به مدت 3 روز کمبود اکسیژن پزشکی گزارش نشده است: وزیر بهداشت مصر

[ad_1]

وزیر بهداشت مصر ، هلا زاید ، گفت که وضعیت تأمین اکسیژن پزشکی در کشور “پایدار” است و “به مدت سه روز هیچ مشکلی در بیمارستان ها گزارش نشده است”.

اظهارات زاید در طی یک کنفرانس خبری روز دوشنبه بیان شد ، که در آن او همچنین گفت وزارتخانه او در تلاش است تا منابع پزشکی اکسیژن را متنوع کند.

وزیر افزود چالش هایی وجود دارد ، از جمله افزایش مصرف اکسیژن پزشکی به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19). وی افزود کمبود اکسیژن نه تنها در مصر بلکه در سراسر جهان یک مشکل است.

وزیر بهداشت مصر یکی از دلایل کمبود هوا را “بدی هوا و مه” دانست که منجر به تاخیر در حرکت کامیون های اکسیژن به مدت هشت یا 12 ساعت شد.

وی گفت ، وزارت بهداشت و جمعیت در حال تلاش برای حل این مشکل است و افزود که اخیراً تولید اکسیژن پزشکی بیش از 50 درصد افزایش یافته است. وی افزود که وزارتخانه برای اطمینان از جریان بیشتر اکسیژن پزشکی به بیمارستان ها ، تعداد کامیون ها را به طور متناسب افزایش داده است.

از نظر تعداد موارد COVID-19 ، زاید هفته آخر دسامبر را با 10 روز اول ژانویه مقایسه کرد. وی خاطرنشان كرد كه “در 10 روز گذشته به طور متوسط ​​در تعداد موارد COVID-19 كاهش چشمگیری مشاهده شده است.”

به طور متوسط ​​، موارد روزانه COVID-19 21٪ کاهش یافته و درصد موارد مشکوک به مراجعه به بیمارستان ها 15٪ کاهش یافته است. در همان زمان ، میزان ماندگاری بیماران در بیمارستان ها 11 درصد و تعداد موارد در بخش های مراقبت ویژه (ICU) 8 درصد کاهش یافته است. درصد متوسط ​​افراد بهبود یافته از COVID-19 روزانه 5 درصد افزایش می یابد.

وزیر بهداشت مصر گفت مرگ های مربوط به ویروس کرونا در طول موج دوم ، که در ماه دسامبر آغاز شد ، “حداقل 50 درصد کمتر از مرگ های موج اول” است.

وزیر گفت تیم های منزوی در خانه به طور منظم مواردی را که در خانه جدا شده اند ، کنترل می کنند.

در اوایل این ماه ، چهار بیمار ویروسی کرونا که در مرکز انزوا بیمارستان مرکزی الحسین (ع) در استان شرقی واقع بودند ، به دلیل “کمبود اکسیژن پزشکی” درگذشتند.

دادستانی مصر تحقیقات درباره مرگ ها را آغاز کرده و از رئیس بیمارستان و تعدادی از پزشکان خواسته است تا این حادثه را بررسی کنند.

در همین حال ، دادستان ها همچنین در حال بررسی مرگ دو بیمار در مرکز انزوا بیمارستان عمومی Zefta هستند که دلیل آن نیز “کمبود اکسیژن پزشکی” است.

پس از مرگ وی ، زاید گفت که وزارت بهداشت و جمعیت “ذخیره استراتژیک اکسیژن پزشکی را فراهم کرده است”. وی افزود که اگرچه نیاز به اکسیژن پزشکی افزایش یافته است ، اما اکسیژن در بیمارستان ها کم نیست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *