اولین بانک ، ابوظبی ، کل فعالیت های بانک آئودی را در مصر به دست آورد

[ad_1]

بانک لبنان آئودی و بانک اول ابوظبی (FAB) روز چهارشنبه توافق نهایی برای فروش 100٪ از سهام سهام شرکت تابعه بانک آئودی مصر به FAB را امضا کردند.

این توافق نامه پس از اتمام بازرسی قانونی عمیق توسط FAB آئودی مصر پس از اخذ تأیید قبلی بانک مرکزی مصر (CBE) انجام می شود.

پیش بینی می شود معامله طی چند ماه آینده و پس از تحقق شرایط معمول از جمله اخذ تأییدیه های نظارتی در امارات و مصر به اتمام برسد. هرگونه به روزرسانی اضافی درباره اتمام معامله به موقع ارائه می شود.

آندره سایه ، مدیر عامل FAB ، گفت: FAB پس از افتتاح اولین شعبه خود در این کشور بیش از 45 سال پیش ، سابقه طولانی در مصر دارد. اولین خرید بین المللی بانک با افزودن فعالیت های بانک آئودی مصر ، ارائه مقیاس ، تخصص و قدرت مالی برای حمایت از مسیر ما برای رشد و بازده پایدار ، توسعه گروه را به بازار با پتانسیل بالا تسریع کرد. FAB متعهد به پشتیبانی از مشتریان در مصر از طریق طیف گسترده ای از نیازهای بانکی خرده فروشی و شرکتی و همچنین به عنوان پلی برای جریان تجارت و سرمایه گذاری در منطقه MENA و فراتر از آن است.

سمیر هانا ، رئیس و مدیر عامل آئودی بانک ، گفت ، “این معامله بهترین نتیجه را برای همه حوزه های انتخابیه ما ، به ویژه برای مشتریان و کارمندان ما در مصر ، بر اساس چالش هایی که ما در آن قرار داریم ، نشان می دهد. لبنان در 16 ماه گذشته “

وی افزود: “این معامله همچنین نشان دهنده یک رای اعتماد قوی به اثربخشی اداره گروه و مدل تجاری در منطقه است.”

این خرید به طور قابل توجهی اندازه و مقیاس فعالیت های FAB در مصر را افزایش می دهد ، و آن را به یکی از بزرگترین بانک های خارجی در کشور با دارایی های پیش فرض با بیش از 120 میلیارد EGP (8.1 میلیارد دلار) تبدیل می کند. درآمد حاصل از فروش به افزایش سرمایه و ثبات مالی گروه آئودی بانک کمک خواهد کرد.

در پایان سپتامبر 2020 ، بانک آئودی مصر دارایی کل 83.2 میلیارد EGP (5.3 میلیارد دلار) و دارایی 7.6 میلیارد EGP (479 میلیون دلار) داشت. پیشنهادات بانکی خرده فروشی و شرکتی وی و شبکه 53 شعبه ای او مکمل عملیات FAB 17 شعبه در مصر و حضور در 1975 است.

FAB و UBS AG (شعبه لندن) به عنوان مشاوران مالی عمل کردند ، در حالی که Freshfields Bruckhaus Deringer LLP و Matouk Bassiouny & Hennawy به عنوان مشاوران حقوقی FAB در معامله فعالیت کردند.

EFG هرمس به عنوان تنها مشاور مالی عمل کرد ، در حالی که Dechert LLP و Zulficar and Partners به ​​عنوان مشاور حقوقی بانک آئودی در معامله فعالیت کردند. JPMorgan نظر منصفانه ای را به بانک آئودی ارائه داد ، در حالی که مشاوران Broadgate خدمات مشاوره ای بانک آئودی را در ارتباط با معامله ارائه دادند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *