ایران می گوید توقیف نفتکش کره جنوبی روشی “عادی” است

[ad_1]

ایران روز دوشنبه گفت که توقیف یک نفتکش کره جنوبی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (سپاه) در اوایل روز یک روال “عادی” در مورد “یک مسئله فنی” بود.

به نقل از خبرگزاری رسمی ایرنا ، سعید حاتب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: “ایران مانند سایر کشورها به این نوع تخلف ، به ویژه آلودگی های دریایی حساس است و با آن برخورد می کند.”

مطابق گزارش های اولیه مقامات محلی ، دلیل ربایش هنکوک شیمی صرفاً “یک مشکل بسیار فنی” بود و ماهیت آن فوق العاده نبود ، هاتیب زاده گفت.

عصر ، مسعود پولمه ، دبیر انجمن کشتیرانی ایران گفت که بر اساس وب سایت رسمی بنادر و دریای ایران ، هانکوک شیمی مسئول “نقض مکرر قوانین زیست محیطی” است و مجبور است غرامت خسارت زیست محیطی را پرداخت کند. سازمان (PMO).

در همین حال ، اسماعیل مکی زاده ، معاون امور دریایی PMO در استان هرمزگان ، به ایرنا گفت که هنکوک شیمی به دلیل مشکوک به آلودگی آب دریا در 11 مایلی (17.7 کیلومتری) جزیره گلیام تانب ایران توسط سپاه اسیر شده است.

مکی زاده گفت: یک گشت دریایی سپاه متوجه نقض کشتی شده و آن را هشدار داد ، اما کشتی بدون توجه به هشدارها به راه خود ادامه داد.

به گفته این مقام مسئول ، نفتکش کره جنوبی به دستور دادگستری استان توقیف و سپس برای تحقیقات لازم و سیر مراحل قانونی به بندر بندرعباس ارسال شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *