بانک مرکزی مصر تسریع در نقل و انتقالات مالی است

[ad_1]

بانک مرکزی مصر (CBE) دستورالعمل های جدیدی را به بانک های فعال در بخش محلی صادر کرده است که خواستار انتقال در اسرع وقت با ارز محلی هستند. این تصمیم در جلسه هیئت مدیره در تاریخ 27 دسامبر 2020 گرفته شد.

این به عنوان بخشی از تلاش های CBE برای اجرای استراتژی مشخص شده توسط شورای ملی پرداخت ، به ریاست عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور است. این همچنین به تلاش های CBE برای تقویت زیرساخت های سیستم پرداخت و توسعه خدمات پرداخت در مصر ادامه می دهد.

دستورالعمل CBE پیش بینی می کند که انتقال بین بانکی حداکثر ظرف دو ساعت از درخواست انجام شود. این تصمیم در مورد درخواست های انتقالی اعمال می شود که یا در ساعات کاری بانک یا در هر زمان از طریق کانال های الکترونیکی انجام می شود.

در مورد نقل و انتقالات بین بانکی ، آنها باید ظرف سه ساعت پس از دریافت درخواست مشتری انجام شوند.

درخواست های انتقالی دریافت شده از بانک ها پس از ساعت 14:00 حداکثر ظرف سه ساعت از ابتدای روز کاری بعدی باید انجام شود.

کلیه عملیاتی که نیاز به تأیید اعتبار دارند از شرایط ذکر شده مستثنی هستند. این استثنا همچنین در مورد هرگونه معامله مشکوک مانند پولشویی یا تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین سایر خطرات احتمالی بانک ممکن است اعمال شود.

این دستورالعمل ها بخشی از تلاش مداوم برای توسعه بخش بانکی در مصر و افزایش سطح رقابت در بانک های مصر است. هدف آن ارائه بالاترین سطح خدمات به مشتری و انجام سریع معاملات مالی در کوتاهترین زمان ممکن است.

این هدف همچنین تشویق مشتریان برای استفاده از مزایای ترجیحی معاملات مالی الکترونیکی و زیرساخت های فناوری است.

لازم به ذکر است که CBE تا پایان ژوئن 2021 هزینه انتقال بانکی را برای همه مشتریان لغو کرد.

این دستورالعمل ها همچنین مربوط به ارائه به مشتریان با تأیید این است که انتقال توسط هر یک از راه های موجود در بانک انجام شده است. در این حالت ، تأکید بر گزارش دهی کمیسیون ها و هزینه های مربوط به سرویس انتقال پول از هر طریق ممکن است.

این باید مطابق گفته های قبلی در این زمینه در قانون CBE و سیستم بانکی و دستورالعمل های ویژه برای حمایت از حقوق مشتریان بانک باشد.

این دستورالعمل ها همچنین شامل فعال سازی استفاده از شماره حساب بانکی بین المللی IBAN است. این مقدمه ای است برای الزام استفاده از آن برای نقل و انتقالات بانکی در مرحله بعد ، با نیاز به نهایی کردن اطلاع رسانی به مشتریان برای شماره حساب بانکی بین المللی آنها در اسرع وقت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *