جلسه چهار جانبه در قاهره برای پیشبرد روند صلح خاورمیانه

[ad_1]

جلسه چهار نفره ، متشکل از وزرای خارجه مصر ، اردن ، آلمان و فرانسه ، روز دوشنبه برای ارتقا peace صلح در خاورمیانه تشکیل شد.

وزیر امور خارجه مصر سامه شکری از همکاران خود ، ایمن صفدی اردنی ، ژان ایو لودریان فرانسوی و هایکو مائاس آلمانی برای گفتگو در کاخ تحریر در قاهره پذیرایی کرد.

این نشست با هدف پیشبرد تلاش های صلح در خاورمیانه و حل بن بست فعلی در آرمان فلسطین انجام می شود. شرکت کنندگان از طرف فلسطینی و اسرائیلی می خواهند مذاکرات را از سر بگیرند تا به توافق سیاسی عادلانه و جامعی مبتنی بر راه حل دو کشور برسند.

هدف از اجلاس قاهره اطمینان از ایجاد یک کشور مستقل و مستقل فلسطین بر اساس مرز 1967 با پایتختی بیت المقدس شرقی است.

طی دوره گذشته ، مصر در چارچوب آماده سازی نشست چهار جانبه با کشورهای مختلفی که با مسئله فلسطین سر و کار دارند ارتباط برقرار کرده است.

از طرف خود ، مااس اعلام کرد که هدف این چهار کشور بحث در مورد راه های از سرگیری مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطین است که در حال حاضر به حالت تعلیق در آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان کریستوفر برگر گفت: “تحولات نشان داده است که امکان ایجاد سوerstand تفاهم در روند صلح خاورمیانه وجود دارد.”

برگر تأكید كرد كه در جلسه چهار جانبه “روند صلح خاورمیانه و راههای بهره گیری از شتاب ایجاد شده در توافقات اخیر بین اسرائیل و چهار كشور عربی” مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در جلسات قبلی این چهار گروه مسئله طرح الحاق اعلام شده در جریان مبارزات انتخاباتی اسرائیل و تأثیر عادی سازی و پیمان های صلح بین اسرائیل و جهان عرب مورد بررسی قرار گرفت.

این چهار جانبه در فوریه سال 2020 و در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ تاسیس شد تا روند صلح را به پیش ببرد. این برنامه با هماهنگی ایالات متحده و کلیه ذینفعان تاسیس شد.

محمود عباس ، رئیس جمهور فلسطین ، آمادگی طرف فلسطینی را برای مشارکت در یک روند سیاسی جدی تحت نظارت چهار جانبه ، بر اساس مشروعیت و قوانین بین المللی ، تأیید کرد.

عباس بر اهمیت برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در نیمه اول سال 2021 برای آغاز روند صلح تأکید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *