اولین جلسه شورای تجارت مصر و سودان در مورد امکانات بخش خصوصی بحث می کند

[ad_1]

سرویس تجارت مصر (ECS) روز شنبه میزبان اولین جلسه شورای تجارت مصر و سودان به ریاست کلانتر ال گابالی بود.

احمد مگاوری دیاب ، رئیس ECS گفت که در این جلسه اولویت های بخش خصوصی مصر با طرف سودانی و راه های بهبود روابط تجاری مشترک با همسایه جنوبی مصر در دوره آینده مورد بحث قرار گرفت.

دیاب همچنین گفت که این جلسه در حال آماده سازی برای شرکت مصر به عنوان مهمان افتخاری در نمایشگاه بین المللی خارطوم در تاریخ 21 تا 28 ژانویه است. بر این اساس ، مصر با بزرگترین غرفه تاریخ شرکت در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد.

وی افزود: روابط مصر و سودان اخیراً از نظر بازدیدهای متقابل رسمی و دولتی ، بازدیدهای تجاری و همچنین مشارکت در نمایشگاه های تجاری و ارتقا تجارت مرزی ، شتاب بیشتری گرفته است. علاوه بر این ، احیای مشاوره تجاری در هر دو طرف و همکاری در زمینه شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) ، همراه با برنامه هایی برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر وجود دارد.

کلانتر ال گابالی ، رئیس طرف مصری شورای تجارت مصر و سودان ، بار دیگر خواست شورا را برای کمک به جهشی کیفی در روابط تجاری و صنعتی مشترک با سودان تأیید کرد.

وی خاطرنشان کرد که کمیته های تخصصی در این شورا برای تعیین جنبه های همکاری با طرف سودانی در حال ایجاد هستند.

ال گابالی گفت که مهمترین چالشهای پیش روی تجارت بین دو کشور به منظور هماهنگی با دولت برای رفع این چالشها کنترل خواهد شد. این کار به روشی انجام می شود که به جریان تجارت داخلی و سرمایه گذاری مشترک در بازارهای مصر و سودان کمک کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *