انگلیس ، مصر و شرکای بین المللی ائتلاف جدیدی را برای سازگاری ایجاد می کنند

[ad_1]

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون این هفته ائتلاف بین المللی جدیدی را برای مقابله با تأثیر تغییرات آب و هوایی اعلام کرد.

جانسون در یک سخنرانی مجازی به اجلاس سازگاری با آب و هوا در هلند ، اولین اجلاس جهانی فقط به سازگاری و پایداری متمرکز شد ، ائتلاف اقدام سازگاری را راه اندازی کرد.

این ائتلاف توسط انگلیس و با مشارکت مصر ، بنگلادش ، مالاوی ، هلند ، سنت لوسیا و سازمان ملل متحد ایجاد شد. این کار برای ترجمه تعهدات سیاسی بین المللی انجام شده از طریق فراخوان سازمان ملل برای سازگاری و پایداری به مکانی حمایتی برای جوامع آسیب پذیر تبدیل خواهد شد.

بسیاری از کشورهای جهان از زمان آتش سوزی در جنگل های استرالیا گرفته تا آخرین گردباد های موزامبیک ، از قبل تغییرات آب و هوایی را احساس کرده اند. بدون اقدام ، بسیاری دیگر دچار اختلالات قابل توجه و شرایط شدید جوی ، جوامع ویرانگر و معیشت خواهند شد.

با حمایت ، کشورها و جوامع می توانند در برابر اثرات تغییر اقلیم سازگار شوند و مقاومت ایجاد کنند. اقداماتی مانند سیستم های هشدار سریع در برابر طوفان ، سرمایه گذاری در زهکشی سیل و محصولات مقاوم در برابر خشکسالی مقرون به صرفه است و علاوه بر صرفه جویی در هزینه های زندگی و معیشت ، صرفه جویی می کند

در انگلیس ، جایی که این کشور در اثر تغییرات آب و هوایی بارندگی بیشتری را تجربه می کند ، دولت 5.2 میلیارد پوند اضافی برای طرح های جدید سیل و دفاع ساحلی متعهد شده است.

نخست وزیر بوریس جانسون گفت: “غیرقابل انکار است که تغییرات آب و هوایی از قبل متوجه ما شده و زندگی و اقتصاد را ویران کرده است.”

وی افزود: ما باید با تغییر شرایط جوی سازگار شویم و اکنون باید این کار را انجام دهیم. من نیاز به بهبود پایدار را در اولویت ریاست G7 انگلیس در سال جاری قرار خواهم داد. “

جانسون همچنین گفت ائتلاف اقدام جدید سازگاری برای ایجاد تغییرات واقعی و تنظیم دستور کار پیش از کنفرانس تغییر آب و هوا در سال 2021 سازمان ملل (COP26) تشکیل شده است.

وی خواستار همکاری برای سازگاری ، انعطاف پذیری بیشتر و نجات جان و معیشت در سراسر جهان شد.

آلوک شارما ، رئیس COP26 گفت: “ما می دانیم که آسیب پذیرترین افراد در معرض خطر تغییرات آب و هوایی هستند و کمترین تلاش را برای ایجاد آن انجام داده اند.”

وی افزود: “پیش از اینكه افراد بیشتری زندگی یا معیشت خود را از دست دهند ، اقدامی برای پرداختن به این مسئله و ایجاد پایداری لازم است ،” من از همه كشورها می خواهم كه برنامه های بلند پروازانه سازگاری ارائه دهند.

شارما همچنین گفت که این ائتلاف مهم جدید برای سرعت بخشیدن به سازگاری در مناطق فقیرنشین برای ذهن در سراسر جهان بسیار مهم است.

این ائتلاف بر اساس تجربه دانشمندان ، تجارت ، جامعه مدنی و دیگران بنا خواهد شد. این به عنوان یک محفل برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای به اشتراک گذاشتن دانش و بهترین شیوه ها در مورد راه حل های محلی ، منطقه ای و جهانی برای مقابله با تغییرات آب و هوا عمل خواهد کرد.

مبارزات سازمان ملل متحد برای مسابقات پایداری قهرمانان سطح آب و هوا و برنامه اقدام جدید سازگاری به هدایت هلند به ائتلاف در برگزاری یک سری رویدادهای خاص بخش کمک خواهد کرد.

آنها دولتها ، بخش خصوصی ، جوامع و سرمایه گذاران را گرد هم خواهد آورد تا برای محافظت از مردم و اقتصاد در برابر تأثیرات تغییر اقلیم اقدامی انجام دهند.

انگلستان در حال حاضر هم در داخل و هم در سطح بین المللی برای بهبود مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی اقدام می کند. این کشور با انتشار اطلاعیه سازگاری خود در اواخر سال گذشته به یکی از اولین کشورهای جهان تبدیل شد که به تعهد اصلی خود در توافقنامه پاریس عمل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *