بانک مرکزی مصر دستورالعمل هایی را برای مدیریت ریسک های عملیاتی در بانک ها صادر می کند

[ad_1]

بانک مرکزی مصر (CBE) دستورالعمل های جدیدی در مورد مدیریت ریسک های عملیاتی در بانک های فعال در بازار مصر صادر کرده است.

CBE همچنین اظهار داشت که به طور مداوم اقدامات نظارتی بین المللی بانکی را در سیستم بانکی مصر رصد و اعمال می کند. این کار از طریق انطباق منظم با مهمترین استانداردهای تعیین شده توسط کمیته بازل انجام می شود.

این علاوه بر کار آن در زمینه به روزرسانی و بهبود دستورالعمل های نظارتی برای اجرای راه حل ها و تحولات تحت توافق نامه های بازل II و III است.

CBE به عنوان بخشی از کار مداوم خود در بخش بانکی داخلی ، همچنان به بررسی میزان اعمال صحیح توافق نامه ها در بانک های مصر ادامه می دهد تا ریسک هایی که ممکن است با آنها روبرو شود ، به طور موثر مدیریت شود.

در همان زمان ، CBE در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که سطح کافی و مناسبی از سرمایه متناسب با اندازه و کیفیت ریسک ها در بانک های فعال در بخش بانکی مصر وجود دارد. این امر به اطمینان بیشتر از امنیت ، ثبات و کارآیی سیستم بانکی مصر و تأثیر مثبت آن بر کل اقتصاد این کشور کمک می کند.

در بیانیه روز سه شنبه ، CBE گفت كه دستورالعمل های نظارتی را در دسامبر 2012 برای اجرای حداقل استاندارد كفایت سرمایه صادر كرد. این شامل نحوه محاسبه خطرات عملیاتی مطابق با راه حل های فوق است.

کمیته نظارت بر بانکداری بازل ، که در دسامبر سال 2017 صادر شد ، در ادامه چارچوب از پیش منتشر شده ، مجموعه ای از اصلاحات نهایی را برای اجرای تصمیمات بازل III صادر کرد.

کمیته گفت که این اصلاحات برای غلبه بر کاستی های چارچوب نظارتی قبلی است که از بحران های مالی متعدد مشهود است. این اصلاحات همچنین با هدف افزایش توانایی پرداخت و توانایی بانک ها در پذیرش خطر ، افزایش اعتماد به سیستم بانکی صورت گرفت.

وی افزود که کمیسیون برای اطمینان از کاربرد م theirثر آنها توسط ناظران ، دوره های انتقالی را برای اجرای استانداردهای جدید پیشنهاد داده است. این امر همچنین به بانکها امکان می دهد تا از طریق تاریخهای مشخصی برای اجرای این اصلاحات ، برای اجرای سیستماتیک آماده شوند.

طبق CBE ، این اصلاحات شامل صدور روش جدید و استاندارد برای اندازه گیری سرمایه مورد نیاز برای پاسخگویی به خطرات عملیاتی است. این روش جایگزین چهار روش موجود در چارچوب قبلی می شود ، با اینكه روش اندازه گیری جدید ساده تر و قابل فهم تر است و بنابراین اجرای آن آسان است.

انتظار می رفت که روش جدید از اول ژانویه 2022 اعمال شود ، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) جدید ، تاریخ یک سال به اول ژانویه 2023 موکول شد.

CBE اظهار داشت كه مطابق با این مرحله ، هیئت مدیره آن در 27 دسامبر سال 2020 تصمیمی را برای پایبندی بانك های مصری به استفاده از روش جدید صادر كرد. این امر زمانی اتفاق خواهد افتاد که با سیستم بانکی مصر سازگار شود ، مشروط بر اینکه بانک ها حداکثر تا پایان سال 2021 کاربرد روش را تکمیل کنند. این با استراتژی CBE برای اجرای دستورالعمل های جدید نظارتی مطابقت دارد. .

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *