تعداد کشته های COVID-19 در میان پزشکان مصری به 348 نفر افزایش یافت: اتحادیه پزشکی

[ad_1]

اتحادیه پزشکی مصر (EMS) روز شنبه اعلام کرد که تعداد مرگ و میر در میان پزشکان مصری ناشی از ویروس کرونا (COVID-19) به 348 نفر رسیده است.

آخرین مرگ پزشکان مصری عبارتند از: طارق طلعت گرگس ، احمد شاوکی ، ابراهیم نصری القدی ، امیل نظمی ، نبیل مروس ، ابراهیم النوحی و علی عیسی.

به گفته ناویا الشافعی ، معاون وزیر EMS ، تاکنون حدود 10 هزار پزشک مصری به COVID-19 آلوده شده اند.

در اوایل روز جمعه ، هلا زاید ، وزیر بهداشت و جمعیت گفت که در مجموع 1315 کارمند بهداشتی اولین دوز واکسن Sinovac را که توسط شرکت دارویی چین Sinopharm تولید شده ، دریافت کرده اند. کارمندان بهداشت در 22 بیمارستان منزوی و تب در مصر به کار گرفته شده اند.

تیم های پزشکی در بیمارستان انزوای ابو خلیفه در اسماعیلیه اولین کسانی بودند که در هفته گذشته واکسن دریافت کردند.

با تشدید موج دوم همه گیری ، چه در داخل کشور و چه در سطح بین المللی ، کارمندان بهداشت در مصر بار دیگر در خط مقدم مبارزه با ویروس قرار گرفتند و خود را در حال درمان تعداد فزاینده ای از بیماران دیدند.

علاوه بر کسانی که از بیماریهای مزمن و افراد مسن رنج می برند ، کارگران پزشکی در بیمارستانهای منزوی در مصر در دریافت واکسن COVID-19 در اولویت هستند.

در اظهارات اوایل این ماه ، زاید گفت مصر 100 میلیون دوز واکسن را از طریق شرکت های مختلف حفظ کرده است. در مجموع 40 میلیون دوز واکسن به همراه 20 میلیون دوز واکسن دانشگاه AstraZeneca-Oxford توسط Sinopharm تزریق می شود.

در دسامبر سال 2020 ، مصر اولین محموله واکسن Sinopharm را با پشتیبانی G42 Healthcare امارات دریافت کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *