بازار خودرو به لطف توافق نامه ارتباط بین مصر و انگلیس از موج افزایش قیمت در ژانویه فرار کرد

[ad_1]

بازار خودرو مصر از افزایش قیمت اتومبیل های انگلیس که در پشت خروج اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) موسوم به Brexit انتظار می رود ، جلوگیری کرده است. دو کشور توافق نامه همکاری بین مصر و انگلستان را امضا کردند و محصولات را از فعالیت های گمرکی معاف کردند.

پیش از Brexit ، انگلیس به عنوان بخشی از توافقنامه مشارکت اروپا ، بخشی از منطقه “گمرک صفر” اتحادیه اروپا بود که شامل اتومبیل ها و قطعات یدکی از کشور بود.

علاa الصباع ، رئیس اتومبیل السابا و عضو دپارتمان عمومی خودروی فدراسیون اتاق های بازرگانی مصر (FEDCOC) ، گفت که توافق نامه همکاری بین مصر و انگلیس که به تازگی امضا شده است ، اطمینان از قیمت خودرو از انگلیس ، تحت تأثیر Brexit قرار نخواهد گرفت.

ال صباع همچنین گفت که توافق نامه جدید شامل چارچوبی مهم برای اطمینان از ادامه تجارت ترجیحی تجارت محصولات تولیدی هر دو طرف است. این امر به دلیل درج مزایای تجاری مشابه پیش بینی شده در توافق نامه مشارکت مصر و اروپا است.

این توافقنامه در پی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از اول ژانویه به اجرا درآمد. این چارچوب روابط در زمینه های مختلف بین دو کشور را تنظیم می کند و نشان دهنده علاقه به تقویت همکاری بین دو کشور است ، در حالی که برای ایجاد حداکثر منافع مشترک بر روی آنها همکاری می کند.

بر اساس این توافقنامه پربار و جدید ، معافیت های گمرکی برای خودروهای انگلیسی همراه با معافیت و کاهش قطعات یدکی ادامه خواهد داشت. انتظار می رود با این اقدام قیمت خودروهای انگلیس تثبیت شود.

الصباa گفت مصر سالانه هزاران اتومبیل انگلیسی از جمله بنتلی ، جگوار لندرور و مارک های دیگر وارد می کند. این علاوه بر برخی از مدل های تولید شده توسط شرکت های بین المللی دیگر مانند نیسان قشقایی و جوک است.

به همین منظور ، توافقنامه ارتباط بین مصر و انگلستان آزادسازی کامل تجارت بین دو کشور را در مورد طیف وسیعی از محصولات فراهم می کند. اینها عبارتند از: محصولات صنعتی ؛ بیشتر کالاهای کشاورزی؛ غذا؛ و ماهی و محصولات ماهی.

کالاهای کشاورزی که شامل این توافق نامه نمی شوند مشمول سهمیه های کمی تعیین شده در این توافق نامه خواهند بود و برای پوشش بخش عمده ای از صادرات هر دو طرف کافی تلقی می شوند.

براساس توافق جدید ، دو طرف متعهد شدند که برای دستیابی به آزادسازی کوتاه مدت بیشتر کالاهای کشاورزی در دوره آینده با هم همکاری کنند.

این امر علاوه بر تقویت همکاری مشترک بین مصر و مقامات گمرکی انگلستان ، با هدف از بین بردن شیوه هایی است که مانع تجارت می شود. این توافق نامه همچنین هدف آن افزایش جریان سرمایه ، تجربه و فناوری انگلیس به مصر است.

مونتاسر زیتون ، رئیس ایستگاه اتوبوسرانی زیتون و عضو دپارتمان عمومی خودرویی FEDCOC ، گفت سرنوشت وسایل نقلیه انگلیسی و سایر معافیت های گمرکی پس از Brexit با خطر همراه است. این بدان معناست که کالاهایی که از طریق انگلستان به مصر وارد می شوند و بالعکس از ترخیص کالا از گمرک بهره مند نخواهند شد ، زیرا انگلیس دیگر عضوی از اتحادیه اروپا نیست.

زایتون گفت اکنون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای تعرفه های حداکثر 40 درصدی برای وسایل نقلیه مجهز به موتور 1600 سی سی است. مدل هایی که موتور آنها بیش از 2000 سی سی است ، قبلاً از ترخیص کامل گمرکی بهره مند شده اند ، حداکثر 100 درصد مشمول عوارض گمرکی هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *