بانک مرکزی مصر راه های نجات گردشگری را در بحران COVID-19 بررسی می کند

[ad_1]

رئیس بانک مرکزی مصر (CBE) ، تارک عامر ، اجلاس وزرائی را برای بحث در مورد روشهای حمایت از بخش گردشگری در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) برگزار کرد.

در این جلسه محمد دارایی وزیر دارایی و خالد الانانی وزیر گردشگری و آثار باستانی و همچنین معاون فرماندار CBE و همچنین تعدادی از رهبران بانک حضور داشتند.

در این جلسه همچنین: رئیس فدراسیون اتاقهای جهانگردی مصر حضور داشت. رئیس اتاق های موسسات هتل ؛ روسای شرکتهای مسافرتی و آژانسهای مسافرتی و گردشگری. و برخی از سرمایه گذاران گردشگری.

در این نشست که توسط کنفرانس ویدئویی برگزار شد ، مکانیسم هایی برای کمک به بخش گردشگری مصر در برابر بیماری همه گیر بحث شد ، زیرا این بخش یکی از مهمترین بازیگران در اقتصاد ملی است.

شرکت کنندگان همچنین در مورد چگونگی غلبه بر موانع سرمایه گذاران بحث و گفتگو کردند ، با فرماندار CBE و وزرا چالش هایی که سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات اعتباری با آنها روبرو هستند را به عنوان بخشی از ابتکار CBE برای حمایت از بخش گردشگری بررسی کردند.

این حمایت مبلغی بالغ بر 3 میلیارد EGP به صورت وام با بازده 5 درصدی به بخش ارائه داد که از طریق آن حقوق ، هزینه های بهره برداری و تمدید با 8 درصد بازپرداخت تأمین می شود.

این مبلغ همچنین بودجه حقوق و تعهدات تأمین کنندگان را نیز پوشش می دهد. توافق حاصل شد که برخی از پارامترهای ابتکار وزارت دارایی برای دستیابی به حداکثر سود برای سرمایه گذاران تغییر کند.

الانانی به نوبه خود بر تمایل دولت مصر برای تلاش همه جانبه برای حمایت از بخش گردشگری این کشور و حمایت از کارگران آن تأکید کرد. این هدف همچنین ایجاد ثبات در شرایط آنها است ، زیرا حفظ این کارگران و حقوق آنها برای وزارت گردشگری و آثار باستانی به ویژه با توجه به بحران موجود در اولویت قرار دارد.

فرماندار CBE و وزیر دارایی همچنین به مقامات مربوطه دستور دادند تا تمام موانع موجود در برابر سرمایه گذاران را بردارند و كنترل های دقیق و روشنی را ایجاد كنند كه می تواند در مقیاس وسیع تری توسط مقامات مربوطه استفاده شود. آنها معتقدند که این امر به شروع عملیات کمک می کند و پشتیبانی لازم را از این بخش مهم فراهم می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *