بانک مرکزی مصر 15 میلیارد EGP برای تأمین اعتبار در زمینه نوسازی وسایل نقلیه دوگانه سوز اختصاص داده است

[ad_1]

بانک مرکزی مصر (CBE) ابتکار جدید 15 میلیارد EGP را برای تأمین مالی طرح تبدیل وسایل نقلیه دوگانه سوز با بازدهی یکباره 3٪ آغاز کرده است.
روز سه شنبه ، CBE در نامه ای به بانک ها گفت که این طرح تحت دستورالعمل های رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی قرار دارد و هدف آن حمایت از طرح چند ساله بلند پروازانه و بلند پروازانه دولت است که به جای موتورهای دوگانه سوز سنتی ، جایگزین موتورهای سوخت فسیلی می شود. با سوخت در حال کار با بنزین و گاز طبیعی.

بر این اساس ، بانک مرکزی بودجه لازم را از طریق این ابتکار عمل با نرخ بهره پایین تأمین خواهد کرد.

هیئت مدیره این تصمیم را تصویب کرد و بودجه از طریق بانکها با بازدهی ثابت 3٪ که برای وام استفاده می شود ، تأمین می شود. برای افرادی که مایل به تبدیل وسایل نقلیه خود هستند ، چه وسیله نقلیه شخصی باشند ، چه تاکسی و چه وانت ، با سوخت دوگانه کار کنند.

مدت وام از هفت تا 10 سال متغیر است و بازپرداخت آن در اقساط مساوی ماهانه انجام می شود. این به شرطی است که بانکها تفاوت نرخ بهره موجود در نرخ اعتبار و تخفیف (در حال حاضر 8.75٪) را با 2-3٪ (بازده یکبار) جبران کنند.

هزینه اسقاط خودروهای قدیمی حداقل پیش پرداخت برای وسایل نقلیه دوگانه سوز جدید در نظر گرفته شده است. ذینفعان طرح تعویض خودرو از نسبت استاندارد وام به درآمد که برای اهداف مصرفی به افراد اعطا می شود ، معاف می شوند.

نرخ بهره شامل کلیه هزینه ها و کمیسیون ها است ، به جز هزینه های بیمه خطر اعتباری ، هزینه های بیمه وسایل نقلیه یا اشخاص و هزینه های مالیات و تمبرهای مطابق قانون قابل اجرا.

CBE همچنین تصمیم گرفته است که کمیسیون بازپرداخت زودهنگام را برای انگیزه دادن به افراد برای بازپرداخت وام قبل از سررسید ، دریغ نکند.

طبق این نامه ، بانک مرکزی به عنوان چتری برای تضمین مانده ضمانت نامه های صادر شده توسط بانک های شرکت ، تعهد 15 میلیارد EGP transh به شرکت ضمانت کننده خطر اعتباری صادر خواهد کرد.

طبق این ضمانت ، شرکت 80٪ از خطرات مرتبط با تأمین مالی افراد را تحت این ابتکار پوشش می دهد و بانک ها نیز 20٪ از خطر را تحمل می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *