ترامپ پس از انتشار اسناد بایدن در کمیسیون تحقیق در مورد حمله به کنگره در 6 ژانویه ، دادگاه را تهدید می کند

[ad_1]

واشنگتن – کاخ سفید می گوید که جو بایدن ، رئیس جمهور ، با درگیری با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ برای محافظت از این سفیدپوستان ، از انتقال اسناد درخواست شده توسط کمیته مجلس نمایندگان که درباره قیام 6 ژانویه در کنگره آمریکا تحقیق می کند ، جلوگیری نمی کند.

نامه دانا رموس وکیل کاخ سفید به بایگانی ایالات متحده در آغاز یک نبرد طولانی مدت در دادگاه بر سر تحقیقات است. ترامپ که صبح روز قیام به حامیانش گفت “مبارزه کنید” و از شورشیانی که پلیس را شکست دادند و به کنگره حمله کردند دفاع کرد ، در تلاش است تا کنگره را از یادگیری بیشتر باز دارد. بایدن تا کنون طرفدار دموکرات های مجلس نمایندگان شده است که هزاران صفحه سند خواسته اند و شاهدان مربوط به ترامپ را خوانده اند.

کمیته نمایندگان مجلس ، که در حال بررسی شورش در تابستان است ، اکنون وظیفه مهم تنظیم جزئیات و به دست آوردن اسناد و شهادت از شهودی را دارد که ممکن است همکاری کنند یا نکنند. و شوخی بین دو دولت ، کنگره و شاهدان ، مطمئناً تحقیقات را به تعویق می اندازد و زمینه را برای دعوای نامرتب ایجاد می کند که می تواند تا سال 2022 ادامه یابد.

در مقاله ای جداگانه ، وکیل استیو بنن گفت که دستیار سابق کاخ سفید از تحقیقات کمیسیون مجلس نمایندگان پیروی نخواهد کرد زیرا ترامپ از امتیازات اجرایی حمایت می کند. بانون تنها یکی از بهترین دستیاران ترامپ است که در 23 سپتامبر فراخوانده شد و در 6 ژانویه در دولت ترامپ کار نکرد.

بیشتر ▼: در 6 ژانویه ، کمیسیون اولین احضارنامه را برای دستیاران و مشاوران سابق ترامپ صادر کرد

به گفته قانونگذاران ، دو دستیار دیگر ، مارک میدوز ، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید و کاش پاتل ، دستیار سابق پنتاگون ، “متعهد” هستند.

ریموس نوشت که بایدن تصمیم گرفته است که استناد به امتیاز اجرایی “به نفع ایالات متحده نیست”. هیئت نمایندگان مجلس درخواست ضبط ، از جمله ارتباطات کاخ سفید در زمان ترامپ و اطلاعات مربوط به برنامه ریزی و تامین مالی تجمعات در واشنگتن را داشت. از جمله این رویدادها تجمع در نزدیکی کاخ سفید در صبح 6 ژانویه بود ، از جمله اظهارات ترامپ ، که به تجمع هزاران نفری معترض به پیروزی بایدن اعتراض کرد.

ریموس می نویسد که این اسناد “رویدادهای کاخ سفید در 6 ژانویه و در مورد آن را روشن می کند و نیاز به کمیسیون منتخب را برای درک حقایق پشت جدی ترین حمله به عملیات دولت فدرال پس از جنگ داخلی ثابت می کند.”

آسوشیتدپرس یک نسخه از نامه را در روز جمعه دریافت کرد. اولین بار توسط NBC News گزارش شد.

ترامپ با نامه خود به بایگانی ملی پاسخ داد و رسماً امتیاز بیش از 50 سند را تأیید کرد.

ترامپ با اشاره به قانون سوابق ریاست جمهوری ، نوشت: من بدینوسیله ادعای دفاع از یک امتیاز مشروط به قانون اساسی در مورد همه سوابق اضافی را مطرح می کنم. وی گفت که اگر کمیسیون اطلاعات دیگری را که ممتاز می داند جستجو کند ، “همه اقدامات لازم و مناسب را برای حفاظت از دفتر ریاست جمهوری انجام خواهد داد”.

همچنین ببینید: ترامپ از امتیاز اجرایی در تحقیق درباره شورش کنگره در کنگره استفاده می کند

این تحقیقات یک درگیری منحصر به فرد ایجاد می کند که دولت فعلی را در مقابل دولت قبلی خود قرار می دهد. در حالی که بایدن اکنون ریاست جمهوری را بر عهده دارد ، به برخی از ادعاهای ترامپ درباره امتیازات رسیدگی می کند. و در حالی که بایدن اولین خواسته های کنگره را برآورده کرد ، کاخ سفید گفت که “در مورد مورد” در ادعاهای جدید تجدید نظر می کند.

آخرین حرف ممکن است در مورد بایدن نباشد ، اما اگر ترامپ تصمیم به شکایت بگیرد – که انتظار می رود – یا اگر مجلس نمایندگان به بازداشت یکی از شاهدان تحقیر کنگره رأی دهد ، در دادگاه است. در صورت رأی تحقیر در مجلس نمایندگان ، وزارت دادگستری تصمیم می گیرد که آیا پیگرد قانونی دارد یا خیر.

اگر ترامپ در پرونده مسدود کردن اسناد پیروز شود ، به معنای گسترش چشمگیر مدیر اجرایی نانوشته است. اما انتظار می رود که او نبرد سختی را آغاز کند زیرا دادگاه ها به طور سنتی س questionsالات مربوط به امتیازات اجرایی را به سرنشین کنونی کاخ سفید واگذار می کنند.

رهبران هیئت در 6 ژانویه ، بنی تامپسون نماینده دموکرات از می سی سی پی و لیز چنی جمهوری خواه از وایومینگ ، در بیانیه ای روز جمعه گفتند که “ما به هیچ شاهد اجازه نمی دهیم که با احضار قانونی مخالفت کند یا سعی کند زمان خود را به اتمام برساند.” به سرعت پیشرفت تحقیر جنایی برای ارجاع به کنگره را در نظر می گیرد. “

احضار کمیته برای بنون ، میدوز ، پاتل و شاهد چهارم ، دان اسکاویو ، معاون سابق ارتباطات کاخ سفید ، پنجشنبه مهلت تعیین کرده بود تا اسناد را ارائه دهند. آنها همچنین هفته ای را برای مصاحبه تعیین کردند. پاتل در بیانیه ای گفت “من می توانم تأیید کنم که به احضار به موقع پاسخ دادم” ، اما من مشخص نمی کنم. سخنگوی کمیته از اظهارنظر درباره همکاری Scavino خودداری کرد.

در نامه ای که 23 سپتامبر به بانون ارسال کرد ، این کمیسیون گفت که در هفته های منتهی به حمله با ترامپ تماس گرفته و از وی خواسته است تا بر لغو انتخابات 6 ژانویه تمرکز کند ، زمانی که کنگره آرای الکترال را تأیید می کند. در نامه آمده است که بنون در 5 ژانویه گفته است که “فردا همه جهنم از هم می پاشد”.

روبرت کاستلو ، وکیل بانون ، در نامه ای به هیئت رئیسه در 7 اکتبر گفت که “تا زمانی که امتیازات برطرف نشود ،” ما نمی توانیم به درخواست شما برای اسناد و شهادت پاسخ دهیم. ” کاستلو می نویسد که بنون آماده است “دستورالعمل های دادگاه ها را دنبال کند” و در صورت حکم آنها.

نامه کاستلو شامل گزیده هایی از نامه جداگانه ای از جاستین کلارک ، وکیل ترامپ به بانون است. کلارک می گوید اسناد و شهادت ارائه شده به هیأت در 6 ژانویه ممکن است شامل اطلاعاتی باشد که “به طور بالقوه از افشای اطلاعات از طریق مجوز و سایر امتیازات ، از جمله ، اما نه محدود به ، اعلامیه های ریاست جمهوری ، روند مشورت و امتیازات وکلا محفوظ است. “

این کمیته با 13 نفر دیگر در برنامه ریزی در 6 ژانویه تماس گرفت و مهلت هایی را برای اسناد و مصاحبه ها در اواخر این ماه تعیین کرد.

___

بن فاکس و فرنوش امیری نویسندگان آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت کردند.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *