ترامپ شکست خورده قبل از مراسم تحلیف بایدن دوران سختی را پشت سر می گذارد

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، تنها 10 روز قبل از ترک مسئولیت ، سخت ترین دوران ریاست جمهوری خود را تجربه می کند.

در حالی که اعضای سنا برای تأیید آرا در انتخابات نوامبر تلاش می کردند ، صحنه سیاسی ایالات متحده همچنان بر طوفان شدید حامیان ترامپ در پایتخت ایالات متحده متمرکز است.

علی رغم وعده “انتقال سازمان یافته” پس از تأیید کنگره از انتخاب جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، ترامپ به تهدید دموکراسی آمریکا متهم شده است. وی همچنین با اتهامات نقض حرمت پایتخت روبرو شده و از طرفداران خود خواسته است تا از انتقال قدرت جلوگیری کنند و همچنان ادعا می کند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری جعلی است.

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان گفت که وی به کمیته قوانین مجلس دستور داده است تا استیضاح ترامپ آماده شود مگر اینکه استعفا کند.

پلوسی در بیانیه ای پس از دیدار با بلوک دموکرات در مجلس نمایندگان ، خاطرنشان کرد که کنگره تمام احتمالات از جمله حق استناد به اصلاحیه 25 یا روند پارلمانی رئیس جمهور را حفظ می کند.

وی درخواست فعال سازی اصلاحیه 25 را داشت و منتظر پاسخ مایک پنس معاون رئیس جمهور است.

متمم 25 ، شرط می کند که وقتی رئیس جمهور می میرد ، استعفا می دهد یا از سمت خود برکنار می شود. معاون رئیس جمهور کشور را تا زمان انتخاب رئیس جمهور جدید اداره خواهد کرد.

با این حال ، گزینه ها محدود هستند ، به ویژه با یک جدول زمانی که حذف ترامپ را دشوار ، اگر نگوییم غیرممکن است. برای برکناری رئیس جمهور دو گزینه قانونی وجود دارد – اصلاحیه 25 و استیضاح. و اکنون درخواست هایی برای مقامات اداری و نظامی وجود دارد که دستورات ریاست جمهوری را اجرا نکنند.

با این حال ، به نظر می رسد بند 4 متمم 25 نمی تواند اعمال شود ، زیرا معاون رئیس جمهور ، اکثریت کابینه ریاست جمهوری و دو سوم کنگره نیاز به رای گیری برای برکناری رئیس جمهور دارند.

روز چهارشنبه ، در مخالفت شدید حامیان ترامپ ، كپیتول آمریكا نقض شد كه شمارش آرای دانشكده انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را متوقف كرد.

علاوه بر این ، بسیاری از دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا خواستار روند فوری پارلمان و لغو حق ترامپ برای کاندیداتوری شدند.

آنها ترامپ را به به خطر انداختن امنیت ملی و به خطر انداختن ثبات نظم جهانی مبتنی بر اصول دموکراسی و حاکمیت قانون متهم کردند.

در همین حال ، دموکرات ها در کنگره پیش نویس کیفرخواست علیه ترامپ را برای آماده سازی دادگاه پارلمان به اتهام جرایم و جرایم بزرگ و تحریک به شورش منتشر کردند.

بیش از 150 نماینده ظرف چند ساعت پروژه را امضا کردند. رئیس جمهور منتخب بایدن موضوع برکناری ترامپ را به کنگره واگذار کرد.

علیرغم حمله به اقدامات اخیر ترامپ ، جمهوری خواهان گفتند كه انتخابات پارلمانی رئیس جمهور جدید فقط چند روز قبل از پایان یك دوره ریاست جمهوری قدیمی می تواند منجر به اختلافات ملی شود.

در همین حال ، ترامپ پس از تعلیق حساب کاربری جمعه هفته گذشته توسط سایت شبکه ، استفاده از توئیتر برای همیشه منع شد.

در بیانیه آمده است: “پس از بررسی دقیق توییت های اخیر از حسابrealDonaldTrump و زمینه پیرامون آنها – به ویژه نحوه دریافت و تفسیر آنها در توییتر و خارج از آن – ما حساب را به دلیل خطر تحریک بیشتر به خشونت برای همیشه معلق کردیم”. شرکت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *