تلاش های دیپلماتیک مصر “نقطه عطف” در بحران لیبی: وزیر امور خارجه

[ad_1]

سامه شکری وزیر امور خارجه مصر تأیید کرد که تلاش های شدید مصر در لیبی به حل منازعات در لیبی کمک کرده است.

شکری افزود که مصر برای مقابله با جنبش های احزاب خارجی مذاکرات خود را با همه احزاب لیبی افزایش داده است. وی به مذاکره در مورد راه حل بین جناح های لیبی و همچنین ساخت یک کشور متحد و باثبات کمک کرده بود.

وی در سخنرانی خود در مجلس نمایندگان مصر افزود که تلاش های مصر نقطه عطفی در بحران لیبی بود.

این یک فراخوان صریح بود که به راه حل سیاسی برای حل بحران پایبند بمانیم و عملیات و تشدید نظامی را متوقف کنیم.

عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور مصر ، در سخنرانی خود در ژوئن گذشته در پایگاه نظامی سیدی بارانی در غرب مصر ، این موضوع را تأیید کرد. رئیس جمهور السیسی در طی سخنرانی بر دیدگاه کشورش که منطقه سرت-جفره یک خط قرمز برای مصر و امنیت ملی آن است ، تأکید کرد.

شکری گفت: این موضوع با افزایش تماس ها با مصر و دیدار با همه احزاب مربوطه منطقه ای و بین المللی دنبال شد. این اتفاق به دلیل تلاشهای وی و مشاهده تعاملات با بسیاری از احزاب لیبی برای ترغیب آنها به بازگشت به مذاکرات بود.

این مذاکرات می تواند در نهایت منجر به حل و فصل جامع بحران لیبی شود ، در حالی که به انواع مداخلات خارجی روی می آورد.

شکری گفت: “ما تلاش خود را برای حفظ امنیت و توانایی های لیبی افزایش داده ایم.” ما همچنین در تلاش هستیم تا از مداخلات خارجی در امور لیبی جلوگیری کنیم تا این کشور به پناهگاه سازمان های تروریستی تبدیل نشود و امنیت مصر را تحت فشار قرار دهد.

وی افزود مصر از نزدیک وضعیت لیبی را رصد می کند. قاهره از زمان توافق نامه اسکیرات سال 2015 کمک های زیادی برای پایان دادن به بحران کرده است.

شکری گفت که مصر از تمام تلاش های با هدف ثبات ، امنیت و محافظت از نهادهای لیبی پشتیبانی می کند.

وی خاطرنشان کرد که رئیس جمهور السیسی باید خط قرمز را ترسیم کند ، زیرا در نهایت منجر به توقف درگیری در لیبی شد. همچنین توافق نامه های بین المللی ارائه شده در کنفرانس برلین و پیامدهای آن را فعال می کند.

شکری تأکید کرد که مصر به منظور برقراری ارتباط با همه کشورهای لیبی به منظور حمایت از توافق نامه سکاها و دستیابی به آرمان های مردم لیبی برای ثبات و امنیت تلاش می کند.

شکری همچنین تأیید کرد که وزارتخانه وی حضور گسترده ای در خاورمیانه ، چه در سوریه ، یمن یا عراق و همچنین در خلیج فارس ، حفظ می کند. وی ضمن پشتیبانی از سودان و تقویت روابط با این کشور ، در پرونده امنیتی منطقه دریای سرخ نیز نقش دارد.

شکری روز سه شنبه در پاسخ به س questionsالات مجلس نمایندگان گفت: “حدود 6 میلیون مین ضد نفر در مناطقی وجود دارد که مردم ما را در ماترو و سایر مناطق تحت تأثیر قرار می دهد. نیروهای مسلح مبالغ هنگفتی هزینه کردند و موفق شدند بسیاری از مناطق را برای محافظت از آسیب پذیرترین شهروندان تخلیه کنند. “

وی افزود كه مصر از كشورهای درگیر در درگیری مسلحانه این كشور در طول جنگ جهانی دوم می خواهد كه مسئولیت های قانونی و اخلاقی خود را به رسمیت بشناسند.

وی خاطرنشان کرد: با این حال ، مصر دریافت که این کشورها در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده اند. با این وجود ، نیروهای مسلح تلاش زیادی می کنند و مبالغ زیادی را صرف برداشتن مین های زمینی می کنند تا از زندگی مصری ها محافظت کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *