بانک جهانی برای پروژه های نظارت بر کیفیت هوا 200 میلیون دلار از مصر وام می گیرد

[ad_1]

یاسمین فواد ، وزیر محیط زیست مصر فاش کرد که بانک جهانی برای حمایت از پروژه های نظارت بر کیفیت هوا ، 200 میلیون دلار به این کشور وام داده است.

این کمک هزینه به کمک وزارت محیط زیست در دستگاه های دقیق نظارت بر کیفیت هوا و تکمیل زیرساخت های سیستم نظارت اختصاص خواهد داشت.

بودجه کلان به عنوان بخشی از آماده سازی پروژه ای برای مدیریت آلودگی هوا در قاهره و کاهش انتشار آلاینده ها از بخش های زباله و حمل و نقل است.

سخنان وزیر در دیدار روز شنبه با کمیسیون مجلس نمایندگان انرژی و محیط زیست برای بررسی آخرین تحولات مربوط به وضعیت محیط زیست در کشور ارائه شد.

این جلسه در اولین جلسه کمیته در مجلس نمایندگان در روز شنبه برگزار شد.

در طول جلسه ، فواد تلاش های وزارت خود را برای کاهش آلودگی هوا ، به ویژه در مورد قاهره بزرگ بررسی کرد. وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر 108 ایستگاه نظارت بر کیفیت هوا در کشور وجود دارد ، با تمرکز بر نظارت بر کیفیت هوا در مناطق دور افتاده ساحل شمالی ، دره جدید و دریای سرخ.

فواد بر اهمیت اقدامات مصر برای تبدیل وسایل نقلیه به گاز طبیعی یا سیستم های الکتریکی برای کاهش انتشار آلاینده ها از اتومبیل ها تأکید کرد. وی همچنین به تلاش های وزارت محیط زیست برای ایجاد مجتمع مدیریت پسماند یکپارچه در دهمین شهر رمضان اشاره کرد.

این مجموعه ضمن ارائه خدمات تخریب و پزشکی از قاهره ، کالوبیا و جوامع جدید شهری برای مدت 50 سال ، آماده پذیرش انواع زباله از شهرداری خواهد بود. این امر به بهبود روند مدیریت پسماند و کاهش تجمع و انتشار آلاینده ها کمک می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *