روند صلح بحث و گفتگو شد.

ابول گیت از موضع اصولی اتحادیه اروپا در درگیری فلسطین و اسرائیل تشکر کرد. وی فرسایش راه حل دو کشور را به دلیل فعالیت های فزاینده اسرائیل برای استقرار در سرزمین های اشغالی در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی برجسته کرد.

وی بر اهمیت اقدامات اتحادیه اروپا از نظر فعالیت های بشردوستانه و حمایت اقتصادی از فلسطینیان از جمله پناهندگان در سرزمین های اشغالی و کشورهای همسایه تأکید کرد.

بر اساس بیانیه صادر شده توسط دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب ، ابول گیت در این دیدار بار دیگر خواستار نقش موثرتر اتحادیه اروپا در احیای روند صلح بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها شد.

وی افزود: روند صلح خاورمیانه باید بر اساس تعیین کننده های شناخته شده بین المللی ، تصمیمات در مورد مشروعیت بین المللی و قطعنامه های مربوط به شورای امنیت سازمان ملل متحد دوباره در مسیر درست قرار گیرد.

ابول گیت ارائه شده توسط ترستال در مورد سیاست های اروپا در مورد مسئله فلسطین و برنامه های اقدام آینده را شنید. وی بر اهمیت قرار دادن این موضوع کلیدی در راس برنامه های جامعه بین المللی در دوره آینده تأکید کرد.

در همان زمان ، وی بر لزوم هماهنگی با سایر کشورهای جهان عرب و اتحادیه اروپا با هدف احیای راه حل دو کشور تأکید کرد. این مبنایی برای روند مذاکره با یک جدول زمانی مشخص خواهد بود که هدف آن حل و فصل منازعه و نه فقط مدیریت آن است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *