این سناتور خواستار توجیهی در مورد “کمبود اکسیژن” در بیمارستانهای مصر شد

[ad_1]

سامه سادات ، عضو سنا ، روز دوشنبه تقاضای توجیهی وزیران در سطح بالا درباره “کمبود اکسیژن پزشکی” در بیمارستان های سراسر کشور را کرد.

جلسه توجیهی توسط نخست وزیر مصطفی مادبولی ، وزیر بهداشت و جمعیت هلا زاید و وزیر تجارت و صنعت Nevine Gamea ارائه خواهد شد.

سادات اظهار داشت: کمبود اکسیژن پزشکی منجر به مرگ و میر زیادی شده است ، این یک فاجعه بزرگ است ، به خصوص با افزایش تعداد ویروس کرونا (COVID-19).

پیش از این ، دادستانی مصر تحقیق در مورد مرگ چهار بیمار ویروسی کرونا را که در مرکز انزوا در بیمارستان مرکزی الحسین (ع) در استان شرقی واقع بودند ، آغاز کرد. وی همچنین از رئیس بیمارستان و تعدادی از پزشکان خواست تا درباره این حادثه سingال کنند.

در همین حال ، دادستان ها همچنین در حال تحقیق در مورد مرگ دو بیمار در بیمارستان عمومی Zefta هستند که به دلیل “کمبود اکسیژن پزشکی” ، یک مرکز انزوا نیز است.

کاربران رسانه های اجتماعی روز شنبه ویدیویی را توزیع کرده اند که به نظر می رسد واحد مراقبت های ویژه (ICU) در بیمارستان است ، پزشکان و پرستاران برای درمان بیماران عجله دارند. یک فرد ناشناس و ناشناس در حال فیلمبرداری از این ویدئو که “همه [patients] او در بخش مراقبت های ویژه درگذشت. “

با انتشار ویروسی این ویدئو ، هشتگ هایی با حضور بیمارستان الحسین و واحد مراقبت های ویژه در شبکه های اجتماعی پخش شده است. کاربران شبکه های اجتماعی ابراز شوک و عصبانیت کرده اند و بسیاری خواستار تحقیق در مورد مرگ ها هستند.

رسانه های محلی گزارش دادند ، نیروهای امنیتی در استان شارقیه شخصی را که فیلم را در بیمارستان فیلمبرداری کرده احضار کرده اند.

با این حال ، ممدوح گورابا ، فرماندار شرققی ، گزارش ها در مورد مرگ بیماران در بیمارستان الحسینیه “به دلیل کمبود اکسیژن پزشکی” را تکذیب کرد. وی گفت: شبکه اکسیژن پشتیبان وجود دارد که در صورت بروز مشکل در مخزن اکسیژن از آن استفاده می کند.

در همین حال ، وزارت بهداشت و جمعیت روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که “در تمام بیمارستانهایی که بیماران مبتلا به COVID-19 را پذیرش می کنند ، به اندازه کافی اکسیژن پزشکی وجود دارد.”

خالد موگاهد سخنگوی وزارت بهداشت و جمعیت اظهار داشت: “این چهار بیمار در زمان های مختلف در بیمارستان الحسین فوت کردند.”

وی همچنین گفت: “بیشتر آنها سالخورده هستند و از بیماری های جفتی و عوارض COVID-19 رنج می برند.”

موگاد افزود: شبکه اکسیژن در بیمارستان بسیار کارآمد کار می کند ، زیرا روز گذشته (شنبه) مخزن حاوی 500 لیتر اکسیژن پزشکی بود.

وی در مورد سایرین در بیمارستان دولتی زیفتا گفت که هلا زاید وزیر بهداشت و جمعیت دستور تشکیل کمیسیونی را برای بررسی موضوع صادر کرده است.

وی گفت که دولت “از زمان ظهور COVID-19 در مصر” می خواهد از تأمین کافی اکسیژن پزشکی در همه بیمارستان ها اطمینان حاصل کند.

در اظهارات قبلی خود در تلویزیون ، زاید گفت که وزارت “ذخیره استراتژیک اکسیژن پزشکی را فراهم کرده است” و افزود که نیاز به اکسیژن پزشکی افزایش یافته است. با این حال ، وی افزود که اکسیژن در بیمارستان ها کم نیست.

یک پرستار در بیمارستان مرکزی الحسین (ع) در گفتگو با روزنامه ElWatan گفت: “در ساعت 9:30 شب ، در سیلندرهای اکسیژن اختلالی رخ داد که منجر به اکسیژن رسانی ضعیف به بیماران شد. این منجر به خفگی تعداد زیادی از بیماران جدا شده برای درمان COVID-19 شد. “

پرستار گفت كه كادر پزشكي سعي كرده اند بيماراني را درمان كنند كه همگي از موارد شديد ويروس رنج مي بردند اما موفق نشدند زيرا “قبل از مشكل كمبود اکسيژن وضعيت آنها در حال خراب شدن بود”

موج دوم ویروس کرونا با افزایش موارد و مرگ و میر در کشور شدت می گیرد.

فقط در روز یکشنبه ، وزارت بهداشت و جمعیت 64 مورد مرگ را به دلیل عوارض مربوط به ویروس کرونا گزارش کرد ، که یکی از بالاترین آمار ثبت شده در روزهای اخیر از زمان شروع موج دوم است. تعداد کل موارد تایید شده COVID-19 در مصر 142187 با 7805 مرگ است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *