حمله دو جانبه مرگبار در بغداد در سطح بین المللی ، منطقه ای محکوم شد

[ad_1]

در یک حمله انتحاری مرگبار دوقلو در پایتخت عراق ، بغداد ، 32 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند و محکومیت بین المللی و منطقه ای را دریافت کردند.

این گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله مضاعف روز جمعه را برعهده گرفت و در آن حمله دو عضو آن در بازار شلوغ میدان تایاران بغداد منفجر شد.

به دنبال این حمله ، نخست وزیر عراق مصطفی الکاظمی جلسه اضطراری با فرماندهان ارشد امنیتی برگزار کرد. وی فرماندهان ارشد امنیتی از جمله مدیر مبارزه با تروریسم و ​​اطلاعات وزارت کشور این کشور و همچنین معاون وزیر کشور را برکنار کرد.

از زمان شکست داعش در عراق در سال 2017 ، حملات انتحاری نادر بوده است ، اگرچه این گروه هنوز هم تهدیدی محسوب می شود. در گزارش سازمان ملل متحد (سازمان ملل) از آگوست سال 2020 آمده است: “تخمین زده می شود بیش از 10 هزار جنگجوی داعش در عراق و سوریه فعال باشند و آزادانه در سلول های کوچک بین دو کشور حرکت کنند.

در سال 2018 ، یک حمله انتحاری مرگبار در پایتخت عراق ، همچنین در میدان تایاران ، منجر به کشته شدن 35 نفر و زخمی شدن 90 نفر شد.

روز پنجشنبه ، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل در بیانیه ای این حمله را محکوم کرد و تأکید کرد که “عاملان باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند”.

وزارت امور خارجه مصر با ابراز همدردی عمیق با خانواده های قربانیان و همچنین دولت و مردم عراق ، این حمله مضاعف را محکوم کرد. طرف مصری آرزوهای خود را برای بهبود سریع مجروحان اعلام کرد.

اردن ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) نیز این حمله را محکوم کردند. پاپ فرانسیس یکم بمب گذاری های عراق را محکوم کرد و آنها را “یک عمل بیرحمانه بی رحمی” توصیف کرد.

پاپ که قصد دارد در ماه مارس از عراق دیدار کند ، در تلگرافی به رئیس جمهور عراق گفت که “برای مردگان و خانواده های آنها ، مجروحان و پرسنل اورژانس حاضر دعا می کند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *