جهان در یک عصر دیجیتال زندگی می کند ، با سه امتیاز مثبت ، یک منفی: صندوق بین المللی پول

[ad_1]

به گفته جهاد آزور ، مدیر بخش خاورمیانه و آسیای میانه در صندوق بین المللی پول (IMF) ، بحران ویروس کرونا ویروس جدید (COVID-19) روندهای موجود از جمله گسترش فناوری در زندگی روزمره را تسریع کرده است.

اظهارات آزور در هنگام بحث مجازی صندوق بین المللی پول با عنوان “بهبود حکومت و مبارزه با فساد برای رشد فراگیر در خاورمیانه و شمال آفریقا” بیان شد.

وی افزود که در نتیجه همه گیری ، سه امتیاز مثبت و یک منفی می بیند ، که باعث شوک های قابل توجه مالی و اقتصادی در سراسر جهان شده است.

از این موارد ، آزور گفت که اولین امتیاز مربوط به معاملات مالی است و خاطرنشان کرد که دیجیتالی شدن نشان می دهد که جهان می تواند کیفیت چنین معاملات را تسریع و بهبود بخشد.

وی افزود كه هم اكنون ارائه خدمات به افراد در خانه آنها امكان پذیرتر است ، این مشكلی است كه مردم از نظر روابط با دولت و همچنین یكی از منابع فساد با آن روبرو هستند.

آزور گفت: “دوم نحوه استفاده از اطلاعات است ، زیرا اکنون منابع اطلاعاتی زیادی داریم که می توانیم از آنها استفاده کنیم و می توانیم تجزیه و تحلیل خود را بهبود ببخشیم ، اما همچنین توانایی تجزیه و تحلیل و حسابرسی خود را نیز بهبود می بخشیم.”

وی اشاره کرد که سومین امتیاز به همراه آنچه در دنیا از نظر فناوری در حال حاضر در دسترس است ، است. همچنین تعدادی شتاب مانند پول موبایل ، آموزش موبایل و خدمات بهداشتی موبایل وجود دارد. وی خاطرنشان کرد که اینها سه بعد مهم از سطح خدمات برای شهروندان در همه جا است.

از سوی دیگر ، آزور گفت که نقطه ضعف آن نابرابری در دسترسی به فناوری است که خطرات را پنهان می کند.

وی خاطرنشان کرد: این نابرابری در کسانی که به فناوری دسترسی دارند و کسانی که به آن دسترسی ندارند ، دیده می شود که به ویژه در کشورهای کم درآمد بسیار مشهود است.

نابرابری در دسترسی به فناوری نیز در همین جامعه دیده می شود ، زیرا آزور تأكید كرد كه این می تواند به یكی از بی عدالتی های اصلی در آینده تبدیل شود.

وی ذکر کرد که یکی از اولویت های آینده این است که چگونه مطمئن شویم این موج جدید شتاب دار فناوری و پیشرفت فناوری چیزی است که به نفع همه خواهد بود. این امر همچنین بر توانایی استفاده از بودجه برای معاملات مالی و همچنین به عنوان راهی برای مشارکت در فناوری تأثیر می گذارد.

اهمیت این مشارکت فناوری قبلاً اثبات شده است ، زیرا راهی برای مشارکت مردم در جامعه گسترده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *