بروزرسانی: دادستانی در مورد مرگ Sharqeya از COVID-19 به دلیل کمبود اکسیژن تحقیق می کندیک دادستان مصر تحقیق در مورد مرگ هفت بیمار تحت درمان ویروس کرونا (COVID-19) را در بیمارستانی در استان شارقیه آغاز کرده است.

ممدو گوراب ، فرماندار شرقی ، گزارش ها مبنی بر فوت هفت بیمار در بیمارستان مرکزی الحسینیه به دلیل کمبود اکسیژن پزشکی در بیمارستان را تکذیب کرد.

روز یکشنبه ، بیانیه مطبوعاتی گوراب گفت که چهار مورد COVID-19 “به طور طبیعی” مرده است. وی افزود: بیماران در هواکش بودند و در نتیجه بدتر شدن سلامتی به دلیل بیماری های مزمن جان خود را از دست دادند.

روز شنبه ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که تصویب موارد COVID-19 در بیمارستان مرکزی الحسین (ع) است که در آن پزشکان و پرستاران به دلیل کمبود اکسیژن درمانده به نظر می رسند.

بلافاصله پس از انتشار فیلم ، به گفته فرماندار ، کمیته فنی برای بررسی این حادثه و مشخص کردن شرایط مرگ تشکیل شد.

وی افزود: 17 مورد اطفال در بیمارستان کودکان ، دو مورد مراقبت عمومی و 36 مورد عفونت COVID-19 در بخش انزوا وجود دارد که همه آنها بی خطر هستند.

غوراب گفت: اکسیژن داده شده به بیماران مبتلا به COVID-19 در بخش های مراقبت ویژه از همان منبع اکسیژن برای کودکان و واحدهای مراقبت های عمومی است. وی تأکید کرد که اکسیژن کم و کسری ندارد.

فرماندار گفت: “یک شبکه پشتیبان وجود دارد که در صورت بروز مشکل در مخزن اکسیژن از آن استفاده می کند.”

سید رحمو ، سخنگوی پارلمان حوزه انتخابیه الحسین (ع) گفت: “بیماران در اثر سهل انگاری در بیمارستان الحسین و مدیریت ضعیف بحران کمبود اکسیژن جان خود را از دست داده اند.”

وی روز یکشنبه در بیانیه ای برای رسانه ها افزود که مدیر بیمارستان ، علت این مرگ ها را به علت های “طبیعی” اشتباه می داند.

“طبق منابع من ، پزشک مراقبت های ویژه حداقل یک ساعت به رئیس بیمارستان در مورد کمبود اکسیژن در بیمارستان اطلاع داد. [before the catastrophe]”، گفت: رحمو.

وی خاطرنشان کرد که مدیر در مورد اطلاعات عمل نکرده و انتقال سیلندرهای اکسیژن برای مدت طولانی به تأخیر افتاده است که منجر به مرگ شده است.

در همین حال ، دادستان ها جمعه گذشته تحقیقات دیگری را در مورد مرگ دو بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان دولتی Zifta در استان Garbeya آغاز كردند ، اتهاماتی نیز به دلیل كمبود اکسیژن. دادستانی بیمارستان را مسئول این سهل انگاری دانست.

وزیر بهداشت و جمعیت ، هلا زاید روز شنبه در بیانیه ای تلویزیونی گفت كه كمسیونی از این وزارت در حال بررسی این حادثه است. وی تأیید کرد که اکسیژن در بیمارستان ها کم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *