بانک ملی مصر گواهی های سرمایه گذاری NIB را به کشتی های پس انداز خود اضافه می کند: رسمی

[ad_1]

به گفته یحیی ابول فتوح ، معاون رئیس NBE ، بانک ملی مصر (NBE) تصمیم گرفته است گواهی های سرمایه گذاری مدیریت شده توسط این بانک را از طرف بانک سرمایه گذاری ملی (NIB) به بانک های پس انداز سابق اضافه کند.

ابوالفتو که منحصراً با Daily News Egypt صحبت می کرد ، گفت که بانک وی به صدور گواهینامه های سرمایه گذاری NIB گروه A ، B و C ادامه خواهد داد ، اما از این پس آنها با نام NBE آشنا می شوند.

فروش خالص این گواهینامه ها تا پایان دسامبر سال 2020 حدود 435 میلیارد EGP بود ، در حالی که در دسامبر 1972 حدود 155 میلیون EGP بود.

در سال 1964 ، NBE مطالعه سیستم های پس انداز و گواهی های سرمایه گذاری را آغاز کرد و در ژانویه 1965 ، اولین بار سیستم گواهی سرمایه گذاری در مصر معرفی شد.

طبق قانون № 8 سال 1965 ، صادر شده توسط رئیس جمهور در 31 مارس 1965 ، صدور این گواهی ها از طرف وزارت دارایی به بانک سپرده شد.

این امر به افزایش آگاهی در مورد پس انداز مردم مصر کمک کرده و برنامه توسعه را تحت شرایط تعیین شده توسط وزارت اقتصاد و تجارت خارجی تأمین می کند. این شرایط بر اساس پیشنهاد هیئت مدیره NBE در آن زمان بود.

قانون № 119 سال 1980 در مورد تأسیس NIB در 26 ژوئن 1980 صادر شد و NBE شروع به صدور گواهینامه های سرمایه گذاری از طرف سابق کرد ، نقشی که NBE تاکنون بازی کرده است.

گواهینامه گروه A (A) ، با یک دوره 10 ساله ، بازده تجمعی را پس از سررسید 9.5٪ در سال ارائه می دهد ، در حالی که گواهینامه گروه (B) بازده دوره ای را ارائه می دهد.

گواهینامه گروه (B) شرایط مختلفی دارد. گواهینامه های یک ساله با عملکرد سالانه 6 درصد ، گواهینامه های دو ساله با عملکرد سالانه 6.5 درصد و سه سال با عملکرد سالانه 9 درصد.

در مورد گروه گواهی قرعه کشی (C) ، مدت آن به 10 سال می رسد ، به طور خودکار 10 سال دیگر تمدید می شود. مشتریانی که پس انداز آنها محدود به این شناورها است از کلیه هزینه های افتتاح حساب و همچنین از هزینه های سالانه معاف هستند. آنها فقط ملزم به پرداخت مقدار حداقل پس انداز 500 EGP برای هر نوع از این گواهینامه ها هستند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *