بخش گردشگری از اواخر ماه مارس به بعد بهبود می یابد: WTTC

[ad_1]

طبق شورای جهانی سفر و جهانگردی (WTTC) ، از آنجا که بخش گردشگری مسیر خود را برای بهبود از اواخر ماه مارس به بعد آغاز می کند ، یک سفر تابستانی قوی انتظار می رود.

این شورا افزود که بسیاری از شرکتهای بزرگ مسافرتی در حال حاضر شاهد رشد چشمگیری در رزروهای قبلی هستند.

احیای بخش توسط آخرین پیش بینی اقتصادی WTTC پشتیبانی می شود ، که امید بیشتری به سال آینده به مشاغل و میلیون ها نفر از افراد شاغل در بخش در سراسر جهان می دهد.

سال گذشته ، در اوج شیوع بیماری همه گیر ، WTTC هشدار داد که 174 میلیون شغل برای مسافرت و گردشگری در معرض خطر است. با این حال ، در جدیدترین تحلیل خود ، خوش بینانه ترین سناریو شورا پیش بینی کرده است که می تواند تا 111 میلیون شغل احیا شود. با این حال ، این هنوز 17 درصد کمتر از ارقام سال 2019 خواهد بود که 54 میلیون شغل کمتر است.

این بهترین حالت ، با بهبود سفر از اواخر ماه مارس ، عاملی در برنامه های واکسیناسیون گسترده و تصویب سریع آزمایش های جامع و پیگیری است. این امر با هماهنگی مداوم و قوی بین المللی از بخشهای خصوصی و دولتی همراه خواهد بود.

نتیجه محافظه کارانه پیش بینی همچنان به بازگشت 84 میلیون شغل منجر می شود ، اما این میزان 25 درصد کمتر از سطح 2019 است ، با 82 میلیون شغل کمتر.

در این سناریو ، بهبود سفرهای بین المللی به نیمه دوم (H2) سال 2021 منتقل می شود. واکسن ها به تدریج معرفی می شوند ، با کاهش سرعت موانع و محدودیت های موجود در سراسر جهان ، ضمن کاهش تقاضای سفر و کاهش مصرف کنندگان.

گلوریا گوارا ، رئیس جمهور و مدیرعامل WTTC ، گفت: “ما به لطف ترکیبی از ماسک پوشیدن ، معرفی جهانی واکسن ها و آزمایش های عزیمت ، که باز هم دریچه سفرهای بین المللی را باز می کند ، منتظر یک سفر تابستانی قوی هستیم.

وی افزود: آخرین تحقیقات ما از این موضوع پشتیبانی می كند و نشان می دهد كه با بهبودی 111 میلیون شغلی ، سال آینده قطعاً امید به بخش جهانی سفر و جهانگردی وجود دارد.

گوارا همچنین گفت که نتیجه پیش بینی شده بسیار راحت خواهد بود و به عنوان آغاز بهبودی که مدتها در انتظار آن بود ، مورد استقبال قرار خواهد گرفت. وی افزود: بخش مسافرت و جهانگردی مدت طولانی است که تحمیل فشارهای محدودیت بسیار مضر را بر عهده داشته است.

گوارا گفت: “WTTC برای اولین بار پیش بینی بازگشت بخش را از طریق برنامه خود برای بازگرداندن 100 میلیون شغل کرد.” اعضای WTTC. “

وی افزود که اعتقاد بر این است که بازگشت بخش به دلیل تعهد و عزم WTTC برای نجات و حمایت از بخش در بعضی از تاریک ترین روزهای همه گیر ، یک واقعیت است.

گوارا گفت: “ما باید از رضایت خاطر بسنده کنیم ، زیرا بهبودی نتیجه گیری فراموش نشده است.” هنوز راه طولانی در پیش است و در مسیر پیشرفت با نابرابری های بیشتری روبرو خواهیم شد.

وی همچنین گفت که واکسیناسیون در بازارهای اصلی منبع ، مانند انگلیس و ایالات متحده ، به سفر و جهانگردی کمک می کند تا راه خود را از بیماری همه گیر پیدا کند. این اطمینان می دهد که با پایان یافتن شیوع ویروس کرونا (COVID-19) ، سفر می تواند دوباره رشد کند.

گوارا گفت: “ما نمی توانیم برای راه اندازی مجدد سفرهای بین المللی به یك راه حل واحد و راه اندازی واكسن اعتماد كنیم.” – مشاغل زیادی در سفر و جهانگردی و در اقتصاد گسترده تر “

مطالعه جدید نشان داد که در بهترین حالت ، سهم بخش سفر و جهانگردی در تولید ناخالص داخلی جهانی با 17 درصد کاهش به 7.4 تریلیون دلار در مقایسه با داده های سال 2019 کاهش می یابد.

WTTC معتقد است که این امر می تواند از طریق آزمایش عزیمت ، استفاده اجباری از ماسک صورت و استفاده از برنامه های واکسیناسیون در سراسر جهان حاصل شود.

با نتیجه محافظه کارانه تر ، و با بهبودی کندتر ، سهم بخش بیش از یک چهارم (27٪) کاهش می یابد و به 6.5 تریلیون دلار می رسد.

WTTC معتقد است که این آخرین پیش بینی ها چالشهای مهمی را که بخش جهانی با آن روبرو است آماده می شود تا در ماههای آینده بهبود یابد. این امر هنگامی که تأثیر گسترش برنامه های واکسیناسیون در سراسر جهان و کاهش محدودیت های سفر احساس شود ، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *