با افزایش ویروس کرونا ، مصریان سال نو را در خانه جشن می گیرند

[ad_1]

مینا آتا ، یک زن 43 ساله مصری قصد داشت سال نو را در استراحتگاه معروف شرم الشیخ در دریای سرخ جشن بگیرد. با این حال ، او پس از تصمیم دولت برای لغو همه جشن های سال نو در سراسر کشور برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا (COVID-19) در خانه جشن خواهد گرفت.
نخست وزیر مصر مصطفی مادبولی دستور لغو همه جشن های سال نو را در 27 دسامبر سال 2020 صادر کرد و از مقامات خواست تا کاملاً به ماسک که برای همه حمل و نقل عمومی و فضاهای عمومی داخلی اعمال می شود ، پایبند باشند
Madbouly از 3 ژانویه 2021 برای همه مجرمین که از پادمان استفاده نمی کنند و ماسک صورت نمی زنند ، جریمه ای در محل 50 EGP (3.18 دلار) تعیین کرد.
به گفته دکتر محمد عوض تاج الدین ، ​​مشاور رئیس جمهور مصر در زمینه بهداشت و پیشگیری ، مصر در حال حاضر موج دوم ویروس را تجربه می کند.
مصر طی هفته های اخیر شاهد جهش ناگهانی عفونت های ویروسی بوده است. روز پنجشنبه ، این گزارش 1418 مورد جدید ویروس کرونا را اعلام کرد و تعداد کل عفونت ها را در کشور آفریقای شمالی به 138،062 نفر افزایش داد ، با کشته شدن 7،631 نفر.
آتا ، صاحب جواهرات ، به شین هوا گفت: “من تصمیم گرفتم در خانه جشن بگیرم و تمام وسایل مورد نیاز خود را برای تماشای پرونده با خانواده ام خریداری کردم.”
وی افزود جشن گرفتن سال نو ، حتی در خانه ، یک رسم مهم است ، خاطرنشان کرد: این امر به خانواده و خانواده اش کمک می کند تا افسردگی را که در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا جدید تجربه کردند ، کاهش دهند.
آتا با تمجید از تصمیم دولت برای لغو جشن سال نو ، خاطرنشان کرد که این امر به جلوگیری از ابتلا به عفونت بیشتر کمک می کند ، زیرا بسیاری از مهمانی ها و جشنواره ها معمولاً به همین مناسبت برگزار می شوند.
در همین حال ، احمد موسی ، حسابدار یک شرکت خصوصی 38 ساله ، گفت که تصمیم دولت در مورد لغو جشن بسیار منطقی است.
“رستوران ها ، سینما ، کافه ها ، کلوپ های شبانه و هتل ها در شب سال نو همیشه شلوغ هستند. لغو جشن ها از ده ها هزار نفر محافظت می کند “. او به شین هوا گفت.
موسی مانند آتا گفت که سال نو را در خانه و در کنار خانواده اش جشن می گیرد.
مرد میانسال گفت: “من یک فیلم تماشا می کنم و کیک می خورم” و افزود که این امن ترین راه برای جشن گرفتن این مناسبت است.
وی امیدوار بود که هر چه زودتر همه گیری پایان یابد و زندگی به حالت عادی برگردد.
لغو جشن های سال نو تأثیر منفی بر صاحبان مشاغل ، به طور عمده صاحبان مغازه های سوغات و کلوپ های شبانه داشت.
ابراهیم اتوا ، صاحب یک کلوپ شبانه 31 ساله در مقابل شین هوا ، گفت: “ما منتظر این روز بوده ایم زیرا معمولاً بیشتر مردم مصر آن را به خوبی تماشا می کنند.”
وی افزود که تصمیم دولت برای لغو جشن هزینه های زیادی را برای وی رقم خواهد زد زیرا او برای روز اوایل دسامبر آماده می شود.
با این حال ، آتوا تأكید كرد كه كاملاً از اقدامات دولتی كه قطعاً به كاهش شیوع ویروس كمك می كند ، پشتیبانی می كند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *