تغییر تصویر گلف به یک ورزش برای همه

[ad_1]

گلف ، بازی صبر و دقت ، مدت هاست که با ثروتمندان همراه است ، وسیله ای برای تجارت و سر و صدای سیاسی.

در چند سال گذشته ، به دنبال افزایش تعداد امکانات گلف ، این ورزش به تدریج در مصر گسترش یافته است.

زمین های گلف همچنین به یک نقطه فروش ارزشمند برای کارآفرینانی که مایل به ارتقا پروژه های مسکن خود هستند تبدیل شده است. در نتیجه ، گلف به آرامی از یک سرگرمی ساده ، که معمولاً در خارج از کشور انجام می شود ، به یک سرمایه گذاری تبدیل شده است.

اما س remainsال همچنان باقی است – آیا گلف هنوز یک ورزش برای ثروتمندان است یا می تواند تبدیل به ورزشی شود که کسی با دسترسی به چندین باشگاه بازی می کند؟

محمد آتالا ، عضو هیئت مدیره فدراسیون گلف مصر (EGF) و نماینده گروه طلعت مصطفی (TMG) در باشگاه گلف Madinaty ، گفت که بودجه فدراسیون کم است.

در حال حاضر از 1 میلیون EGP فراتر نیست ، به استثنای حمایت از فدراسیون بین المللی گلف (IGF) ، که فدراسیون مصر از آن برای سازماندهی مسابقات استفاده می کند.

آتالله به دیلی نیوز مصر گفت كه منابع درآمد EGF از اشتراك پرداختی توسط مایل به شركت در تورنمنت ها تأمین می شود كه 400 EGP برای مسابقات یك روزه و 800 EGP به مدت دو روز است. این علاوه بر حمایت از وزارت جوانان و ورزش است.

او معتقد بود که طبقه بندی گلف به عنوان یک بازی برای افراد ثروتمند “فقط در مصر اتفاق می افتد” ، زیرا قبلاً فقط در کلاب Gezira در قاهره و Sporting Club در اسکندریه وجود داشت. با این حال ، وی افزود که هر کسی ، صرف نظر از سطح اقتصادی و اجتماعی ، می تواند به راحتی گلف بازی کند و بازی کند.

هزینه آموزش گلف برابر فوتبال است

آتالا فاش کرد که مطالعاتی را اثبات کرده است که هزینه آموزش جوانان در گلف برابر است با هزینه آکادمی های بین المللی فوتبال در مصر ، مانند لیورپول ، که هزینه هر جلسه 300 EGP است.

وی گفت که بیش از 20 زمین گلف در مصر وجود دارد که هشت مورد آنها در قاهره است. دوره های دیگر را می توان در اسکندریه ، شرم الشیخ ، هورگادا و عین سوهنا یافت. هزینه ساخت زمین های گلف زیاد است و به مناطق وسیعی احتیاج دارد که به طور معمول استان ها فاقد آن هستند.

آتالا افزود که مسابقات گلف را در مصر و خارج از کشور برگزار می کند ، جایی که گلف منبع مهم درآمد ملی از طریق گردشگری ورزشی است و سالانه 2.7 میلیارد یورو در اروپا درآمد کسب می کند.

محمد آتالا ، عضو هیئت مدیره فدراسیون گلف مصر
محمد آتالا ، عضو هیئت مدیره فدراسیون گلف مصر

وی افزود: شرکتی وجود دارد که در نگهداری و مدیریت زمین های گلف تخصص دارد ، اما در بیشتر موارد پیمانکاران شرکت های ساختمانی را استخدام می کنند و پس از آن مدیریت و نگهداری را به عهده می گیرند.

توسعه صنعت گلف برای مدت سه یا چهار سال با استفاده از تخصص خارجی مهم است و در این مدت مصری ها می توانند از آنها بیاموزند.

عطاالله خاطرنشان کرد که در مصر ، این بازی توسط آماتورهایی انجام می شود که به خاطر تلاش های خود جایزه دریافت می کنند و نه جوایز مالی.

وی گفت: “با وزارت گردشگری و آثار باستانی و وزارت جوانان و ورزش گفتگوهایی انجام شده است تا بر روی طرحی برای احیای گردشگری گلف در مصر کار شود و ما در حال توسعه گردشگری گلف هستیم.”

عطاالله همچنین گفت که مصر در حال حاضر با بیش از 2500 گلف باز افتخار می کند ، برنامه ای برای توسعه آن و افزایش تعداد 10 هزار بازیکن در 5 سال.

وی افزود سالانه حدود 12 دوره مسابقات قهرمانی گلف در مصر برگزار می شود که هشت مسابقه توسط EGF برگزار می شود. مصر همچنین در مارس 2021 میزبان مسابقات گلف نوجوانان و بزرگسالان آفریقا خواهد بود و زمین های گلف Madinaty در آوریل سال آینده میزبان مسابقات جمهوری خواهان خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد که مصر از نظر مسابقات گلف در بین 5 کشور برتر آفریقا قرار دارد و به همراه مراکش مهمترین مقصد گلف در جهان عرب است.

آتالا گفت: “ما در حال حاضر یک گلف باز حرفه ای داریم ، ایسا ابو الا ، اولین بازیکن گلف مصری از دهه 1950 ، و او در جهان حدود 1500 رتبه را دارد.”

بازی برای همه سنین

وی خاطرنشان کرد: گلف بازی ای است که دارای ویژگی خانوادگی خاصی است ، زیرا به هیچ گروه سنی محدود نمی شود ، اگرچه میانگین سنی آن بین 30 تا 40 سال است. بنابراین ، می توان پدربزرگ پیدا کرد تا در برابر نوه اش به رقابت بپردازد ، که در هیچ ورزش دیگری یافت نمی شود.

وی توضیح داد که TMG همیشه می خواسته است از مهارت های برجسته بین المللی برای استفاده از کار خود استفاده کند ، که این را می توان در زمین های گلف در مدیناتی مشاهده کرد. دوره آموزش استاندارد بین المللی TMG بیش از دو سال به طول انجامید.

رابرت ترنت جونز جونیور ، یکی از مشهورترین طراحان زمین گلف در جهان ، زمین های گلف Madinaty برای مطابقت با آخرین استانداردها و مشخصات بین المللی طراحی شده است. جونز بیش از 270 زمین گلف را در حدود 40 کشور طراحی کرده است.

این دوره ها توسط Troon ، یکی از شرکتهای برجسته جهان متخصص در زمینه مدیریت و نگهداری زمینهای گلف ، اداره می شود.

منابع به دیلی نیوز مصر گفتند که زمین گلف TMG و مناطق سرسبز آن با آب از تصفیه خانه سه گانه تاسیس شده در مدیناتی آبیاری می شود که ارزش آن بیش از 1 میلیارد EGP است.

گلف فقط یک بازی برای ثروتمندان نیست

ایمن حسین ، رئیس EGF گفت که این اعتقاد که گلف یک بازی فقط برای ثروتمندان است ، اعتقادی است که به جای اینکه یک مشکل خاص برای مصر باشد ، می تواند در هر جای دنیا پیدا شود.

با این حال ، عدم دسترسی در مصر بیشتر به این دلیل است که تا اواسط دهه 90 زمین های گلف فقط در باشگاه گزیرا در قاهره و باشگاه ورزشی اسکندریه یافت می شد که وضعیت گلف را به عنوان یک ورزش بیشتر برای خارجی ها تضمین می کرد.

حسین به دیلی نیوز مصر گفت که زمین های گلف در مصر با ظهور جوامع جدید شهری در اواسط دهه 1990 ، از جمله امکانات در کاتامایا ، گسترش یافت.

رئیس EGF ایمن حسین
رئیس EGF ایمن حسین

برنامه هایی برای کاهش تراکم ساختمان ها با کاهش ساختمان ها فقط به 20٪ -25٪ از سطح زمین و همچنین تمایل به مناطق سبز و مناظر ، به افزایش تعداد دوره ها کمک کرده است. مصر اکنون دارای 24 چنین زمین گلف در سراسر کشور است که هدف آنها ارتقا the این ورزش است. ما امیدواریم که زیبایی طراحی زمین گلف و آب و هوای ایده آل در مصر به این امر کمک کند.

حسین افزود که با افزایش تعداد زمین های گلف ، بازیکنان نیز افزایش یافتند و جامعه شروع به دانستن کرد که این بازی به اندازه تصور ما گران نیست.

عمرو ابو الا ، قهرمان سابق گلف مصر ، پدر عیسی ابو الا ، که در حال حاضر تنها بازیکن حرفه ای مصر است ، فاش کرد که پسرش هنگام دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های آمریکا در این بازی تسلط داشته است. این تضمین می کند که یادگیری و پیشرفت مهارت های او هزینه اقتصادی زیادی برای ایسا ندارد.

وی افزود که دلیل پیوند گلف با ثروتمندان را نمی داند و تأکید کرد که شهرک های مسکونی جدید مانند Madinaty که در آن دوره ها راه اندازی شده است ، دروس رایگان را برای جوانان فراهم می کند. با این سرویس در دسترس ، اکنون فرصت خوبی برای افزایش پایه پزشکان فراهم شده است.

بازیکن تیم ملی گلف مصر حسن اسماعیل گفت که این یک گلف جعلی فقط برای ثروتمندان است و حتی براساس واقعیت نیست. این به این دلیل است که هزینه آموزش گلف به حدود 200 EGP نیاز دارد که بازیکنان می توانند با آن آموزش های اولیه را در بازی ببینند.

وی افزود که بازی برای او یک سرگرمی است که خیلی به آن اهمیت می دهد و همچنین از نظر اقتصادی سود نمی برد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *