بانک سرزمین عربی مصر به دنبال مشارکت با توسعه دهندگان املاک و مستغلات برای بازیابی دارایی است: رئیس

[ad_1]

به گفته مدحت کمار ، رئیس بانک ، بانک سرزمین عربی مصر (EALB) به دنبال مشارکت با توسعه دهندگان املاک و مستغلات برای استفاده از دارایی های خود است.

کمار در مصاحبه با Daily News Egypt برنامه و استراتژی EALB را در بازار محلی برای دوره بعدی آشکار کرد. وی گفت: این طرح مبتنی بر ورود به حوزه بانکداری دیجیتال و ارائه خدمات دیجیتال یکپارچه به مشتریان است.

وی در خلال مصاحبه خاطرنشان کرد که مشتریان می توانند از طریق این سرویس آنلاین بدون نیاز به مراجعه به شعبه بانک یا برقراری ارتباط فیزیکی با کارمندان معاملات خود را انجام دهند. در اینجا او بیشتر توضیح می دهد.

نظر شما در مورد اصلاحات اقتصادی دولت مصر و نقش آن در افزایش توانایی اقتصاد برای مقابله با بحران های ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) چیست؟

مصر با وجود چالش های جهانی پیش روی اقتصاد جهانی از زمان بحران همه گیری ویروس کرونا ، موفق شده است دستاوردهای اقتصادی حاصل از آغاز برنامه اصلاحات اقتصادی خود را حفظ کند.

اقتصاد مصر از بسیاری از نهادهای بین المللی ، عمدتاً صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی ، گواهی اعتماد دریافت کرده است. موسسات رتبه بندی اعتباری ، علی رغم تنزل رتبه در بسیاری از کشورهای جهان ، رتبه مصر را با چشم انداز مثبت تأیید کردند.

صندوق بین المللی پول از عملکرد اقتصاد مصر تمجید کرده و انتظار دارد رشد در سال مالی (FY) 2020/21 پس از رشد 3.6 درصدی اقتصاد مصر در 2019/20 رشد به 2.8٪ برسد.

این صندوق گفت که اقتصاد مصر با وجود بیماری همه گیر ویروس کرونا عملکرد بهتری نسبت به انتظار داشت. اقدامات تخفیف شده توسط مقامات مصری ، مدیریت صحیح بحران آنها و اجرای پیچیده برنامه اصلاحات مصر در محدود کردن تأثیرات بحران نقش داشته است.

علاوه بر این ، مجمع اقتصادی جدید بلومبرگ ، مصر را به عنوان الگویی برای اقتصادهای نوظهور در منطقه پس از شیوع ویروس کرونا انتخاب کرد. این انتخاب نتیجه اصلاحات اقتصادی و فرصت هایی است که مصر را مشخص می کند ، علی رغم چالش های اقتصادی در سطح منطقه ای و جهانی.

نقش بخش بانکی مصر در جریان آزادسازی نرخ ارز و بحران COVID-19 را چگونه می بینید؟

بخش بانکی پس از آزادسازی پول محلی به لطف عملکرد قدرتمند بخش بانکی ، در تأمین مالی و ارز نقش مهمی دارد. این امر به ویژه با افزایش سبد وام در بازار بانکی که به حدود 2.2 تریلیون افزایش یافته است ، بسیار مشهود است.

علاوه بر این ، افزایش دارایی های خالص خارجی به حدود 157 میلیارد EGP و کاهش سبد وام های غیر عملکردی وجود داشته است ، در مارس 2020 از 4.1 در مارس 2019 به 3.9 درصد رسیده است.

بانک مرکزی مصر (CBE) نقشی اساسی در مرحله نهایی کاهش اثرات شیوع ویروس کرونا داشته است. این اقدامات و ابتکارات بسیاری برای مقابله با بحران جهانی بهداشت انجام داده است که باعث جذابیت بیشتر بازار مصر شده است.

امید شما به قانون جدید بانکی در مصر چیست؟

قانون جدید بانکی به ارائه خدمات الکترونیکی بیشتر کمک خواهد کرد. این هدف علاوه بر تنظیم خدمات پرداخت الکترونیکی ، ارائه بانک های کاملاً دیجیتالی است.

این کار طبق قانون قانونی انجام می شود که رشد را در این بخش تقویت کرده و یکپارچگی معاملات بین مشتری و ارائه دهندگان خدمات را حفظ می کند. این قانون یک نهاد مستقل برای تنظیم پرداخت ها و فعال کردن شمول مالی و تحول دیجیتال تعیین کرده است. همه اینها به عنوان بخشی از برنامه تحول دیجیتالی و جامعه ای بدون پول است.

استراتژی EALB برای دوره بعدی چیست؟

علاوه بر برنامه های بانکی خرده فروشی ما ، EALB در حال حاضر تمام روش های موجود را برای ورود به دنیای خدمات دیجیتال از جمله راه حل های متوسط ​​و خدمات دیجیتال برای مشتریان فردی و شرکتی در نظر گرفته است. این امکان را به مشتریان می دهد که حسابهای خود را در هر زمان مشاهده کرده و در محدوده خاصی حرکت کنند ، مانند انتقال بین حسابها ، پرداخت قبض ها و سایر خدمات.

از طرف دیگر ، این بانک امکان ورود به سیستم بانکداری دیجیتال را که آخرین تحولی است که بازارها در زمینه خدمات دیجیتال یکپارچه به دست آورده اند ، بررسی می کند. این به مشتریان امکان می دهد بدون نیاز به ورود به شعبه یا کار فیزیکی با کارمندان ، هرگونه معامله را انجام دهند.

آیا می توانید در مورد شبکه شعب بانک و خودپردازها بیشتر توضیح دهید؟

این بانک در حال حاضر 29 شعبه دارد. سیاست بانک تا همین اواخر مبتنی بر نصب خودپردازها فقط در شعب بود.

سرانجام ، برنامه ای برای مکان یابی خودپردازها در خارج از شعب در مکان های مختلف ، مانند مراکز خرید بزرگ و همچنین در مکان هایی که هیچ شعبه بانکی وجود ندارد ، ساخته شده است.

15 دستگاه خودپرداز اول خارج از شعب بانک بر اساس طرحی نصب شد که مطالعات مالی و فنی گسترده ای را دنبال می کرد. بعلاوه ، بانک کلیه دستگاههای خودپرداز را در داخل و خارج از شعب به روز کرد و خدمات جدیدی از جمله سپرده ، صرافی و پرداخت قبض را معرفی کرد.

برجسته ترین برنامه ها و محصولات جدید معرفی شده توسط بانک برای مقابله با تحول دیجیتالی چیست؟

در زمینه پرداخت های الکترونیکی (پرداخت الکترونیکی) ، بانک در حال حاضر کارت های اعتباری و بدهی ملی Meeza را صادر می کند. این بانک از اولین کسانی بود که انواع کارتهای Meeza را در شبکه خود پذیرفت.

درباره میزان سپرده ها و وام های مشتری در EALB چطور؟

بانک به نرخ رشد 87٪ از کل سپرده ها و گواهینامه ها دست یافت تا در پایان دسامبر سال 2020 به حدود 45.3 میلیارد EGP برسد ، در حالی که در پایان سپتامبر 2017 24.2 میلیارد EGP.

حجم تسهیلات مورد تأیید که تحت ابتکارات CBE برای حمایت از بخشهای صنعتی ، قراردادی و گردشگری مصر قرار دارد ، حدود 2 میلیارد EGP است.

EALB طرحی را برای گسترش بودجه در چندین بخش ، به ویژه آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، مواد شیمیایی ، مواد غذایی و آشامیدنی (F&B) ، صنعت پتروشیمی و صنایع غذایی در نظر گرفته است.

بانک همچنین 5.5٪ رشد در کل تسهیلات وام و اعتبار خود را بدست آورده است تا در پایان دسامبر 2020 به 21 میلیارد EGP برسد ، در حالی که در پایان ژوئن 2020 19.9 میلیارد EGP است.

در مورد گسترش EALB در SME ها و بخش بانکی خرده فروشی چطور؟

ما در کل نمونه کارها از SME به رشد 3.7 درصدی دست یافتیم تا در پایان سپتامبر 2020 به 5.8 میلیارد EGP برسیم ، در حالی که در پایان ژوئن 2020 حدود 5.6 میلیارد EGP است.

سبد بانکی خرده فروشی در پایان دسامبر 2020 حدود 1.9 میلیارد EGP را ثبت کرده است ، در حالی که در پایان ژوئن 2020 حدود 1.6 میلیارد EGP است. این در مقایسه با تنها 12 میلیون EGP در اکتبر 2018 است ، زمانی که ما بانکداری خرده فروشی خود را شروع کردیم کسب و کار.

بودجه وام مسکن بانک چقدر است؟

تعداد کل مشتریان برای تأمین مالی وام مسکن از 4000 نفر در سال 2017 به 8000 مشتری در سال 2020 با نرخ رشد 100٪ افزایش یافته است.

آنها 1.5 میلیارد EGP بودجه دریافت کردند ، بنابراین تعادل برجسته موجودی در پرتفوی را به حدود 1.2 میلیارد EGP در دسامبر سال 2020 افزایش دادند ، در مقایسه با 400 میلیون EGP در سال 2017 ، که سرعت رشد حدود 200٪ را نشان می دهد. مبلغ کل وام مسکن ارائه شده در میان طرح های مسکن برای افراد با درآمد متوسط ​​و پایین در پایان دسامبر 2021 به حدود 363 میلیون EGP رسید.

برنامه بانک چیست برای دارایی هایی که در ازای تسویه بدهی دریافت کرده است؟

این بانک تلاش می کند تا با مشارکت با توسعه دهندگان املاک و مستغلات ، بهره خود را از دارایی های املاک و مستغلات به حداکثر برساند که این امر نیز به بازدهی خوبی از سرمایه منجر خواهد شد. در طی دوره اکتبر 2017 تا پایان سال 2020 ، این بانک 662 دارایی املاک و مستغلات به ارزش 1.04 میلیارد EGP فروخته است.

در شش ماه آخر سال 2020 ، فروش دارایی های این بانک به 93 میلیون EGP رسیده است ، علاوه بر این دارایی های دیگر که فروش آنها در حال نهایی شدن است ، به ارزش 102 میلیون EGP است. این منجر به کاهش کل سبد دارایی املاک و مستغلات به حدود 195 میلیون EGP می شود.

Long Beach Ain Sokhna Resort از نظر موقعیت مکانی در کنار ساحل یکی از دارایی های برجسته متعلق به EALB در نظر گرفته می شود. همچنین تکمیل اسناد و مدارک فنی و ساختمانها ، همراه با شبکه آب و برق و گیاهان تصفیه را در نظر می گیرد.

به همین دلیل است که بانک به طور تعمدی پیشنهادهای ارسالی را بررسی می کند. به طور کلی ، با این حال ، استراتژی های فعلی بر دو اصل استوار هستند: تعامل با کمترین فروش با یک توسعه دهنده املاک و مستغلات با تجربه در بازار محلی ، همانطور که در حال حاضر در سازمان های دولتی اتفاق می افتد ، یا فروش با قیمت ارزیابی فعلی. این قیمت شامل زمین و ساختمان است و مهلت پرداخت نیز توافق می شود.

تیم علاقه مند در این بانک همچنین در حال بررسی پیشنهادی برای بهبود پروژه و بازار و فروش سهام خود از طریق یکی از شرکت های این بانک متخصص در توسعه املاک و مستغلات است. این امر در غیاب پیشنهادات مناسب سرمایه گذاری از سوی توسعه دهندگان املاک و مستغلات برای افزایش سودآوری بانک اتفاق می افتد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *