حمل و نقل هوایی انسان دوستانه مصر به لبنان تا پایان همه گیر ادامه دارد: رسمی

[ad_1]

آخرین پرواز از سری پروازهای هوایی مصر به لبنان با بیش از 15 تن تجهیزات پزشکی و اورژانسی برای تقویت پاسخ ویروس کرونا (COVID-19) روز پنجشنبه وارد بیروت شد.

وزیر بهداشت مصر ، هلا زاید ، در یکی از سه زمینه کمک بشردوستانه بود و پیام همبستگی رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی و همه مصری ها را به لبنان ارسال کرد.

زاید در یک کنفرانس خبری پس از ورود خود گفت که طبق دستورالعمل های رئیس جمهور السیسی ، پرواز هواپیما تا پایان شیوع بیماری همه گیر در لبنان ادامه خواهد داشت.

از آگوست سال 2020 ، مصر عملیات پل هوایی را برای ارائه کمک های بشردوستانه به لبنان ترتیب داده است و چندین تیم پزشکی برای کمک به کمک های پزشکی در بیمارستان صحرایی مصر در بیروت اعزام شده اند. این کمک ها با دستورالعمل های رئیس جمهور مصر برای حمایت از مردم لبنان پس از انفجار مهیب و مرگبار در بندر بیروت در سال گذشته انجام شد.

زاید گفت که وی بیمارستان صحرایی مصر در بیروت را مورد بازرسی قرار خواهد داد ، خاطرنشان کرد: این بیمارستان به بیش از 100000 لبنانی خدمات رایگان ارائه می دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت مصر ، خالد مگاهد گفت که این سه هواپیما 16 تن شیر خشک و 15 تن دارو و لوازم پزشکی را تحویل داده اند.

علاوه بر این ، محموله ای که توسط اتحادیه عرب ارائه شده شامل 7.6 تن دستگاه پزشکی برای کمک به بخش بهداشت لبنان در برابر بیماری همه گیر است.

حمد حسن وزیر بهداشت لبنان از السیسی رئیس جمهور مصر و مصطفی مدبولی نخست وزیر مصر از حمایت آنها از لبنان پس از بحران در بندر بیروت تشکر کرد.

وی افزود لبنان شرایط استثنایی را تجربه می کند و ادعا می کند که کشورش می تواند با حمایت همه کشورهای عربی با بحران بهداشت روبرو شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *