تبدیل ، جایگزینی اتومبیل با گاز طبیعی: آنچه باید بدانید

[ad_1]

مراحل واقعی اجرای نمایشگاه Go Green ، که در تاریخ 4 تا 6 ژانویه برگزار شد ، با دستورالعمل های صادر شده توسط رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی هنگام افتتاح فاز سوم پروژه الاسمرات در 12 ژوئیه 2020 آغاز شد.

بخشنامه رئیس جمهور خواستار کار برای فعال کردن یک طرح ملی برای جایگزینی وسایل نقلیه ای است که از 20 سال قبل یا بیشتر استفاده شده اند و جایگزین آنها با اتومبیل های مدرن با دو سوخت است. این بخشنامه در چارچوب دستیابی به توسعه پایدار در سراسر کشور آمده است.

رئیس السیسی در دیدار با نخست وزیر مصطفی مادولی و وزیر نفت و منابع معدنی تارک ال مولا در اواخر سال 2020 ، دستورالعمل هایی را برای افزایش مشوق های ابتکار عمل برای تبدیل وسایل نقلیه منسوخ صادر کرد.

نمایشگاه سبز برو ، شرکت کنندگان را ارائه داد

نمایشگاه Go Green توسط وزارت صنعت و تجارت با مشارکت: وزارتخانه های دارایی ، حمل و نقل ، تولیدات نظامی ، آموزش عالی و تحقیقات ، توسعه محلی و محیط زیست برگزار شد. سازمان عربی صنعتی سازی (AOI) ؛ آژانس توسعه شرکت های خرد ، کوچک و متوسط ​​(MSMEDA) ؛ نه بانک؛ و همچنین Gastec و Cargas.

این نمایشگاه با هدف جلب مالکان بالای 20 سال برای مشارکت در ابتکار عمل که منجر به اسقاط وسایل نقلیه قدیمی در ازای وسایل نقلیه جدیدتر می شود ، بود. صاحبان وسایل نقلیه همچنین می توانند از ابتکارات مالی ارائه وام هایی با نرخ سود 3 درصد بهره مند شوند که تا 10 سال قابل بازپرداخت اقساطی است.

مراحل درخواست ابتکار عمل:

1- از طریق وب سایت ابتکار ثبت نام کنید.

2- سن متقاضیان باید بین 21 تا 55 سال باشد.

3- همچنین متقاضیان باید گواهینامه رانندگی و گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشند.

4- فتوکپی ذینفع و شناسنامه ضامن ارائه شود.

5- متقاضیان باید مدارک اقامتی را به همراه صورتحساب آب و برق ارائه دهند.

6- متقاضیان همچنین باید گواهی بابت اسقاط وسیله نقلیه قدیمی خود را دریافت کنند.

7- متقاضیان باید بانکی را انتخاب کنند که وام را از آنجا دریافت کنند.

8- همچنین باید تعهد به پرداخت مبلغ سررسید شده و اثبات توانایی مالی پرداخت با اظهارنامه درآمد ماهانه یا اسناد رسمی داشته باشید

9 – مدت زمان بازپرداخت تا 10 سال با احتساب مهلت سه ماهه است.

شرکت ها و مدل های اتومبیل در دسترس هستند

حدود 20 شرکت اتومبیل سازی در این نمایشگاه شرکت کردند که اکثراً: منصور؛ موتورهای مدرن غبور خودرو؛ توزیع پویا ؛ نیسان موتورهای بین المللی مصر EIM؛ گروه بازرگانی و توزیع عرب Geoshi Motors؛ پادشاه لانگ مصر ؛ العمل برای ساخت و مونتاژ اتومبیل. و ایتامکو

غبور خودرو ، نماینده انحصاری هیوندای در مصر ، مدل های Accent و Elantra HD را به همراه خودروهای برقی Ioniq Hybrid و Kona در ابتکار عمل گنجاند.

شرکت بین المللی اتومبیل سازی مصر مدل کیا سورنتو را که با سوخت کار می کند و اپتیما را هم دارای یک موتور الکتریکی و یک بنزینی ارائه می دهد.

نیسان سانی و نیسان سنترا نیز در دسترس بودند ، در حالی که Dynamics توزیع ، نماینده فیات در مصر ، Fiorino و Doblo و دو کامیون حمل و نقل را ارائه داد.

العمل با لادا گرانتا ، BYD و ون کینگ لانگ وارد نمایشگاه شد.

منصور به عنوان بخشی از ابتکار عمل MG5 ، شورولت اپترا ، Aveo ، وانت گازی N300 و خودروی الکتریکی EZS را معرفی کرد ، در حالی که سوزوکی مصر DZIRE و Alto و همچنین ون Super Carry را ارائه داد.

بانکهای شرکت کننده

بانک های مصری شرکت کننده در این طرح عبارتند از: بانک ملی مصر (NBE). Misr Bank؛ بانک قاهره؛ بانک تجارت بین الملل (CIB) ؛ بانک بین المللی عرب آفریقا (AAIB) ؛ QNB Alahli؛ بانک توسعه صادرات مصر (EBE) ؛ و بانک کانال سوئز (SCB).

خروجی های سوخت پشتیبانی می کند

شرکت گاز طبیعی (Car Gas) 170 ایستگاه سوخت طبیعی در سال 2021 به ارزش حدود 2.5 میلیارد EGP یا هزینه های 15 میلیون EGP برای هر ایستگاه ایجاد خواهد کرد. هدف این حرکت همگام سازی با ابتکار عمل جایگزینی وسایل نقلیه با انرژی پاک است.

نظرات بازرگانان

اسامه ابول مگد ، رئیس انجمن فروشندگان اتومبیل مصر ، انتظار دارد در دوره آینده فروش خودروهای دست دوم کاهش یابد.

وی امکان جایگزینی همه اتومبیل ها را رد کرد و خواستار استفاده از لیستی از مدل های قدیمی لوکس و سایر اتومبیل هایی شد که به دلیل خسارت زمان آسیب ندیده اند. این شامل وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده بیش از 120،000 کیلومتر است.

اگرچه وی انگیزه های وام و برنامه بازپرداخت را ستود ، اما ابول مگد خواست نرخ وام برای تأمین کننده وسایل نقلیه جدید به جای 60،000 EGP به 120،000 EGP برسد. این می تواند شهروندان را با مبلغ کافی جبران کند.

به نوبه خود ، محمود حمد ، رئیس بخش خودروهای دست دوم در انجمن فروشندگان ، ابتکار عمل را برای جایگزینی و احیای بازار خودروهای مدرن ستود.

نمایندگان شرکت کننده خواستار ابتکار عمل برای افزایش تولید اتومبیل های جدید به دلیل تقاضای زیادی بودند که در دوره بعدی شاهد آن خواهیم بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *