دادگاه عالی ایالات متحده مهلت تعلیق اخراج در زمان همه گیری را لغو کرد. اخراج ها را می توان از سر گرفت

[ad_1]

واشنگتن – اکثریت محافظه کار دیوان عالی اجازه از سرگیری مهاجرت به ایالات متحده را صادر کردند ، که مانع از اعمال ممنوعیت موقت دولت بایدن به دلیل همه گیری کرونا شد.

بر اساس گزارش اداره سرشماری در اوایل ماه اوت ، این اقدام دادگاه اواخر روز پنجشنبه به حمایت از 3.5 میلیون نفر در ایالات متحده پایان داد که گفتند طی دو ماه آینده با تخلیه مواجه هستند.

دادگاه در بیانیه ای بدون امضاء اعلام کرد که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، که در 3 اوت مجدداً مهلت قانونی را اعمال کردند ، طبق قانون فدرال بدون مجوز صریح کنگره هیچگونه مجوزی برای انجام این کار ندارد. قضات استدلال های دولت در حمایت از اختیارات CDC را رد کردند.

دادگاه نوشت: “اگر تعلیق فدرال برای اخراج ها ادامه یابد ، کنگره باید به طور خاص آن را مجاز کند.”

سه قاضی لیبرال مخالفت خود را اعلام کردند. قاضی استفان برایر که برای این سه نفر نوشت ، افزایش COVID-19 ناشی از گزینه دلتا را یکی از دلایلی دانست که دادگاه مهلت قانونی را تأیید کرد. برایر می نویسد: “منافع عمومی به شدت از احترام به قضاوت CDC در زمانی حمایت می کند که بیش از 90 of از شهرستانها با سطح بالایی از انتقال مواجه هستند.”

این دومین باخت دولت این هفته به دست اکثریت دیوان عالی محافظه کار بود. روز سه شنبه ، دادگاه عملاً اجازه از سرگیری سیاست دوران ترامپ را داد که پناهجویان را مجبور کرد در مکزیک منتظر جلسات خود باشند. دولت جدید سعی کرده برنامه ماندن در مکزیک را به طور غیر رسمی خاتمه دهد.

با توجه به اخراج ، جو بایدن ، رئیس جمهور اذعان کرد که با باد قانونی ممکن است با توقف جدید مواجه شود. با این حال ، بایدن می گوید حتی با وجود شک در مورد آنچه دادگاه ها انجام می دهند ، ارزش امتحان را دارد ، زیرا حداقل چند هفته برای اختصاص بیش از 46.5 میلیارد دلار اجاره بها ، که توسط کنگره تأیید شده است ، خریداری می کند.

وزارت دارایی روز چهارشنبه اعلام کرد که میزان گسترش افزایش یافته و نزدیک به یک میلیون خانوار کمک شده اند. این آژانس می گوید اما تنها حدود 11 درصد از پول ، کمی بیش از 5 میلیارد دلار ، توسط مقامات ایالتی و محلی توزیع شده است.

دولت از مقامات ایالتی و محلی خواسته است تا در تخصیص بودجه حمایت از اجاره “اقدامات تهاجمی تری انجام دهند” و از دادگاه های ایالتی و محلی خواسته است تا زمانی که صاحبخانه ها و مستاجران به دنبال وجوه نقد نباشند ، مهلت قانونی خود را برای “جلوگیری از تخلیه” صادر کنند.

چندین ایالت از جمله کالیفرنیا ، مریلند و نیوجرسی ممنوعیت موقت اخراج را وضع کرده اند. در حکم جداگانه ای در اوایل ماه جاری ، دیوان عالی کشور برخی از حمایت های نیویورکی هایی را که در زمان همه گیری از برنامه عقب افتاده بودند ، لغو کرد.

دیوان عالی در اواخر ژوئن به شدت اشاره کرد که در صورت درخواست مجدد مداخله ، این راه را طی می کند. در آن زمان ، دادگاه اجازه داد که وقفه قبلی اخراجها تا پایان ماه ژوئیه ادامه یابد.

اما چهار قاضی محافظه کار مهلت تعلیق را لغو کردند ، و قاضی پنجم ، قاضی برت کاوانا ، گفت که کنگره باید به صراحت اجازه توقف جدید در اخراج را بدهد. هیچ مجلس کنگره تعلیق جدید اخراج را تصویب نکرده است.

دولت در ابتدا اجازه داد مهلت قانونی قبلی در 31 ژوئیه به پایان برسد و گفت که هیچ اختیار قانونی برای ادامه آن ندارد. اما CDC چند روز بعد ، زمانی که فشار قانون گذاران و سایرین برای کمک به مستاجران آسیب پذیر در خانه هایشان باقی ماند ، با افزایش نوع دلتا ویروس کرونا ، یک مهلت قانونی جدید صادر کرد. انتظار می رفت که مهلت قانونی در 3 اکتبر به پایان برسد.

صاحبخانه ها در آلاباما و جورجیا ، که ممنوعیت تخلیه قبلی را به چالش کشیدند ، به سرعت به دادگاه بازگشتند و در آنجا جلسه همدردی را دریافت کردند. قاضی آمریکایی دابنی فردریش ، منصوب شده توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ ، گفت که توقف جدید خارج از اختیارات CDC است.

اما فردریش گفت به دلیل حکم قبلی دادگاه تجدید نظر فدرال در واشنگتن ، که بر سر او نشسته است ، قادر به توقف او نیست. دادگاه ناحیه ای ایالات متحده برای منطقه کلمبیا نیز از به تعویق انداختن فرمان CDC خودداری کرد ، و درخواست تجدیدنظر فوری مالکان به دیوان عالی را به دنبال داشت.

نسخه های قبلی مهلت قانونی ، که برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری ترامپ وضع شد ، در سراسر کشور اجرا شد و از ترس اینکه افرادی که نمی توانند اجاره خانه خود را پرداخت کنند در شرایط شلوغ زندگی به عنوان سرپناه برای بی خانمان ها قرار بگیرند و به گسترش ویروس کمک کنند ، معرفی شدند.

توقف جدید موقت مهاجرت به شهرستانهایی با “سطوح قابل توجه و زیاد” انتقال ویروس را متوقف می کند و مناطقی را که 90 درصد جمعیت ایالات متحده در آن زندگی می کنند ، تحت پوشش قرار می دهد.

دولت بایدن استدلال می کند که افزایش گزینه دلتا بر خطر از سرگیری اخراج در مناطقی با انتقال بالای COVID-19 تاکید می کند. اما این استدلال در دادگاه عالی مورد حمایت گسترده قرار نگرفت.

حق چاپ © 2021 توسط Associated Press. همه حقوق محفوظ است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *