بروزرسانی: دادستانی در مورد مرگ Sharqeya از COVID-19 به دلیل کمبود اکسیژن تحقیق می کند

[ad_1]

یک دادستان مصر تحقیق در مورد مرگ هفت بیمار تحت درمان ویروس کرونا (COVID-19) را در بیمارستانی در استان شارقیه آغاز کرده است.

ممدو گوراب ، فرماندار شرقی ، گزارش ها مبنی بر فوت هفت بیمار در بیمارستان مرکزی الحسینیه به دلیل کمبود اکسیژن پزشکی در بیمارستان را تکذیب کرد.

روز یکشنبه ، بیانیه مطبوعاتی گوراب گفت که چهار مورد COVID-19 “به طور طبیعی” مرده است. وی افزود: بیماران در هواکش بودند و در نتیجه بدتر شدن سلامتی به دلیل بیماری های مزمن جان خود را از دست دادند.

روز شنبه ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که تصویب موارد COVID-19 در بیمارستان مرکزی الحسین (ع) است که در آن پزشکان و پرستاران به دلیل کمبود اکسیژن درمانده به نظر می رسند.

بلافاصله پس از انتشار فیلم ، به گفته فرماندار ، کمیته فنی برای بررسی این حادثه و مشخص کردن شرایط مرگ تشکیل شد.

وی افزود: 17 مورد اطفال در بیمارستان کودکان ، دو مورد مراقبت عمومی و 36 مورد عفونت COVID-19 در بخش انزوا وجود دارد که همه آنها بی خطر هستند.

غوراب گفت: اکسیژن داده شده به بیماران مبتلا به COVID-19 در بخش های مراقبت ویژه از همان منبع اکسیژن برای کودکان و واحدهای مراقبت های عمومی است. وی تأکید کرد که اکسیژن کم و کسری ندارد.

فرماندار گفت: “یک شبکه پشتیبان وجود دارد که در صورت بروز مشکل در مخزن اکسیژن از آن استفاده می کند.”

سید رحمو ، سخنگوی پارلمان حوزه انتخابیه الحسین (ع) گفت: “بیماران در اثر سهل انگاری در بیمارستان الحسین و مدیریت ضعیف بحران کمبود اکسیژن جان خود را از دست داده اند.”

وی روز یکشنبه در بیانیه ای برای رسانه ها افزود که مدیر بیمارستان ، علت این مرگ ها را به علت های “طبیعی” اشتباه می داند.

“طبق منابع من ، پزشک مراقبت های ویژه حداقل یک ساعت به رئیس بیمارستان در مورد کمبود اکسیژن در بیمارستان اطلاع داد. [before the catastrophe]”، گفت: رحمو.

وی خاطرنشان کرد که مدیر در مورد اطلاعات عمل نکرده و انتقال سیلندرهای اکسیژن برای مدت طولانی به تأخیر افتاده است که منجر به مرگ شده است.

در همین حال ، دادستان ها جمعه گذشته تحقیقات دیگری را در مورد مرگ دو بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان دولتی Zifta در استان Garbeya آغاز كردند ، اتهاماتی نیز به دلیل كمبود اکسیژن. دادستانی بیمارستان را مسئول این سهل انگاری دانست.

وزیر بهداشت و جمعیت ، هلا زاید روز شنبه در بیانیه ای تلویزیونی گفت كه كمسیونی از این وزارت در حال بررسی این حادثه است. وی تأیید کرد که اکسیژن در بیمارستان ها کم نیست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *