دارالافتا “ازدواج آزمایشی” پیشنهادی را رد کرد و آن را فاقد اعتبار دانست

[ad_1]

دارالافتا مصر ، مituteسسه حقوقی اصلی اسلامی دولت ، ابتکار عمل “ازدواج آزمایشی” را که توسط وکیل احمد ماهران پیشنهاد شده است ، به طور جدی رد کرد.

دارالافتا در نظر نهایی خود در این باره ازدواج آزمایشی را فاقد اعتبار دانست زیرا ازدواج را به مدت معینی محدود می کند.

طرح “ازدواج آزمایشی” احمد ماهران ، وکیل مصری پس از انتشار عکس هایی از قرارداد ازدواج موقت که تنظیم کرده بود ، اخیراً در شبکه های اجتماعی جنجال ایجاد کرد.

دارالافتاa روز سه شنبه در بیانیه ای اظهار داشت: “آنچه در رسانه ها به عنوان” ازدواج آزمایشی “خوانده می شود اصطلاحی است که دارای مفاهیم منفی است که با ارزشهای جامعه دینی مصر بیگانه است و با ارزشهای شرعی و اجتماعی مغایرت دارد. برای دستیابی به شهرت کاذب و تبلیغات ارزان قیمت در فضای مجازی استفاده شده است. “

در این بیانیه آمده است: “اگر افراد اسامی جدیدی را به عقد ازدواج بیندازند ، تا زمانی كه عناصر و شرایط آن احراز شود ، بر اعتبار قرارداد تأثیر نمی گذارد و موجب فساد آن نمی شود.”

وی اضافه می کند که عقد نکاح صحیح باید در ارکان و شرایط آن باشد که ازدواج موقت یا برای مدت معینی نباشد.

در این بیانیه آمده است: “شرط جلوگیری از حق طلاق شوهر در مدت معینی پس از ازدواج از جمله شرایط نامعتبر است ، زیرا از حق ذاتی شوهر که به موجب قانون شریعت به وی اعطا شده است ، یعنی حق طلاق ، صرف نظر می شود. بنابراین معتبر نیست. “

دارالافتا از مصری ها خواست که در قرارداد ازدواج ، که اخیراً افزایش یافته است ، به دنبال اصطلاحات مدرن نباشند. این گزارش افزود كه این اصطلاحات را می توان به عشق به ظاهر ، شهرت و بی ثبات كردن ارزش ها اشتباه گرفت و “این باعث ایجاد آشفتگی در جامعه می شود و بر اهمیت ثبات و انسجام خانواده كه در دین و قوانین دولت مصر حفظ شده تأثیر منفی می گذارد.”

از طرف خود ، ماهران گفت كه قرارداد ازدواج آزمایشی كه تهیه كرده است ، عقد نكاح نیست ، بلكه در صورت غیرممكن بودن با هم بودن همسران ، قرارداد آشتی است. این قرارداد تعدادی از نکات و شرایط را مشخص می کند که باید بین آنها توافق شود.

وی همچنین اضافه کرد که وی شش ماه ازدواج کرده بود و با همسرش توافق کرده بود که در صورت بروز اختلاف ، آنها حق دارند با تعیین شرایط خود به عقد “ازدواج آزمایشی” درآیند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *