جشنواره فیلم مستند کپنهاگ به دلیل COVID-19 به آوریل موکول شد

[ad_1]

جشنواره بین المللی فیلم مستند کپنهاگ ، CPH: DOX ، به دلیل تعلیق ویروس کرونا (COVID-19) فعلی در دانمارک ، از مارس 2021 به اواخر آوریل منتقل می شود.

تصمیم گرفته شده است اجازه وقایع و نمایش های فیزیکی بهتر در سینماها داده شود ، به خصوص که پیش بینی می شود این محدودیت ها در ماه های آینده ادامه داشته باشد. در همان زمان ، CPH: DOX در حال برنامه ریزی یک برنامه دیجیتالی بلند پروازانه برای مخاطبان ملی و همچنین برای صنعت بین الملل است.

CPH: مدیر عامل DOX ، تین فیشر گفت: «CPH: DOX یکی از اولین جشنواره های بین المللی فیلم مستند بود که در مارس 2020 ، وقتی دانمارک و بسیاری از جهان به طور کامل تعطیل شد ، آنلاین شد و دیجیتال شد. “

فیشر افزود: امید ما در سال 2021 تبدیل شدن به یکی از اولین جشنواره های بزرگ سینمایی برای بازگشایی سینماها و دعوت مخاطبان ما به یک تجربه مشترک و مشترک است.

علاوه بر تجدید جشنواره فیزیکی ، CPH: DOX در سال 2021 بار دیگر فرصت های دیجیتالی جدید و نمایش فیلم از بستر آنلاین جشنواره را در اختیار مخاطبان و بازدیدکنندگان قرار خواهد داد.

فیشر افزود: “2020 سالی بود که چیزهای زیادی به ما آموخت و ما را بر آن داشت تا در مورد قالب های جدید ، راه های جدید برای رسیدن به مردم و راه های جدید برای ایجاد تأثیرات اجتماعی و فرهنگی بیندیشیم.” تجربه دیجیتالی و پتانسیل دموکراتیک در دسترسی به مخاطبان بسیار متنوع و متنوع در نسخه جدید جشنواره نقش اساسی داشته و خواهد داشت.

وی گفت که این جشنواره در حال آماده سازی برنامه جاه طلبانه ای است تا هم در تئاتر و هم بصورت آنلاین و هم بصورت دیجیتالی تجربه شود.

برگزارکنندگان با روشی فراگیر ترمیم می کنند و گروه جدید ، متنوع تر و جوان تری از برنامه نویسان را جذب می کنند. آنها همچنین در همکاری نزدیک با لیست طولانی از سازمان ها و م institutionsسسات برای افزایش دامنه و تأثیر واقعی هر فیلم همکاری می کنند.

فیشر افزود: “ما برخی از قدرتمندترین و مهمترین موضوعات تأثیرگذار بر جهان امروز را برجسته خواهیم کرد: جنبشهای جدید دموکراتیک ، نقش فناوری ، مبارزه برای عدالت اقلیمی ، نقش علم در جوامع ما و بسیاری از موضوعات مهم دیگر”

وی خاطرنشان کرد که این جشنواره برای گسترش تأثیر فیلم ها در مشارکت های جدید ، نه تنها در طول جشنواره ، بلکه از منظر طولانی تر و عمیق تر تلاش خواهد کرد.

برنامه CPH: INDUSTRY به صورت ترکیبی در حال توسعه است تا به طور مساوی به حرفه ای های فیلم که می توانند به صورت حضوری در کپنهاگ و جامعه حرفه ای گسترده تر حضور داشته باشند ، خدمت کند.

این اطمینان می دهد که کشور های دوم از راه دور از کشورهای خود در سراسر جهان متصل هستند. این برنامه برای بهبود توانایی های دو محیط مختلف طراحی شده است ، در حالی که تلاش می کند جوامع آنلاین و در محل را به تعامل و غنی سازی برساند.

CPH: DOX از 21 آوریل تا 2 مه برنامه ریزی شده است و فعالیت های صنعتی آن بین 26 تا 30 آوریل ادغام می شوند. برنامه کامل جشنواره و صنعتی CPH: DOX 2021 در پایان مارس 2021 اعلام خواهد شد.

در حال حاضر ، وضعیت COVID-19 در دانمارک منجر به محاصره کامل شده است که این امر بر نهادهای فرهنگی از جمله سینما نیز تأثیر می گذارد. تصمیم برای انتقال CPH: DOX از مارس به آوریل 2021 فرصت های بهتری را برای جشنواره ای فراهم می کند که رویدادهای فیزیکی ، کنسرت ها و نمایش فیلم ها را در سینماهای اطراف کپنهاگ ارائه می دهد.

CPH: DOX در سال 2003 توسط مدیر اجرایی کنونی جشنواره ، تاین فیشر تاسیس شد. با حمایت متخصصین فیلم و همچنین مطبوعات ملی ، CPH: DOX از 14000 پذیرش در سال اول رشد به رکورد 114،400 پذیرش در سال 2019 رسید.

در سال 2020 ، همه رویدادهای فیزیکی به دلیل بحران COVID-19 لغو شدند و برگزارکنندگان تصمیم گرفتند یک هفته قبل از افتتاحیه جشنواره ، نسخه دیجیتالی آن را منتشر کنند. CPH: DOX اولین جشنواره فیلم مستند در جهان بود که آنلاین شد و مخاطبان زیادی دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *