بخش خصوصی برای ایفای نقش بیشتر در روند توسعه: وزیر دارایی

[ad_1]

وزیر دارایی مصر ، محمد مایت ، مجدداً تأیید کرد که در مرحله آینده نقش بیشتری برای بخش خصوصی در روند توسعه مشاهده خواهد شد.

وی تأکید کرد که بخش خصوصی موتور رشد اقتصادی است ، به ویژه با توجه به علاقه روزافزون دولت به گشودن افق های جدید برای توسعه. این توسعه به تقویت مشارکت بخش خصوصی در پروژه های بزرگ بی سابقه کمک خواهد کرد.

همچنین به ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک خواهد کرد به گونه ای که منجر به تسریع در اقتصاد ملی و نرخ رشد بالاتر شود.

وزیر وزیر امور خارجه انتظارات بانک جهانی را که در آخرین گزارش “چشم اندازهای اقتصاد جهانی” آمده است ، تأکید کرد. اینها شامل بهبود تدریجی اقتصاد مصر از اثرات بحران ویروس کرونا (COVID-19) در طول سال مالی (مالی) 2020/21 است.

سایر انتظارات بانک جهانی نرخ رشد مثبت 2.7٪ از تولید ناخالص داخلی (GDP) را شامل می شود که با روند جهانی تأمین واکسن ویروس ، در سال مالی آینده به 5.8٪ خواهد رسید.

ماییت روز شنبه در بیانیه ای از وزارت دارایی افزود كه انتظارات مثبت مندرج در گزارش بانك جهانی بازتاب انسجام و استحكام اقتصاد مصر است.

مائیت گفت: نتایج مثبت برنامه اصلاحات اقتصادی که بین سالهای 2016 و 2019 اجرا شده است ، فضای مالی را برای دولت فراهم می کند که از طریق آن می تواند سرمایه گذاری عمومی را افزایش دهد.

این برنامه همچنین به دولت اجازه داد تا هزینه های خود را برای بهبود خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین برخی پروژه ها برای تبدیل آن به “مصر دیجیتال” افزایش دهد. اهمیت جنبه دیجیتال در طی همه گیری فاصله اجتماعی و معاملات الکترونیکی در زمینه های مختلف دو برابر شده است.

وزیر خاطرنشان کرد که دولت با کارایی که توسط م institutionsسسات بین المللی و مالی ارزیابی شده است ، توانسته است بحران COVID-19 را به طور موثر مدیریت کند. صندوق بین المللی پول (IMF) و بانک جهانی به ویژه تحت تأثیر عملکرد اقتصادی مصر قرار گرفتند.

سیاست مصر بر اساس اقدامات پیشگیرانه و پیشگیرانه مبتنی بر روشی فعال و انعطاف پذیر است که هدف آن ایجاد تعادل بین مراقبت های بهداشتی برای شهروندان و ادامه تولید است.

این هدف با هدف حفظ سود اصلاحات اقتصادی و جلوگیری از خطرات ناشی از شوک های شدید ، برای حفظ یک مسیر اقتصادی امن برای کشور بود. این از عملکرد مثبت اقتصاد مصر مشخص بود.

مائیت گفت اقدامات اقتصادی و مالی دولت برای مقابله با اثرات COVID-19 در موفقیت آن در این آزمون دشوار در مقایسه با سایر اقتصادهای نوظهور نقش داشته است.

صندوق بین المللی پول مصر را به عنوان یکی از بهترین کشورها از نظر کارایی و اثربخشی هزینه کردن بسته حمایت اقتصادی معرفی کرده است. این به دلیل تمرکز کشور در حمایت از اولویت های فوری بهداشت ، محافظت از آسیب پذیرترین افراد و حمایت از بخش های آسیب دیده است.

در ابتدای همه گیری ، عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر دستور داد 100 میلیارد EGP را برای تأمین بودجه برنامه دولت برای مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 اختصاص دهد.

با شروع موج دوم ، دولت ابتکار عمل را برای اجرای اقدامات فوری برای حمایت از بخش پزشکی به عهده گرفت.

وی یک میلیارد EGP برای وزارت بهداشت و جمعیت برای تأمین نیازهای اولیه پیشگیری از منابع خود جمع کرد. با شروع موج دوم نیز همین کار انجام شد ، در حالی که کل مبلغ موجود برای حمایت از بخش بهداشت به 14.4 میلیارد EGP رسیده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *