به روز رسانی در مورد افغانستان: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از 13 سرباز آمریکایی کشته شده در انفجار فرودگاه کابل در پایگاه هوایی دوور تجلیل کرد.

[ad_1]

مبنای نیروی هوایی اعتماد ، دل. – با احترام بی صدا ، رئیس جمهور جو بایدن روز یکشنبه شاهد خانواده های عزادار در زیر آسمان خاکستری بود زیرا بقایای 13 سرباز آمریکایی کشته شده در بمب گذاری انتحاری در کابل توسط هواپیماهای نظامی که به خانه باز می گشتند به صورت تشریفاتی برداشته شد.

تنها صداهایی که در مراسم عزاداری “انتقال شایسته” شنیده می شد ، دستورات آرام نگهبانان افتخار با لباس رزمی بود که قاب های پرچم دار بر تن داشتند ، صدای زمزمه هواپیمای C-17 که سقوط را حمل می کرد و دوره ای گریه عزاداران

بایدن و همسرش ، جیل ، قبل از اینکه رئیس جمهور چهارمین فرماندهی در دو دهه جنگ شود که در پایگاه هوایی دوور به عنوان بازماندگان کشته شدگان به میدان می رود ، با اعضای خانواده کسانی که در حمله انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل کشته شدند ، ملاقات خصوصی داشت. رفت خانه.

مربوط هویت هر 13 سرباز آمریکایی کشته شده در حمله به فرودگاه کابل مشخص شد

محدوده سنی کشته شدگان بین 20 تا 31 سال است و از کالیفرنیا و ماساچوست و ایالت های بین آنها آمده است. پنج نفر فقط 20 سال سن دارند و اندکی قبل از حملات 11 سپتامبر متولد شده اند که باعث شد ایالات متحده به افغانستان حمله کند تا القاعده را سرنگون کند و میزبانان طالبان خود را که بر کشور حکومت می کردند برچیند.

اینها شامل یک وایومینگ مارین 20 ساله است که در سه هفته منتظر اولین فرزند خود بود و یک افسر 22 ساله نیروی دریایی که در مکالمه اخیر FaceTime با مادرش به او اطمینان داد که او در امان خواهد ماند زیرا “پسران من شما مرا گرفت. “

در زمان کشته شدن ، 13 سرباز جوان تا زمان طولانی ترین جنگ آمریکا در حال کار با کد ایالات متحده بودند و به تخلیه آشفته آمریکایی ها و افغان هایی که به ارتش ایالات متحده کمک کردند و اکنون پس از بازگشت به قدرت از طالبان فرار می کنند ، کمک کردند.

بایدن روز شنبه در بیانیه ای گفت: “13 نظامی که از دست دادیم قهرمانانی بودند که بزرگترین فداکاری را در راه خدمت به بالاترین آرمانهای آمریکایی و نجات جان دیگران انجام دادند.” شجاعت و ایثارگری آنها به بیش از 117000 نفر از افراد در معرض خطر این امکان را داده است که تا کنون به امنیت برسند. “

بایدن دستش را روی قلبش گرفت و به نظر می رسید که چشم هایش را در حال نماز می بندد ، زیرا هر جعبه انتقال از هواپیمای نظامی برداشته می شود و در دستگاه انتظار قرار می گیرد.

اعضای خانواده کشته شدگان غالباً برای شرکت در بازگشت بقایای اجساد عزیزانشان به خاک آمریکا به دوور سفر می کنند. بمباران پنجشنبه تلفات زیادی به همراه داشت به طوری که ارتش گفت که خانه فیشر دوور ، که وزارت دفاع برای خانواده های کشته شدگان تهیه می کند ، آنقدر بزرگ نبود که بتواند همه خانواده های داغدار را در خود جای دهد ، بنابراین برخی از عزیزان در خارج از پایگاه باقی ماندند.

بایدن به چندین دستیار ارشد از جمله وزیر دفاع لوید آستین ، ژنرال مارک میلی فرمانده ستاد مشترک ارتش و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه پیوست. یازده نفر از خانواده های سربازان کشته شده تصمیم گرفتند که انتقال آنها برای پوشش رسانه ای آزاد باشد. دو نفر دیگر دور از چشم بودند ، اما بایدن در آنجا حضور داشت.

سه رئیس جمهور جدید بایدن به عنوان رئیس جمهور در چنین انتقال شایسته ای شرکت کرده اند. بایدن برای اولین بار بود که به عنوان رئیس جمهور در این مراسم شرکت می کرد ، اما او قبلاً اینجا بود.

مرتبط: بایدن در سخنرانی احساسی وعده قصاص انتقام مرگ در حمله به فرودگاه کابل را می دهد

بعداً روز یکشنبه ، هنگام دریافت گزارش توفان ایدا در آژانس فدرال مدیریت اضطراری در واشنگتن ، رئیس جمهور اظهارات خود را با گفتن کارگران که تازه از دوور آمده است ، باز کرد. “ما با خانواده های 13 قهرمانی که در افغانستان جان باختند و جان خود را در راه خدمت به کشورمان از دست دادند ، ملاقات کردیم و در حالی که برای بهترین ها در لوئیزیانا دعا می کنیم ، اجازه دهید آنها را در دعاهای خود حفظ کنیم.”

بایدن برای انتقال دو سرباز آمریکایی در آخرین ماههای معاون ریاست جمهوری خود در سال 2016 در فرودگاه بگرام کشته شد. در بمباران در عراق بایدن به “فیس” شبکه CBS گفت که برای حضور در این انتقال به مجوز پنتاگون نیاز دارد.

13 سرباز کشته شده در کابل اولین سربازان آمریکایی بودند که از فوریه 2020 در افغانستان کشته شدند. دولت ترامپ سپس با طالبان به توافق رسید که از گروه نبرد خواست در ازای تعهد ایالات متحده برای از بین بردن تمام نیروهای آمریکایی ، حملات به آمریکایی ها را متوقف کند. بایدن در آوریل اعلام کرد که همه نیروهای خود را تا ماه سپتامبر خارج می کند.

یازده نفر از 13 آمریکایی کشته شده تفنگداران دریایی بودند. یکی ملوان نیروی دریایی و دیگری سرباز ارتش بود.

___

لولیتا اس بالدور ، روبرت برنز و مت سدسنسکی نویسندگان آسوشیتدپرس در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *