بانک مرکزی سود سهام نقدی بانک ها را با پیش بینی همه گیر شدن در حال اجرا به حالت تعلیق درآورد

[ad_1]

طبق بانک مرکزی مصر (CBE) ، بانک هایی که در بازار محلی فعالیت می کنند ملزم به پرداخت سود نقدی برای سود سال یا سود انباشته نیستند که می تواند بین سهامداران توزیع شود.

CBE در نامه ای به بانک ها که در وب سایت خود قرار دارد ، روشن کرد که هدف این اقدام حمایت از پایه سرمایه بانک ها در مصر است. این اطمینان می دهد که آنها قادر به مقابله با خطرات احتمالی ناشی از گسترش مداوم ویروس کرونا هستند (COVID-19).

CBE افزود كه پاداش فقط به كارمندان و پاداش هيئت مديره بانك محدود خواهد شد كه فقط براي سال مالي (FY) 2019/20 پرداخت خواهد شد.

وی افزود که این تصمیم با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 ، چه در مصر و چه در سراسر جهان ، و با توجه به عدم وضوح دید در تاریخ پایان پیش بینی شده ، انجام می شود.

این تصمیم همچنین قصد دارد تا میزان تأثیر همه گیر بر وضعیت اقتصادی در دوره آینده را پوشش دهد. این قانون به نقش سپرده شده به CBE در حفظ یکپارچگی سیستم پولی و بانکی مصر برای محافظت در برابر حوادث احتمالی در دوره آینده اشاره می کند.

Radwi Al-Swaify ، رئیس تحقیق در Pharos Holding ، گفت که تصمیم CBE به بانک ها کمک می کند تا سرمایه خود را به 5 میلیارد EGP پیش بینی شده ، به عنوان حداقل سرمایه تحت قانون جدید بانکی مصر ، افزایش دهند.

ال Swaify همچنین گفت که عدم توزیع سود نقدی باعث افزایش سرمایه می شود و به بانکها امکان دسترسی سریعتر به سرمایه مورد نیاز قانونی را می دهد. در عین حال ، نیاز به تزریق نقدینگی به سرمایه را قبل از تاریخی که در قانون مشخص شده کاهش می دهد ، در حالی که جبران سهامداران با توزیع سهام رایگان امکان پذیر است.

وی افزود: این تصمیم توانایی بانک ها را در افزایش نسبت کفایت سرمایه و تأمین نیازهای بازل III در این زمینه تقویت می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *