تلاش های مصر برای دستیابی به برابری جنسیتی تحت تأثیر COVID-19: وزیر همکاری بین المللی نیست

[ad_1]

رانیا المشات ، وزیر همکاری بین الملل مصر گفت که بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) تاثیری در تلاش های این کشور برای دستیابی به برابری جنسیتی ندارد.

وزیر در روز سه شنبه در بیانیه ای ، وزیر همچنین گفت که سرعت اتخاذ سیاست های حمایت از توانمند سازی زنان با 21 اقدام در طی همه گیر شدن سرعت گرفته است.

بر اساس گزارش سازمان ملل (سازمان ملل) و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) ، این امر باعث شده است که مصر در سیاست های حمایت از زنان در طی شیوع همه گیر در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا موقعیت پیشرو داشته باشد.

سخنرانی وزیر المشات در جریان سخنرانی وی در جلسه “سیاست های برابری جنسیتی و بازیابی” ، که به عنوان بخشی از فعالیت های نشست مجمع جهانی اقتصاد در سال 2021 در داووس برگزار شد. رویداد امسال به دلیل بحران مداوم در مورد بیماری همه گیر COVID-19 در عمل اتفاق افتاد.

وزیر به همراه فومزیل ملامبو نگوکا ، معاون دبیرکل سازمان ملل و مدیر اجرایی زنان در این نشست حضور داشتند.

کوین اسنایدر ، شریک مدیر شرکت McKinsey & Company و مایکل نیدورف ، رئیس و مدیر عامل شرکت Centene ، نیز در جلسه شرکت کردند که توسط مینا العربی ، مدیر مسئول مجله The National اداره می شد

وزیر المشات گفت که بیماری همه گیر ویروس کرونا ثابت کرده است که هیچ کشور ، م institutionسسه یا فردی نمی تواند به تنهایی با چالش های اقتصادی و زیست محیطی COVID-19 مقابله کند.

وزیر گفت که در نظر گرفتن سیاست های توانمندسازی زنان در هنگام پاسخگویی به بیماری همه گیر و ارتقا promoting بهبود برای ارتقا promoting برابری و پیشرفت در تلاش های توسعه بسیار مهم است.

وی همچنین گفت که تغییراتی که در بازارهای جهانی کار به دلیل همه گیری اتفاق می افتد ، فرصتی جداگانه برای ادغام مفهوم فرصت های برابر بین دو جنس است. این اتفاق به گونه ای خواهد افتاد که توانمندی و حضور زنان را در آینده افزایش دهد.

وزیر المشات افزود که این امر با ایجاد تعادل بین تقاضای شغل و مهارت های لازم و تأمین از نظر مهارت ها و پتانسیل شغلی که زنان از آن برخوردار هستند ، حاصل می شود.

وی تأکید کرد که زنان در سراسر جهان در طول بحران جهانی بهداشت انعطاف پذیری و توانایی زیادی نشان داده اند. به عنوان بخشی از این ، آنها کارهای خانه را در کنار سایر نقش های شغلی خود بر عهده گرفته اند ، که نشان دهنده نقش حیاتی زنان در جامعه است.

وزیر در طی سخنرانی خود ، شروع به کار “غلبه بر کاتالیزور برای تفاوت های جنسیتی” را در ژوئیه 2020 عنوان کرد. این ابتکار به عنوان همکاری بین وزارت همکاری بین المللی و شورای ملی زنان مصر (NCW) ، با مشارکت مجمع جهانی اقتصاد

این ابتکار همچنین اولین نوع از این نوع در منطقه خاورمیانه و آفریقا (MEA) است و الگویی برای همکاری بین دولت و بخش خصوصی است.

وزیر المشات گفت که این مشوق برای انجام اقدامات فعال برای بهبود توانمندی اقتصادی زنان آغاز شده است. این سیاست ها از طریق یک برنامه اقدام سه ساله ، که برای دستور کار اصلاحات مصر ضروری است ، سیاست های ابتکاری برای ارتقا equality برابری جنسیتی ، تنوع ، ورود و تحرک اقتصادی ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد که کاتالیزور برای رفع شکاف جنسیتی به 100 شرکت بخش خصوصی در بخشهای مختلف اقتصادی خواهد رسید. این علاوه بر کارشناسان جامعه مدنی است که هدف آنها اتخاذ سیاست ها و برنامه هایی برای بهبود توانمندسازی اقتصادی زنان در زمینه های مختلف و در همه سطوح است.

وزارت همکاری های بین المللی گزارش سالانه خود را برای سال 2020 با عنوان “مشارکت های بین المللی برای توسعه پایدار – شکل دادن به آینده در جهان در حال تغییر” آغاز کرده است. این گزارش شامل فصلی در مورد توانمندسازی زنان است.

وی فاش کرد که تعداد پروژه های انجام شده در مجموعه فعلی وزارتخانه به 34 پروژه رسیده است که به فرصت های برابر بین دو جنس دست می یابد. این پروژه ها از طریق اهداف اصلی یا فرعی با مجموع پروژه های 3.3 میلیارد دلاری اجرا می شوند.

این نمونه کارها شامل پروژه هایی با هدف دستیابی به هدف پنجم اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) است که بر برابری جنسیتی متمرکز است. پروژه ها به عنوان بخشی از این مبلغ 82 میلیون دلار بودجه دریافت کرده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *