انجمن تجارت جونیور در حال کشف روش هایی برای مقابله با بحران های احتمالی گردشگری استانجمن تجارت نوجوان مصر (EJB) روش هایی را برای مقابله با بحران های سفر در آینده بیان کرده است ، به ویژه با توجه به اینکه جهان به طور فزاینده ای به هم پیوسته است ، که نیاز به آمادگی در برابر بحران دارد.

به گفته محمد كائود ، رئیس كمیته گردشگری و هواپیمایی EJB ، امروز سوال این نیست كه آیا ، بلكه چه زمانی بحران بعدی رخ خواهد داد. وی افزود که بزرگترین خطر اغلب خود بحران نیست ، بلکه تهیه ، مدیریت و پاسخگویی به آن است.

کائود گفت که مصر با دیدن 13.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری یا متوسط ​​98 میلیارد دلار برای هر پروژه ، بهترین مقصد در جهان عرب بوده است.

وی همچنین گفت که فرصت های زیادی برای دولت مصر و بخش خصوصی وجود دارد تا از فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مسافرت ، گردشگری و مهمان نوازی استفاده کنند.

بخشهای دولتی و خصوصی برای بهبود آمادگی خود برای كاهش تأثیر بحران باید دور هم جمع شوند. این امر همچنین باعث می شود تا آنها در شرایط بحرانی مدیریت بهتر و م moreثرتری داشته و پاسخ خود را از طریق سیاست های قوی برای اطمینان از بهبود سریع بهبود بخشند.

از آنجا که تولید ناخالص داخلی مصر در منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) بهترین عملکرد را دارد ، وقت آن است که از این فرصت ها بیشتر استفاده کرده و آینده ای پربار برای شهرستان ایجاد کنید. علاوه بر برنامه های دولت برای بهبود سریع اقتصادی ، كاد خاطرنشان كرد كه EJB راه های زیر را ارائه می دهد.

وی گفت: باید سیاست مالی وجود داشته باشد که شامل کاهش مالیات باشد. این علاوه بر سیاست های پولی ، شامل ضمانت های اعتباری برای بانک ها و برنامه ریزی مجدد وام های بانکی ، خواهد بود.

در عین حال ، اشتغال و مهارت باید شامل جبران مزد موقت ، طرح های حمایت از درآمد و پشتیبانی گسترده از دیجیتالی شدن و ارتباط آنلاین / دورکاری باشد.

این علاوه بر هوش بازار شامل داده های به موقع و قابل اعتماد برای پشتیبانی از برنامه ریزی استراتژیک ، نظارت دقیق بر تأثیرات اقتصادی – اجتماعی و ابزارها و راه حل های هوشمند ابتکاری است.

همچنین باید مشارکت های عمومی و خصوصی وجود داشته باشد که شامل همکاری های بیشتر ، مشاوره دولت با ذینفعان مربوطه و کمیته های بین دولتی باشد.

از منظر کلان ، EJB پیشنهاد می کند دسترسی به مصر را غنی سازی کرده و بهره برداری از فرودگاه در پایتخت اداری جدید (NAC) و همچنین فرودگاه های Sphinx و Alamein را تسریع کند. این امر با گسترش فرودگاه های مهم فعلی ، که هم اکنون در مصر هستند ، ترکیب خواهد شد.

كود افزود كه برنامه های بازاریابی و ارتباطی باید معرفی شود ، بخشهای جدید را هدف قرار دهد و نیازهای متغیر مسافران امروز را برآورده كند.

وی گفت همچنین باید یک شورای مهمان نوازی و / یا وزارتخانه ای برای بهبود مهمان نوازی در مصر تشکیل شود. این کار بر روی هتل ها و استراحتگاه ها ، همراه با تأمین نیروی کار مناسب متمرکز خواهد شد که به پیشرفت صنعت و جدایی مصر کمک می کند.

كائود تأكید كرد كه جهان عرب به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) متحمل خسارات و شکستهای قابل توجهی شده است.

حداقل 90٪ از این شکستها ناشی از شوک در بخش گردشگری و جهانگردی است. این عوامل عمدتا توسط جمعیت جهانی ایجاد می شوند ، که باید در زندگی در محدودیت های سفر سازگار شوند.

در همان زمان ، بسیاری از ترس ویروس در خانه ماندند و منجر به رکود تقریباً کامل در بخش سفر و گردشگری شد. با این حال ، رهبران این بخش در برابر مشکلات همچنان قوی هستند.

کوود به نقل از پل گریفیتس ، مدیرعامل فرودگاه دبی گفت که “این از دست دادن تحرک ، بخش سفر و جهانگردی در سراسر جهان را نابود کرده است.”

گریفیتس اضافه کرد: دولت های سراسر جهان به دنبال صنعت هوانوردی برای یافتن راه حلی هستند که خطر عفونت را به حداقل برساند در حالی که مردم دنیا و اقتصاد آن را به حرکت در می آورد.

وی افزود که برای دستیابی به این نتیجه سه مرحله اصلی لازم است و اکنون برای ایمن سازی مجدد سفر به اقدامی نیاز است. وی گفت: یک روش آزمایش مشترک مورد نیاز است که سریع ، دقیق و آسان همراه با یک رویکرد واحد برای آزمایش انجام شود.

همچنین لازم است پروتكل مربوط به انزوا و حفاظت و ایجاد توافق نامه های دو جانبه بین كشورهایی كه موافقت می كنند این اقدامات را اتخاذ كنند ، ضروری است.

به گفته كائود ، چهار روند مرتبط به هم اولویت های صنعت تبدیل شده اند: توسعه تقاضا ؛ ترجیحات و رفتار مسافرانی که به سمت آشنا ، قابل پیش بینی و قابل اعتماد سوق پیدا کرده اند. تعطیلات داخلی ، که شامل برنامه ریزی گسترده است. و جذابیت کوتاه مدت خارج از منزل ، با کسب و کار گردشگری و مقصد از قبل سازگار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *