بدهی خارجی مصر در سپتامبر 2020 به 125.3 میلیارد دلار افزایش می یابد.

[ad_1]

طبق گزارش بانک مرکزی مصر (CBE) بدهی خارجی مصر در سپتامبر 2020 به حدود 125.3 میلیارد دلار افزایش یافت.

آخرین رقم منعکس کننده 1.847 میلیارد دلار از 123.5 میلیارد دلار گزارش شده در ژوئن 2020 است.

CBE در گزارشی که در وب سایت خود قرار داده است ، گفت: بدهی بلند مدت در سپتامبر حدود 113 میلیارد دلار بوده است که 90.2 درصد از کل بدهی خارجی را نشان می دهد. ارزش بدهی خارجی کوتاه مدت به حدود 12.3 میلیارد دلار رسید.

گزارش CBE بیان می کند که بدهی دولت در ماه سپتامبر حدود 73.1 میلیارد دلار ثبت کرده است که حدود 58.3 درصد از کل بدهی خارجی را نشان می دهد. این در مقایسه با حدود 69.4 میلیارد دلار در ژوئن سال 2020 ، منعکس کننده افزایش 3.8 میلیارد دلاری است.

بر اساس این گزارش ، بدهی خارجی CBE حدود 2 میلیارد دلار کاهش یافته و در سپتامبر به 25.9 میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که در ژوئن 2020 حدود 27.9 میلیارد دلار بوده است. بدهی خارجی بانک های فعال در مصر ، در سپتامبر از حدود 11.9 میلیارد دلار در ژوئن به حدود 11.8 میلیارد دلار کاهش یافت.

محمد عبد العال ، کارشناس امور بانکی گفت که علی رغم تشدید بدهی های خارجی ، این بدهی هنوز در حد امن است.

وی افزود که با آغاز برنامه اصلاح اقتصادی مصر ، این کشور با همکاری صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) موفق شده است از بدهی خارجی خود به طور موثر برای تأمین اعتبار پروژه های عظیم ملی در همه بخش ها استفاده کند.

با این حال ، وی خاطرنشان کرد که اگر افزایشی هرچند اندک در ارزش بدهی خارجی مصر در سپتامبر 2020 وجود داشته باشد ، این امر با توجه به تعدادی از شاخص های مهم نگران کننده نخواهد بود.

به گفته عبدالعال ، این شاخص ها استفاده کامل از این بدهی در تأمین مالی پروژه های سرمایه گذاری است که ارزش آینده آنها از ارزش بدهی های کنونی بیشتر است. این بخش همچنین برای تأمین کسری بودجه در مواجهه با اثرات ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود که این بدهی طبق استانداردهای بین المللی در محدوده امن است ، زیرا نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی از یک سوم یا 33 درصد بیشتر نیست. افزایش اخیر این بدهی نیز به دلایل استراتژیک ، از جمله رویکرد جدید برای جایگزینی بدهی داخلی با بدهی خارجی برای کاهش بار بدهی در بودجه عمومی بود. این امر به دلیل نرخ بهره پایین دلار و تمایل به ایجاد ساختار شرایط اعتبار برای دوره های طولانی تر است.

عبدالعال افزود که مدیریت این بدهی در حال حاضر موضوع استراتژی ملی با هدف کاهش رشد است.

وی گفت که این استراتژی فقط به کاهش میزان یا ارزش بدهی بستگی ندارد ، بلکه بیشتر به کاهش نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی متمرکز است. این بدان معناست که هرگونه افزایش تولید در بخشهای مختلف اقتصادی مصر که این وامها به تأمین مالی کمک می کنند ، ناگزیر منجر به دو برابر شدن تولید ناخالص داخلی می شود. با ثبات حجم بدهی و کاهش آن در طول زمان ، شاخص بدهی به کل تولید کاهش می یابد تا زمانی که به کمترین درصد برسد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *