با بهبود ابزارهای مالی سبز ، بخش خصوصی آفریقا برنامه تمرکز تا سال 2021 است: وزارت همکاری بین المللی

[ad_1]

وزیر همکاری بین الملل مصر ، رانیا المشات اعلام کرد که وزارت وی در سال 2021 بر بهبود ابزارهای تامین مالی سبز و اطمینان از حضور بخش خصوصی در آفریقا تمرکز خواهد کرد.

وزیر المشات همچنین اولویت های وزارت خود را با شرکای توسعه چندجانبه و دوجانبه در سال جاری بررسی کرد ، در حالی که پروژه های توسعه زیرساخت همچنان در اولویت قرار دارند.

سخنان وزیر در طی مصاحبه با فوربس خاورمیانه بیان شد ، که در آن وی گفت که این اقدامات به عنوان بخشی از تلاش دولت برای توسعه زیرساخت های اساسی ، به ویژه در حمل و نقل ، آب ، فاضلاب و انرژی انجام می شود.

وزیر گفت که به عنوان بخشی از این تلاش ها برای تقویت نقش بخش خصوصی مصر در آفریقا و همچنین افزایش استفاده از بودجه سبز انجام خواهد شد. این اقدامات م institutionsسسات مالی چند جانبه ، مانند بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) و شرکت مالی بین المللی (IFC) را در نظر می گیرد ، که در این مسیر حرکت می کنند.

وی گفت: این موضوع در مورد مسائل آب و هوایی و زیست محیطی بسیار مهم است. این علاوه بر بودجه توسعه مربوط به همبستگی اجتماعی و برنامه بیمه سلامت جهانی است.

وزیر المشات گفت که مصر پس از تقویت روابط خود با شرکای توسعه چند جانبه و دو جانبه ، موفق به تأمین 9.8 میلیارد دلار سرمایه برای توسعه در سال 2020 شده است. این مبلغ به بخشهای مختلفی از جمله بخش خصوصی ، شرکتهای کوچک و متوسط ​​(SME) اختصاص یافت.

وزیر بر موفقیت برنامه اصلاحات اقتصادی در مصر ، از سال 2016 تا 2019 ، که همراه با کار عالی بین این کشور و شرکای توسعه آن بود ، تأکید کرد. علاوه بر نظارت دقیق بر اجرای پروژه ، این کشور با تسهیل دسترسی به بودجه های توسعه ارزش افزوده به دست آورده است.

وی گفت: زمینه بین المللی همکاری های توسعه در سال 2020 چالش برانگیز است. با وجود افزایش قابل توجه تقاضا برای صندوق های توسعه و 8 درصد کاهش بودجه موجود ، مصر توانسته 9.8 میلیارد دلار بودجه توسعه را از شرکای خود تأمین کند.

شایان ذکر است که کشورهای در حال توسعه و کشورهای در حال گذار اقتصادی بیشتر تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) قرار دارند. این به دلیل شواهد آنها در مورد افزایش شکاف های بودجه برای پروژه های توسعه است.

سال گذشته به لطف پیامدهای بهداشتی ، اجتماعی و اقتصادی بیماری همه گیر استثنایی ، جامع بوده است. این قفل که جهان را مجبور به درگیر شدن در زندگی مجازی کرده است ، مانع از برنامه های تقویت همکاری های توسعه ای بین کشورها و موسسات مالی نشده است.

وزیر المشات افزود وزارت همکاری بین المللی مسئول دیپلماسی اقتصادی است. از این طریق ، وزارت به دنبال توسعه و تقویت همکاری اقتصادی با شرکای توسعه چندجانبه و دوجانبه و تقویت مشارکت های بین المللی برای توسعه پایدار است.

دیپلماسی اقتصادی بر سه اصل استوار است: سیستم عامل های چند ذی نفع برای شرکای توسعه برای شرکت در بحث های باز ؛ نقشه برداری ODA به اهداف توسعه پایدار (ODA SDG Mapping) برای پیگیری پیشرفت پروژه های توسعه. و یک داستان در مورد مشارکت های جهانی ، که “مردم را در قلب” ، “پروژه ها در عمل” و “هدف به عنوان یک موتور” قرار می دهد.

در کل حدود 377 پروژه در کل SDG سازمان ملل متحد بالغ بر 25.662 میلیارد دلار وجود دارد. این رویکرد سازگار برای نقشه برداری ODA SADG به عنوان یک کل روایت قوی تر کمک می کند ، زیرا تنها 9 سال قبل از 2030 باقی مانده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *